На вічну пам'ять Януковичу і не тільки
Момент розстрілу подружжя Чаушеску. Тирговіште . Соціалістична Республіка Румунія . 25 грудня 1989 .
18 грудня 1989 в румунських містах почалися масові заворушення. 22 грудня Чаушеску з дружиною , зрозумівши , що збройними силами та правоохоронними органами зупинити їх не вдасться , втекли з Бухареста на вертольоті , але в той же день були заарештовані в місті Тирговіште . Подружжя Чаушеску були доставлені в бронетранспортері на територію однієї з місцевих військових частин.
Перед наспіх скликаними військовим трибуналом за звинуваченням у скоєнні ряду злочинів проти свого народу і держави постали колишній генеральний секретар ЦК РКП Ніколає Чаушеску і його дружина Олена .
Ніколає і Олені Чаушеску було пред'явлено звинувачення в наступних статтях румунського Кримінального Кодексу:
145 " Руйнування національної економіки" ,
163 " Збройний виступ проти народу і держави" ,
165 " Руйнування державних інститутів" ,
356 " Геноцид " .
Суд проходив протягом двох годин. За спогадами очевидців , проходив він « з пререкательствамі між обвинувачем і підсудними майже на рівні лайки і пасажами типу " Олена Чаушеску , у тебе все в порядку з головою? ». Чаушеску намагався виправдовуватися , заявляв , що він нагодував румунів , забезпечив їх житлом і роботою , і взагалі зробив Соціалістичну Республіку Румунію предметом заздрості всього світу. На питання обвинувачів подружжя практично не відповідали, заявили лише , що вони жили в звичайній квартирі , не маючи рахунків за кордоном , зокрема , в Швейцарії , але разом з тим відмовилися підписати документ про згоду на переклад будь-яких грошей , які могли б бути там виявленими , на користь держави. Також Ніколає і Єлена Чаушеску відмовилися визнати себе душевнохворими , хоча Попа пропонував їм це . Суд повністю знімався на кіноплівку , але таким чином , щоб обвинувач і судді не фігурували в кадрі , також велася стенограма.
По завершенні слухань був проголошений вирок - Ніколає і Єлена Чаушеску були визнані винними за всіма пунктами звинувачення і засуджені до вищої міри покарання - смертної кари через розстріл , з конфіскацією всього належного їм майна
Приблизно о 16 годині обох Чаушеску вивели у двір казарми . За спогадами очевидців , зовні вони поводилися спокійно. Олена Чаушеску запитала у солдатів : «За що ви нас розстрілюєте ? Адже я була вам матір'ю » , на що отримала відповідь : « Та що ти за мати, якщо вбивала наших матерів ! ». На цей процес військових привезли прямо з їхньої військової частини. Всі вони зголосилися добровольцями , але яка мала відбутися місія , їм не пояснили. Учасників кари особисто вибрав генерал Станкулеску , були відібрані офіцер і три солдати . Подружжя Чаушеску були поставлені до стінки солдатської вбиральні і розстріляні. Останніми словами Ніколає Чаушеску були « Я не заслуговую ... ». Тіла добу пролежали на футбольному стадіоні « Стяуа » , а потім були поховані в могилі на бухарестському цвинтарі Генча . Сцена страти знімалася на відео , 28 грудня її показали по румунському телебаченню.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 18
Ніякого суду не було - це самосуд.
Над ними росправились по швидкому, в стилі "західної демократії".
Суд ЛІНЧА це вид народної юстиції!
спецслужбы не дремлют лошок - найдут тебя