Додати запис

Будуємо громадянське суспільство

Поява сучасних технологій дозволяє значно розширити звичні рамки участі громадськості у визначальних державних процесах. Якраз на це, а також на посилення громадської єдності, забезпечення прозорості державного управління, протидію корупції та впровадження нових інформаційних технологій спрямована Ініціатива “Партнерство “Відкритий уряд”. Минулого року до Ініціативи долучилась і наша країна. Було розроблено план заходів з реалізації Ініціативи “Партнерство “Відкритий уряд”. Наприкінці 2013 року уряд звітує про виконання взятих на себе зобов’язань, відповідно до міжнародної Ініціативи. До обговорення урядового звіту долучилась і громадськість району. На запрошення голови Камінь-Каширської райдержадміністрації Івана Вовка лідери найбільших політичних партій, громадських організацій та голови консультативно-дорадчих органів висловили свої думки стосовно впровадження Ініціативи.

Керівник виконавчої влади району ознайомив присутніх з найвагомішими результатами впровадження міжнародної Ініціативи в Україні. За словами Івана Вовка, перший рік її впровадження дозволив реалізувати заходи, важливі для підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності Уряду та місцевих органів виконавчої влади. Аби не вдаватися в аналіз глобальних проектів учасники “круглого столу” вирішили заслухати і обговорити інформації щодо основних напрямків реалізації Ініціативи “Партнерство “Відкритий уряд” у районі.
А тому голова райдержадміністрації ознайомив учасників засідання з основним блоком питань, що стосується залучення громадськості до формування та реалізації державної політики. За словами Івана Вовка, тільки протягом 2013 року спільно з представниками громадських організацій обговорено ряд важливих для соціально-економічного та культурного розвитку регіону питань. Наприклад, реформування медицини в районі, перспектив розвитку інфраструктури міста, проблеми розвитку сільських населених пунктів у сучасних умовах, тощо. Окремі питання стосувалися питання відзначення в районі знаменних та пам’ятних дат. Активно обговорювалися громадськістю і деякі нормативно-правові акти та їх проекти. Загалом 2013 року було проведено 5 засідань консультативно-дорадчих органів, заходи у рамках консультацій з громадськістю проводилися щомісяця.
За 11 місяців 2013 року проведено 10 засідань у форматі “круглого столу”, які стосувалися покращення бізнес-клімату в районі та перспектив залучення інвестицій, стану та перспектив розвитку соціальної сфери району, покращення соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни, надання соціальних послуг населенню, перспектив розвитку місцевого самоврядування, відродження культурної інфраструктури села та інших питань.

