Додати запис

У Львові три сотні молодих десантників присягнули на вірність народу України

У суботу 5 травня, у 80 окремому аеромобільному ордена Червоної Зірки полку 13 армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, 317 військовослужбовців строкової служби призову «Весна-2012» склали Військову Присягу на вірність народу України.
Традийційно, солдати «крилатої гвардії» завжди очолюють плеяду новобранців 13 армійського корпусу, які проходять урочистий ритуал Військової присяги. Зазвичай, відтинок часу від того моменту, як перший призовник перетинає межу контрольно-перепускного пункту військової частини, до урочистої миті складання ними головної військової клятви, не перевищує одного місяця. Цей призов до лав 80 окремого аеромобільного полку – не виключеня з правил. Адже менше чотирьох тижнів новобранцям знадобилося для того, щоби опанувати програму первинного етапу військово-професійної підготовки.
За словами заступника командира полку з виховної роботи підполковника Ігоря Контерука, кандидатів на проходження служби у лавах цієї елітної (єдиний підрозділ 13-го Армійського корпусу, який входить до складу Об’єднаних сил швидкого реагування Збройних Сил України) частини відбирали заздалегідь з 7 областей Західної України: Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької. Найбільше новобранців із Львівщини – близько 150.
Вимоги до солдатів «крилатої піхоти» вищі за середньостатистичні. Ще до початку весняної призовної кампанії офіцери-психологи з полку виїжджали до облвійськкоматів Західного регіону України , вивчали особові справи призовників та проводили співбесіди із найбільш цікавлячими їх особами. Серед критеріїв відбору юнаків на службу у аеромобільній частині немало важливим фактором є наявність відповідної освіти. Відтак, лави десантників поповнили понад 30 військовослужбовців, що мають вищу освіту. Понад 140 хлопців, до того, як одягнути військовий однострій, здобули освіту у вищих професійних та професійно-технічних училищах і ліцеях . Майже кожен призовник до військової служби посилено займався силовими видами спорту.
З кожним новобранцем було проведено анкетування по морально-діловим якостям. Такий відбір кандидатів не просто примха командування, а службова необхідність, адже кожен потенційних військовослужбовців аеромобільних військах має мати високий рівень фізичної підготовки, психологічно виваженим та стійким.
Особовий склад молодого поповнення після прибуття в частину проходив підготовку у складі одного з аеромобільно-десантних батальйонів полку.
– Службу хлопці розпочали з ознайомлення з частиною. Командири підрозділів розповіли про історію аеромобільного полку та традиції десантних військ. Усі пройшли спеціальну медкомісію у частині та визнані придатними до служби у аеромобільних військах. Відзначу, що під час весняної призовної кампанії посадові особи військових комісаріатів провели дійсно якісну роботу. Про це свідчать результати нашої внутрішньої перевірки. Жоден кандидат до лав нашого полку не має обмежень для служби у десанті за станом здоров’я. – розповів заступник командира аеромобільно-десантного батальйону з виховної роботи майор Валентин Радик.
За неповний місяць, що передував цій знаменній події у військовій біографії юнаків, новобранці щоденно посилено займалися стройовою підготовкою,вивченням положень Статутів Збройних Сил України. Упродовж підготовчого періоду молоді воїни не розлучалися зі своєю штатною зброєю, наполегливо вивчали матеріальну базу автомата Калашникова АК-74 та умови виконання вправ стрільб. Минулого тижня вони, після складання заліків, використали набуті теоретичні знання на практиці. Особовий склад підрозділу молодого поповнення успішно виконав вправи практичних стрільб зі стрілецької зброї на полігоні Міжнародного центру миро творчості та безпеки.
Щодня, окрім стройових занять на плацу полку, молоді десантники займалися повітрянодесантною підготовкою. Адже для воїнів-аеромобілістів цей предмет бойового навчання є, так би мовити, профільним. Молоді бійці «крилатої гвардії» ретельно, конспектуючи усі деталі, вивчали матеріальну частину людських десантних парашутів, навчалися правильно їх укладати. Виконували елементи наземної підготовки до стрибка на повітрянодесантному комплексі полку.
Додамо, що після складання Військової присяги у новоспечених десантників відбудеться іспит за позитивними результатами якого їх допустять до реального стрибка із парашутом.
У цей день привітати молодих військовослужбовців до полку приїхало понад півтори тисячі батьків, рідних та друзів. Також, уперше за історію військової частини, гостями воїнів-десантників стали двадцятеро юних вихованців дитячого будинку Святого Онуфрія з села Лаврів що у Старосамбірському районі на Львівщині. Другий рік поспіль військовослужбовці Львівського гарнізону допомагають цим дітлахам, вітають їх під час новорічних та різдвяних свят. А цього разу вирішили запросити на екскурсію до однієї з найкращих військових частин регіону.
