Додати запис

Відкритість влади - це бажання і вміння поділитися владою

Як відомо, громадянське суспільство починається з такого конструктиву – активність всіх та відповідальність кожного. Тільки внутрішньо вільні, свідомі, небайдужі та активні громадяни здатні спільно контролювати державу. Саме вони здатні стримувати державу від прагнення до розширення власних повноважень за рахунок наступу на громадянські права і тим самим, сприяти реалізації принципу ”держава для людини, а не людина для держави“.
Адміністративними методами не можна зобов’язати громадян усвідомити свою суспільну значимість в розбудові громадянського суспільства. На мою думку, громадянське суспільство почне активно розвиватися тоді, коли суспільно-політичне життя країни у всіх його проявах наповниться ціннісним змістом. Саме людські цінності стають головним чинником у виборі життєвої мети та стратегій її реалізації, програмують зміст і форму діяльності особи у певній суспільній сфері.
Щоб там хто не говорив про сьогоднішні реалії, ніхто не заперечить, що наші цінності – це щасливі діти, сім’я, задіяні молоді люди і захищена старість. Соціальними ініціативами Президента визначено пріоритети, які підтверджують наш стратегічний курс - розбудова ”України для людей“.
Так, ми за достойне місце України серед світової спільноти, але пересічному українцеві не потрібна надмірна політизація. Схвально сприйняли жителі району думку голови Камінь-Каширської райдержадміністрації Івана Вовка, який ще в одному із перших публічних виступів наголосив, що на рівні району не може бути великої політики. ”Головне завдання районної влади - зробити все, щоб кожен житель краю відчув позитивні результати її діяльності. А для цього влада має бути дієвою, ефективною і демократичною “, - переконаний Іван Вовк.
У Камінь-Каширському районі налагоджено ділове партнерство різних гілок влади і здорова конкуренція політичних сил, що позитивно впливають для вироблення стратегічних пріоритетів розвитку краю. Саме завдяки порозумінню і співпраці райдержадміністрації з політичними партіями і громадськими організаціями та їх лідерами вдалось уникнути протистояння та конфронтації. Іван Вовк розділяє думку Глави держави: ”Ми повинні звикнути жити у прозорому світі“. У своїй діяльності очільник виконавчої влади району керується принципом: ” Влада може бути демократичною тільки тоді, коли вона радиться з людьми і відповідає перед ними. А ефективною - тоді, коли ці поради стають складовою частиною її політики.“
Відкритість влади - це бажання, а головне - вміння її представників поділитися владою. Виконавча влада району на цьому шляху робить вже не перші кроки. Адже голова райдержадміністрації переконаний: необхідність відкритості - це питання довіри до влади. А ще - це великий стимул до вдосконалення.

З метою залучення до управління державними справами громадян у районі створені і працюють консультативно-дорадчі органи при райдержадміністрації - Громадська рада, Політична рада, Рада старійшин і Молодіжна рада. Якщо Громадська рада об’єднує представників інститутів громадянського суспільства, Політична рада – лідерів політичних осередків району, то Рада Старійшин – неперевершений потенціал мудрості і управлінського досвіду ветеранів – керівників різних галузей району, які знаходяться на заслуженому відпочинку. Нещодавно утворено молодіжну раду, яка об’єднала творчий потенціал креативних і завзятих молодих людей.
На засіданнях консультативно-дорадчих органів розглядаються актуальні питання життя району. Зокрема, в 2011 році тільки громадською радою було розглянуто понад 20 питань, в 2012 році - 16 , а за десять місяців цього року – 14 питань. Обговорювалися зміни в законодавстві щодо виборчої системи, оподаткування, реформування медичної галузі, перспективи розвитку місцевого самоврядування, підтримки ветеранських організацій та соціального захисту літніх людей, проблеми молоді, перспективи розвитку міста та сіл району, модернізація соціальної сфери краю та інші.
Отож, можна стверджувати, що в районі створено публічний майданчик, на якому може знайти реалізацію найкращий капітал краю, - рекомендації громадських діячів, ідеї молодих ентузіастів, досвід старшого покоління. Але скільки публічних органів, які покликані радити, консультувати, контролювати владу, не створюй, без ініціативи людей, що входитимуть до них, результату не буде. Заслуговує на наслідування активна громадянська позиція та вболівання за справи громади таких активістів як: Смолярчук Євгенії Михайлівни, Нестерука Віталія Степановича, Шевчука Івана Тимофійовича, Куницької Галини Василівни, Каширця Василя Прокоповича, Домальчук Зінаїди Олексіївни, Кузьмич Людмили Олександрівни, Куця Василя Лазаровича.
В керівництва Камінь-Каширської райдержадміністрації є тверде переконання, що ніщо так не розкриває поле діяльності для влади як живе спілкування з людьми. В цьому році проведено понад 40 “прямих телефонних ліній” і 9 ”круглих столів“ . Щоб наблизити владу до людей, виконати вимогу Президента України ”щоб кожна людина була почута“, в районі успішно працює ”мобільний соціальний офіс“, створено ”Центр надання адміністративних послуг“. Особлива увага приділяється організації особистого прийому громадян. Сьогодні можна говорити про результативність дій влади. В 2011 році на особистому прийомі у голови райдержадміністрації Івана Вовка побувало 1037 громадян, у 2012 році – 584, а за десять місяців цього року 153. Голова райдержадміністрації Іван Вовк переконаний, влада покликана захищати кожного, хто потребує підтримки і допомоги. Наділений владними повноваженнями, приймаючи рішення, не повинен думати про те, чи скажуть йому “спасибі“ за вирішення питання, посадовець повинен керуватися лише одним - кожне рішення повинно приносити користь людині. Тільки за таких обставин рішення будуть ефективними, а влада - дієвою.
Діалог влади і громади сприяє залученню громадян до вирішення актуальних питань життя трудових колективів і громади району. А отже, всі разом: відповідальна влади та активні громадяни утвердять наші пріоритети і неодмінно забезпечать розбудову громадянського суспільства в Україні.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
"Відкритість влади - це бажання і вміння поділитися владою"-брехня чистої води. Вовк ніколи і ні з ким владою не поділиться!Свого першого зама Михалика вже "сожрав" з гімном..
Відповісти
Відкритість влади-це вкрасти так, щоб люди ій ,ще і дякую сказали.
Відповісти