Додати запис

«Євроінтеграційні» промоції сучасного Луцька!

«КУДИ ЗНИК КВІТКОВИЙ ЛУЦЬК?»

Ось уже і добігає завершення останній весняний місяць - травень,який сповна був насичений багаточисленними святковими подіями. Не хочеться зараз детально аналізувати увесь цей процес святкових дійств,по причині того,що нічим новим нас не здивували і не вразили. І все ж… Особливо мою увагу на загальному фоні усього того,що відбувалося, привернуло дещо інше ...
Як усім відомо, наше рідне квітуче місто Луцьк,завжди знаково вирізнялося поміж інших областей України,своїм багатогранним різноманіттям дивовижної природи рослинного світу,що було неабиякою окрасою міста,як обласного центру волинської області.

Світлини квіткового Луцька 1985 року.





Минуло не так вже й багато часу,і що ми бачимо?
Отож,до вашої уваги представляємо унікальну екскурсію по травневому, святковому центру міста - «Квітковий» Луцьк 2013!
На сам перед ,ось така історична світлина для порівняння


А це той самий ракурс знятий в теперішньому часі

Як бачимо квітковими клумбами тут навіть і не пахне,зате на примітивному трав’яному вазончику демонстративно видніються закулдобинки ржавих штрихів,які залишилися лучанам на згадку від недавно розташованого на тому ж місті,так званого «Диво-птаха», на створення якого вбабахали шалену кількість коштів і який безповоротно та назавжди «полетів» у невідомому для нас напрямку)


Проте,навпроти і надалі продовжує своє незавершене існування просто якесь «вічне будівництво міста» у вигляді «бітонного корита»,на яке ось уже багато років ніяк не можуть викроїти наших з вами спільних громадських коштів з бюджету,щоб все ж таки нарешті довести,те що мало бути «фонтаном»,до логічного завершення



Поміж цих двох об’єктів,перекриваючи дорогу для любителів погасати автомобілем по центру, вишукувались в штивний рядочок,як на військовому параді,загін дещо скупеньких за дизайном та змістом, квітничків.






Що стосується інших газонів на Театральному майдані,то ситуація там теж маловтішна. Оскільки, квіткова криза їх також не оминула.




Єдина «братська» клумба на майдані,прикрашає пам’ятник нашої славетної землячки Лесі Українки,яка душевно та з великою любов’ю описувала в своїх творах усю велич і неповторність природи волинського краю.

Але,якщо пильно придивитися далі по горизонту, через покороблений та недобудований «фонтан»,то можливо узріти таку собі маленьку єврозону флори,винятково сконцентровану на одному невеличкому клаптику землі,ближче до культурної установи – будинку «Просвіти». Що виглядає на загальному фоні,наче ексклюзивний музейний експонат квіткового дизайну на виставці,з таким тонким,ніби насмішливим натяком: «дивіться люди і просвітляйтесь прекрасним,яке мов,воно має бути»)



І все б воно ще нічого,але ми з вами вирушимо у більш екстремальні зони «квіткового диво граю»,що знаходяться дорогою далі,по вулиці Лесі Українки,де нас привітно зустрічає єдиний на всю вулицю квітник використаний за призначенням)

О!!! Що це за «чарівний» горщик?Для яких таких потреб він там маячить?А може то деталь архітектурного ансамблю?)



Але це ще дрібнички,порівняно з наступним експонатом нашої екскурсії)

Ось така собі розвальохана плеяда «красується» в центрі міста біля зовсім таки «не прибуткового» Укртелекому) Я б навіть, назвала цю вражаючу композицію «Зруйнована фінансова піраміда Мавродія»




І відповідно до цієї «унікальності»,як бонус додаються такі ось потворні газончики,що неймовірно доповнюють та підкреслюють усю загальну картину побаченого





Та якщо рухатися далі вздовж вулиці,розумієш ,що таких ансамблів в різних стилях та варіаціях,тут зустрінеш безліч












А ось цей «еротичний» манекен дивного кольору,який подібний на пацієнта хворого на жовтуху,що втік з ізоляційного відділення районної лікарні,прикрашає рекламну вітрину «елітного бутіка» нижньої білизни,що знаходиться на центральний вулиці міста :) Але це просто так, ліричний відступ)

Очевидно,цей квітничок вирішили використати під більш нагальні потреби,наприклад:в якості смітника)

А на цей маштабний трав’яний ландшафт,який колись був барвистою квітковою клумбою,то взагалі без жалю не подивишся. Сьогодні його «прикрашають» хіба що розвіяне вітром сміття та бродячі собаки.




Нарешті ексклюзив! І таки не даремно власники брендового магазину сумок,що просікли тему глобального браку квіткових пейзажів в центрі міста,дуже вдало використали цей недолік в таких необхідних рекламних цілях свого товару,аби привернути увагу потенційних покупців)




А це «естетичні» газончики затишного скверику.Ці карликові та покуверкані,ніби вражені якоюсь вірусною бацилою представники хвойного розряду дерев,неабияк вирізняються серед інших своїх побратимих,жахливо хворобливим виглядом.



Чого не скажеш про цей новостворений,окультурений газончик,що знаходиться зовсім поряд,а саме біля ЦАПу. Авжеж,все для себе,для «любимих»)


Звичайно, посадити квіти,чи бодай хоч би засіяти цю територію відпочинку травою,тут не то - не захтіли,не то - призабули.

