Додати запис

У Луцькому НТУ обговорювали транзитний потенціал України з міжнародним експертом

5 квітня до Луцького національного технічного університету за запрошенням деканату факультету бізнесу завітав представник німецької компанії «Dornier Consulting», провідний експерт міжнародного проекту «ІДЕА ІІ», доктор наук за напрямом «Транспортна інженерія» Хамед Ашраф, який прочитав лекцію на тему «Шляхи підвищення ефективності використання транзитного потенціалу України» для студентів економічних спеціальностей та спеціальностей «Автомобільний транспорт» і «Транспортні технології».

Компанія «Dornier Consulting», яку представляє Хамед Ашраф, тісно співпрацює з такими відомими фірмами, як «Mercedes» та «Airbus», а тепер і з Луцьким НТУ. Експерт подякував за запрошення декану факультету бізнесу Тарасу Божидарніку та поділився враженнями від Луцька і країни загалом: «Україна стає зараз дуже модною в Європі і викликає ще більший інтерес, – зауважив Ашраф. – Вона входить до транспортного коридору між Європою, Кавказом і Центральною Азією, проте протягом останніх років втрачає свій транзитний потенціал. Оскільки Україна є першою країною у цьому коридорі, то її проблема автоматично стає проблемою інших учасників. Моя робота, як експерта міжнародного проекту, полягає у виявленні та вирішенні транзитних проблем».


Експерт наголосив, що проблема передусім пов’язана не з транспортом, а з економікою та менеджментом у транспорті.

«Погана новина у тому, що Україна втрачає транзитні вантажопотоки, а хороша – ми створили модель, яка допоможе вжити заходів для покращення ситуації», – розповів Ашраф. Він навів приклади чотирьох можливих сценаріїв розвитку: перший – не робити нічого, просто спостерігати за ситуацією; другий – покращити законодавство для полегшення процедури перетину кордону; третій – покращити прохідність морських портів; четвертий – покращити інфраструктуру транспорту. «Звичайно, ми не обираємо якийсь один сценарій, а робимо «мікс», – зауважив експерт.

Головна проблема, за словами Хамеда Ашрафа, у тому, що в України немає чіткої стратегії вирішення транзитної проблеми. «Потрібно нове митне законодавство та нова система документації, – каже експерт. – Адже світ не стоїть на місці, а постійно покращується».


За словами доцента кафедри економіки та підприємництва Луцького НТУ Юлії Волинчук, «лекція була достатньо пізнавальною щодо транспортної сфери і транзитного потенціалу України, зокрема, в аспекті порівняння бачення європейських науковців та вітчизняних реалій». «З приємністю хотілось би відзначити, що більшість студентів розуміли виступ пана Ашрафа англійською мовою і згодом перейшли до англомовної дискусії з ним на зазначену проблематику, – підкреслила вона. – Сподіваюся, що основні рекомендації за результатами проведених досліджень впроваджуватимуться у практику господарювання і сприятимуть зростанню транзитного потенціалу нашої держави».

«Як виявилося, щоб вирішити проблему, потрібно згрупувати сили як технічним, так і економічним спеціалістам, – розповідає студентка машинобудівного факультету Юлія Варченко. – Ми мали можливість поспілкуватися з експертом, розглянути плани розвитку України як держави, через яку будуть пролягати головні транспортні шляхи, отримати статистику розвитку різних видів транспорту в нашій країні. Англійська мова, яка використовувалася під час лекції, не спричинила труднощів для отримання вичерпних відповідей на проблемні питання».

Тема дійсно викликала жваву дискусію в аудиторії – студенти активно задавали питання, цікавлячись у експерта окремими аспектами проблеми: «Чого Європа очікує від нас, вкладаючи гроші в Україну?», «З якими логістичними компаніями ми зможемо співпрацювати?», «Куди краще вкладати гроші, обираючи між Україною та Росією?» тощо. В кінці присутні «нагородили» гостя бурхливими оплесками за цікаву та конструктивну бесіду.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.