Додати запис

Влада і громадськість - іспит на дієвість співпраці складений на відмінно

Який знак треба поставити в кінці речення, якщо оцінювати співпрацю влади і громадськості у Камінь-Каширському районі? Знак питання чи знак оклику? А може, три крапки?.. На такі питання намагалися дати відповідь учасники зустрічі - голови консультативно-дорадчих органів при райдержадміністрації, яку ініціював очільник виконавчої влади району Іван Вовк. Зустріч з головами Громадської ради, Ради старійшин та Молодіжної ради пройшла 25 грудня напрочуд жваво, бо зустрілися люди, які знали про що говорити і доповнювали один одного. Виваженість і стриманість голови Ради старійшин Василя Каширця, дипломатичність і жіноча мудрість голови Громадської ради Галини Куницької гармонійно доповнюється молодечим запалом і креативністю голови Молодіжної ради Олеся Федоровича.

На думку голови Камінь-Каширської райдержадміністрації Івана Вовка, який водночас очолює Політичну раду, Громадська рада, Рада Старійшин, , а віднедавна - і Молодіжна рада несуть функцію громадських порадників у повному сенсі цього слова. Співпраця виконавчої влади з громадськими дорадчими органами у районі уже помітна. Цей рік не став винятком. Як зауважили голови консультативно-дорадчих органів та керівник виконавчої влади району, робота цих громадських формувань налагоджена, є уже алгоритм взаємодії, тісна співпраця і повне взаєморозуміння. Народна мудрість, яку так часто повторює Іван Вовк - “Якщо не знаєш, як зробити, - порадься з людьми” - працює. Бо, як зауважив Іван Іванович, коли за спиною у тебе підтримка авторитетних людей району, а попереду важлива громадська ціль – йти до неї значно легше.
Голова Громадської ради Галина Куницька та голова Ради старійшин Василь Каширець окреслили загальні підсумки роботи органів за рік. Вони висловили задоволення тим, що дорадчі органи мали можливість активно впливати на рішення влади і залучались владою до заходів у рамках проведення консультацій з громадськістю. Таким чином, протягом 2013 року спільно обговорено ряд важливих для соціально-економічного та культурного розвитку регіону питань. Наприклад, реформування медицини в районі, перспективи розвитку інфраструктури міста, проблеми розвитку сільських населених пунктів у сучасних умовах, сучасні цінності сімейного виховання.
Окремі питання стосувалися відзначення в районі знаменних та пам’ятних дат. Активно обговорювалися громадськістю і деякі нормативно-правові акти та їх проекти. На розсуд громадської ради та Ради старійшин виносилися питання, що стосувались пропозицій до проектів розпорядження голови райдержадміністрації. Дуже жваво учасники обговорення ділилися думками стосовно впровадження на теренах району “Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року”.
Як зауважив голова райдержадміністрації Іван Вовк, кінець року потребує підведення підсумків зробленого та окреслення основних напрямків роботи на майбутнє. На початку року він планує відзвітувати про виконання делегованих повноважень. За словами Івана Вовка, рік був непростий, зроблено чимало, але і працювати є ще над чим, тому хочу почути “думку народу”: “Як вже практикував, перед тим, як звітувати на сесії районної ради, хочу прозвітувати перед громадськістю району. Для мене дуже важлива ваша думка. Адже звіт голови має бути не простим монологом, а діалогом влади і громади. Люди мають сказати свою думку про результативність місцевої влади.”
Не могли оминути учасники зустрічі і подій в державі. Очільник району поділився своїми думками про “факт народження громадянського суспільства”. Він зазначив, що для нього дуже важливо бачити зростаючу активність громадян, адже адміністративними методами не можна зобов’язати громадян усвідомити свою суспільну значимість в розбудові громадянського суспільства. “Останні події в країні свідчать, що українці вболівають за свою державу. Правда, шкода, що окремі політики намагаються використати ”Майдан“ в своїх політичних інтересах. ” На думку голови райдержадміністрації, громадянське суспільство почне активно розвиватися тоді, коли суспільно-політичне життя країни у всіх його проявах наповниться ціннісним змістом. Адже людські цінності – головні чинники у виборі життєвої мети кожного з нас та стратегій її реалізації. “Щоб там хто не говорив про сьогоднішні реалії, - підхопила розмову Галина Куницька, - ніхто не заперечить, що наші цінності – це щасливі діти, сім’я, задіяні молоді люди і захищена старість.” Іван Вовк повністю з нею погодився і додав, що усі ці цінності є основними пріоритетами, які визначив Глава держави у соціальних ініціативах. Саме так будується “Україна для людей”, – наголосив керівник району.
Іван Вовк говорив і про суспільно-економічний розвиток краю. Він переконаний – ще ніколи Камінь-Каширський район не мав такої державної підтримки, яку має тепер. Щоб не бути голослівним навів приклад - тільки у 2013 році у район надійшло 170 млн. грн. на різні соціальні виплати. А наступного року вони ще зростуть, адже зберігається наступність державної політики в 2014 році. В 2014 році зросте прожитковий мінімум до 1256 грн.
Підтримка сім’ї, матері і дитини й надалі залишаються в пріоритеті державної політики Президента України Віктора Януковича. Матеріальна допомога дітям до шести років з 1 січня становитиме 1032 грн, з 1 липня – 1059 грн, а з 1 жовтня – 1102 грн. Крім того, при появі на світ першої дитини з 1 січня 2014-го виплата становитиме 30 960 грн, з 1 липня – 31 770 грн, з 1 жовтня – 33 060 грн; при народженні другої дитини з початку року держава виплачуватиме 61 920 грн, а вже в жовтні ця сума становитиме 66 120 грн. Батьки третьої і кожної наступної дитини отримуватимуть в січні – 123840 грн, у липні – 127000 грн, у жовтні – 132240 грн.
Про сучасну молодь, її перспективи, громадську активність та громадянську позицію говорив голова Молодіжної ради Олесь Федорович. Голова райдержадміністрації висловив сподівання на щиру і продуктивну співпрацю з Молодіжною радою. Іван Вовк зауважив, що чекає на цікаві ініціативи, ідеї.
Говорили учасники зустрічі і про плани на майбутнє. Коло питань, за якими буде влада співпрацювати з громадою, широченне – від активізації громадських організацій до великих суспільних проектів.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
нє, ну він вже набрид із своїми опусами...писаку штатного найняв, чи що?
люди в твому районі хоч інтернет мають, щоб це читати?
сумніваюсь..
показуха для ОДА?
Відповісти