Станом на 16 грудня 2013 року було проведено 49 “прямих телефонних” ліній. За цей рік на особистому прийомі у голови райдержадміністрації Івана Вовка побував 161 житель району (проти 600 – минулого року). Кількість звернень до голови райдержадміністрації у 2013 році станом на 16.12.12 – 800.
Про забезпечення доступу до публічної інформації та новації у цій сфері говорила начальник загального відділу апарату райдержадміністрації Оксана Слюсар. Вона зауважила, що у 2011 році Закон України “Про доступ до публічної інформації” за світовим рейтингом забезпечення права на інформацію став найвищим досягненням України. Усі відзначили переваги українського нормативно-правового акту - у нас, за словами Оксани Миколаївни, закон про доступ є обов’язковим для виконання розпорядниками інформації всіх рівнів на всій території України. Дія вищеназваного Закону поширюється на всіх суб’єктів владних повноважень: парламент, Уряд, Президента, місцеві адміністрації і ради, суди, а також на підприємства та організації, які фінансуються з бюджету або займають монопольне положення на ринку.
Начальник загального відділу апарату райдержадміністрації знайомила учасників засідання і з новими нормативно-правовими актами, що регламентують отримання доступу до публічної інформації. Оксана Слюсар зауважила, що у 2013 році до райдержадміністрації надійшло 5 запитів – відповіді на усі ці запити були надані у відповідний 5-денний термін.
Про заходи із запобігання і протидії корупції інформували начальник відділу юридичної роботи, взаємодії з правоохоронними органами, з питань запобігання і протидії корупції та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації Інна Бігун та начальник РВ УМВС України в області Валентин Чих. Вони вкотре ознайомили з основними засадами Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”. Нова антикорупційна система, на думку Інни Бігун, передбачає насамперед превентивні заходи, вони покликані нейтралізувати фактори корупції. Начальник РВ УМВС України в області Валентин Чих акцентував увагу на тому, що до райвідділу не надійшло жодної заяви про вчинення правопорушення, що стосується корупційних діянь. Оскільки на місцях не займаються розглядом справ про порушення антикорупційного законодавства, усі напрацьовані матеріали надсилаються в УБОЗ УМВС України у Волинській області.
Начальник сектору Центр надання адміністративних послуг райдержадміністрації Наталія Яцук говорила про підвищення якості надання адміністративних послуг. З 1 жовтня 2013 року у районі працює ЦНАП, у переліку якого 44 послуги. Безпосередньо надають послуги спеціалісти реєстраційної служби та відділу Держземагенства. До центру уже надійшло 524 звернень, більше 500 адміністративних послуг за результатом розгляду цих звернень уже надано. Голова райдержадміністрації Іван Вовк зауважив, що отримання інформації чи послуги для людини не має обертатися “митарством кабінетами”. Адже те, що Камінь-Каширський район обрано як один із пілотних у введенні електронного документообігу, дасть можливість пришвидшити роботу ЦНАПу.
Учасники “круглого столу” ставили різні питання, окремі політичні лідери скористались правом на доступ до публічної інформації і отримали негайну відповідь на свої усні запити. Діалог був конструктивним і інформаційно наповненим. Усі учасники обговорення прийшли до спільного знаменника – Ініціатива “Партнерство “Відкритий уряд” – це новий формат роботи влади, взаємодії із громадянами, інститутами громадянського суспільства, що передбачає перехід від відкритого діалогу влади і громади до рівноправного партнерства.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
що це за спам?!

До обговорення урядового звіту долучилась і громадськість району - а критика була, чи тільки лизнули?

проведено 10 засідань у форматі “круглого столу”, які стосувалися покращення бізнес-клімату в районі та перспектив залучення інвестицій - ну що, є пАкрАщення? скільки млн.грн. за 10 місяців інвестовано? ДЕ ЦИФРИ, БАЛАБОЛИ КРУГЛОГО СТОЛУ?

За цей рік на особистому прийомі у голови райдержадміністрації Івана Вовка побував 161 житель району (проти 600 – минулого року)
Люди не звертаються, бо немає сенсу, чи голова не тим займався? радіти чи плакати?!

Оксана Слюсар зауважила, що у 2013 році до райдержадміністрації надійшло 5 запитів – відповіді на усі ці запити були надані у відповідний 5-денний термін.
Це АЖ 5 ЗАПИТІВ ЗА РІК!!!
ГОРДІСТЬ РАЙОНУ, ВІДПОВІДЬ ДАЛИ! медаль не чекаєте, часом?
це звичайна рутинна робота держслужбовця за конкретну зарплату, не треба з цього подвиги робити.

до райвідділу не надійшло жодної заяви про вчинення правопорушення, що стосується корупційних діянь.
це не значить, що їх не було, це значить, що хтось сліпий або в окремо взятому районі розвинутий соціалізм.

прийшли до спільного знаменника – Ініціатива “Партнерство “Відкритий уряд” – це новий формат роботи влади, взаємодії із громадянами, інститутами громадянського суспільства, що передбачає перехід від відкритого діалогу влади і громади до рівноправного партнерства.

УРА ТОВАРІСЧІ! УРА!!!

все, я бачу, зашибісь, проблем немає. ви - в європі, вітаємо.




Відповісти