До початку урочистої церемонії на стройовому плацу військової частини, у клубі полку командир 80 оаемп полковник Віктор Копачинський зустрівся із батьками молодих солдатів. Такі великі «батьківські збори» за участі командування у військовій частині є обов’язковими. Зі слів командира 80 оаемп, це не лише аспект військово-соціальної роботи, але й місток довіри між батьками, які доручають командирам своїх синів, та офіцерським колективом десантної частини. Упродовж зустрічі полковник Віктор Копачинський детально розповів присутнім про військову частину та особливості служби у аеромобільному підрозділі, представив керівний склад полку та повідомив телефони, за якими батьки у будь-який час можуть зв’язатися із командуванням 80 оаемп. Він також закликав солдатських батьків до активної співпраці, порекомендував звертатися до командування для вирішення існуючих питань. Також гості із захопленням переглянули фільм створений львівськими кінодокументалістами до Дня аеромобільних військ.
Згодом, на плацу військової частини відбувся урочистий ритуал складання Військової присяги особовим складом підрозділу молодого поповнення. Зі словами привітання до молодих воїнів звернувся представник командування 13 армійського корпусу полковник Володимир Миронюк. Напутні слова прозвучали також й від голови ради ветеранів війни та військової служби полку полковника у відставці Бориса Попова. Від батьківської громади зі складання Військової присяги хлопців привітала львів’янка Людмила Божок. Її син також проходитиме військову службу у складі одного з підрозділів 80 оаемп.
–Я пишаюся успіхами молодих військовослужбовців, – розповів командир полку, полковник Віктор Копачинський, – Молоді воїни із першого ж дня інтегрувалися у процес бойового навчання. Розпочали думати і діяти як солдати. Юнаки встигли пройти повний цикл передстрибкової парашутно-десантної підготовки, вивчити матеріальну базу парашутів, відпрацювати елементи здійснення стрибка на наземному парашутно-десантному комплексі та скласти заліки із заходів безпеки. Усі молоді воїни також виконали на полігоні вправи навчальних стрільб з автомата та посилено займалися стройовою підготовкою. Випадкових людей у нашому полку не має. Після прибуття груп новобранців ми додатково вивчали їхній стан здоров’я та морально-ділові якості. Звичайно, новоприбулим солдатам було важко, але жоден з хлопців не виявив слабкості, а навпаки проявили міцність, показали чоловічий характер. Скажу із впевненістю, що зараз кожен з них знає де буде служити і які завдання буде виконувати його підрозділ.
Й дійсно, батьки, гості та ветерани військової частини були приємно здивовані, коли під час ритуалу складання Військової Присяги рекрути продемонстрували відмінний стройовий вишкіл та виконали для всіх присутніх пісенно-стройову композицію.
Після того, як молоді солдати відправилися до розташування підрозділів здавати зброю та готуватися до звільнення, бійці розвідувальної роти, якою командує капітан Олег Баляс, продемонстрували батькам молодих воїнів бойові можливості аеромобілістів. На стройовому плацу, десантники показали, як за лічені секунди приводиться у бойове положення та виконується пуск із протитанкового ракетного комплексу. А солдати артилерійського дивізіону та мінометної батареї виконали норматив із бойового розгортання та залпу гаубиць Д-30 і мінометної батареї із непідготовленої позиції. Особливе захоплення гостей викликав показовий виступ бійців-рукопашників. Солдати жартома крушили стоси черепиці не тільки руками й ногами, але й головами. Призери першості аеромобільних військ з рукопашного бою продемонстрували неабияке акробатичне уміння. Наприкінці показового виступу розвідники відтворили раптовий наліт на позицію умовного противника із захопленням полоненого.

НАША ДОВІДКА:
80 парашутно-десантний полк, таку назву мала військова частина на початку свого існування, сформований у 1955 році в місті Гайжунай. За високий професіоналізм особового складу в бойовій підготовці в 1967 році десантний полк було нагороджено орденом Червоної зірки. А в 1979 році військова частина передислоковується з Кавказу на Львівщину. У травні 1992 року особовий склад військової частини склав присягу на вірність народу України.
За час існування десантної частини, солдати і офіцери полку неодноразово демонстрували особисту військову майстерність та відчайдушність як у бойовому навчанні, так й на полі бою. Адже військовослужбовці частини брали участь в бойових діях в Афганістані та Нагорному Карабасі. У складі багатонаціональних стабілізаційних сил виконували миротворчі завдання у Югославії, Косово, Республіці Ірак тощо. Офіцери та прапорщики полку залучалися й до ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. «Крилаті піхотинці» неодноразово (з 1995 по 2011 роки) брали участь в багатонаціональних навчаннях «Щит Миру», «Репід Трайдент» під час яких неодмінно демонстрували відмінний вишкіл та високу бойову майстерність.


Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Я хотівби вступити до цього ліцею!
Відповісти