Ну,а даний скверик,це взагалі окрема тема,яка навіть не потребує коментарів…Зі слів місцевих жителів,сміття тут не вивозили три тижні. І це напередодні Дня Європи в місті та відкриття турсезону…
Скверик в минулому


Скверик зараз










А ця шеренга квітників,що «прикрашає» краєвиди чорного виходу,торгового центру «Зося»,певно такі попала в аномальну зону,оскільки нічого,крім закам’янілої землі ми тут не спостерігаємо



І завершує екскурсійний тур"квіткового бульвару»,іще одна міні еврозона із трьохповерхових пластмасових клумбочок та кольорових квіточок,яку ми вже зустрічали раніше,майже в загашничку Театрального майдану.


Та якщо ви звернете увагу за напрямком показників,що ведуть до Старого міста,різкий контраст,який аж врізається в очі, просто ошелешує …Перед входом в древнє місто вас зустрічає ось ця химерна споруда на газоні,з не зовсім зрозумілим призначенням



А це вже квітнички безпосередньо і самої туристичної зони на вулиці Братковського,що наповнені різноманітними видами волинських бур’янів та рясно притрушені товстим шаром пилюки


Ну і далі на шляху до Замкової площі трапляється ось таке - всяке та різне,що не зовсім демонструє дружелюбну атмосферу та гостиприїмність)




Якщо взяти до уваги те,що ці світлини були зроблені саме в день відкриття туристичного сезону,то це має досить таки дивний вигляд,хоча дивакуватого та дикуватого тут ніколи не бракувало і раніше…То напевно,на честь відкриття турсезону,прямо на газоні, якийсь новий вхід в підземелля відкрили )


А тепер, ми помандруємо до іншого туристичного об’єкту нашої екскурсії ,щоб помилуватися мальовничими квітковими пейзажами,які прикрашають наш місцевий парк культури та відпочинку…
Колись...


Зараз...

Але і тут, я вас змушена розчарувати…Мої тривалі пошуки в парку та парковою зоною,хоч би з натяком на будь-який квітничок,залишилися безрезультатними…
В минулому...


Наше сьогодення...





Хоча,мені все ж дещо вдалося відшукати лише одну,але запущену клумбочку, в досить таки екстравагантному місці зони відпочинку, а саме біля громадської вбиральні…


Тож, ми з вами рушимо далі до центру, на проспект Волі





Як бачимо ситуація тут не чім не відрізняється від попередньої,а міра порівняння цього ракурсу зі світлиною 80-их років,і взагалі дещо координально різниться


А цих, дорогих сажанців з елітного розряду дерев,остаточно прирікли на довічне ув’язнення, щільно посадивши їх у ковані грати,не давши їм жодного шансу на амністію…

Тому напевно,ось це деревце,чи то надивившись таких тортур,чи то з бажанням оминути перспективи попасти під «дбайливу» руку з бензопилою «господарів» міста,вирішило чкурнути куди по вище) І на каменях ростуть дерева…


А це що? Та не вже ми все таки натрапили на декілька дизайнерськи оформлених квітників в центрі міста?Це ж який шлях треба було подолати,щоб в обласному центрі квітучої Волині знайти,як виявляється,таку виняткову рідкість на сьогоднішній день?


Хоча,якщо ми з вами перемістимося на територію Луцької міськради,то там, те що для нас стало нині такою рідкістю - це звичайна буденність…
Дорогою до міськради)




Райський куточок флори та фауни)




От тільки, аналізуючи всю цю загальну картину,зразу напрошується дуже таки тематична цитата,яка стала класикою жанру: «Позвольте спросить: За чей счет, весь этот банкет?»

Ну, а що не зробиш для себе ,для «любимих»? У них же є традиційне виправдання – вони(працівники Луцьккради на чолі з градоначальником) не покладаючи втомлених рук,роблять наше місто - все «кращим» та «красівим»…Вони його палко «кохають»…Чи не так?
Це напевно, із тих вищих почуттів їхньої «любові» до нашого міста,був варворськи зруйнований найстаріший фонтан Луцька,що розміщався у давно занедбаному скверику П’ятницької гірки,із ціллю побудувати на звільненій території,яка мала історичну цінність, службову автостоянку - для себе,для «любимих»…







Це очевидно,керуючись усе тим же «любовним» запалом до нашого міста,його «дбайливі господарі»,так халтурно та похабно,сконструювали горезвісний «оглядовий майданчик»,який навіть не протримався і одного року,активно обвалюючись на очах…

Такий ганебний розвиток подій просто обурює,бо як не крути,це єдине місце,звідки дійсно можна було з неабиякою насолодою, помилуватися нашим історичним древнім Лучеськом у купелі мальовничої природи…

Це вам не та - шокуюча реальність з близька… Але тепер іще й приголомшує аварійний стан та руйнівний вигляд самого оглядового майданчика…





Тому, зовсім таки не є випадковим,що на задньому плані міськради,на одному із дбайливо прибраних єврогазончиків, знаково красується ось це доречне до місця розташування - «любовне» знаряддя, в образі фалосоподібної скульптури.Яке є безумовною окрасою всього архітектурного ансамблю,що влучно та яскраво, характеризує і підсумовує увесь загально суттєвий зміст даної установи на сьогоднішній день:)


P.S. Постають питання : «То куди ж зник квітковий Луцьк? Що це? Євроінтеграція чи імітація,якою нахабно та безсоромно замилюють очі, місцевій громаді?
Очевидним є одне,в той час коли місцеві можновладці пафосно розкошують за наш спільний кошт,розповідаючи нам традиційні байки про постійні дірки в міському бюджеті,наше місто ледь животіє…Та якби хоч би третя частина тих коштів,що регулярно перекочовує і їхні власні кишені на їх особисті потреби,була використана за призначенням на користь громади,то ми з вами зараз не спостерігали за цим сумним,штучним явищем…






Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 3
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Таки правда, хоч і сумна (((
Відповісти
Вже другий мер занедбує наше місто((
Відповісти
А тре було голосувать за Антона...
Відповісти