Додати запис

У Збройних Силах відзначили послідовниць справи Флоренс Найтінгейл

У Військово-медичному клінічному центрі Західного Регіону відбулися заходи з нагоди відзначення Міжнародного дня медичної сестри.
Щороку це свято відзначають 12 травня, у день народження Флоренс Найтінгейл – англійської медсестри, організаторки і керівника загону санітарок під час Кримської війни 1853-56 років. У ті роки вона одною з перших послідовно проводила в життя принципи санітарії і догляду за пораненими. В результаті нововведень, менш ніж за шість місяців смертність у лазаретах знизилася з 42 до 2,2 %. Кримська війна зробила Флоренс героїнею. Солдати, що повернулися з фронту, розповідали про неї легенди, називаючи її «леді з світильником», тому що ночами, з лампою в руках, вона завжди обходила палати з хворими.
Українські військової медсестри гідно продовжують справу своєї легендарної попередниці. У відділеннях та клініках ВМКЦ ЗР на сьогоднішній день працюють понад 400 осіб середнього та молодшого медичного персоналу.
Під час урочистих зборів, які відбулися у клубі Військово-медичного клінічного центру Західного Регіону, командування та лікарський колектив привітали медичних сестер з професійним святом.
– Медик – одна з найгуманніших професій на землі, але серед медиків найлюдяніша, найпочесніша та подеколи найважча професія – медична сестра. У всі часи медичні сестри є зосередженням милосердя, їх так і називають – сестри милосердя. І, мабуть, не випадково, що важка місія медичної сестри здебільшого лягає на тендітні жіночі плечі. Бо саме жіноче чутливе серце, добрі руки та велике терпіння так необхідні у цій професії. Від всього особового складу Військово-медичного клінічного центру Західного регіону бажаю усім медичним сестрам Вашого колективу, а також їхнім родинам міцного здоров’я, впевненості в завтрашньому дні, оптимізму, успіхів і благополуччя! – відзначив начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда
За вагомий внесок в лікувально-діагностичний процес, покращення культури обслуговування хворих, зміцнення здоров’я особового складу Збройних Сил України, зразкову трудову дисципліну та з нагоди Міжнародного дня медичної сестри понад 60 медсестер отримали подяку від командування. Серед них: головна медична сестра ВМКЦ ЗР старшина військової служби за контрактом Леся Шеремета, старша медична сестра-анестезист клініки анестезіології, реанімації, інтенсивної терапії та детоксикації Надія Магач. Також, понад двадцять осіб середнього та молодшого медичного персоналу було заохочено почесними грамотами. У числі нагороджених: старша медична сестра терапевтичної клініки старшина військової служби за контрактом Зоряна Жовтовська, медична сестра клініки торакабдомінальної хірургії старший сержант військової служби за контрактом Оксана Руда, рентгенлаборант рентгенологічного відділення клініки комп’ютерної та променевої діагностики працівник ЗС України Мирослава Шкварило тощо.
Наша довідка: Сьогодні Військово-медичний клінічний центр Західного регіону є високоспеціалізованим багатопрофільним лікувально-профілактичним та експертним закладом, призначеним для забезпечення чіткої системи організаційних, лікувально-профілактичних, реабілітаційних заходів, спрямованих на зниження захворюваності, збереження та зміцнення здоров’я військовослужбовців, підвищення якості та ефективності медичної допомоги. Одночасно Центр є органом управління медичними частинами і установами, а також медичними службами військових частин у визначеній зоні територіальної відповідальності.
Основним структурно-функціональним підрозділом Центру є клініка, яка надає спеціалізовану медичну допомогу, проводить лікування і реабілітацію хворих, науково-дослідницьку роботу, а також є навчальною базою Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького та ряду медичних коледжів міста. До складу Військово-медичного клінічного центру Західного регіону входять 15 клінік, 66 мобільний госпіталь, , центр крові Західного регіону та 5 відділень.
Сьогодні переважна більшість лікувальних і діагностичних клінік та відділень Центру працюють на рівні сучасних досягнень медичної науки. Щорічно в умовах стаціонару надається допомога близько 13 тисячам пацієнтів, із яких близько половини становлять військовослужбовці Збройних Сил України. Ще 180-200 тисяч пацієнтів проходять обстеження та лікування в клініці амбулаторно-поліклінічної допомоги.


Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ,
Регіональний медіа-центр МО України (м. Львів)
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.