Баснословні доходи за міфотворні оди!
Як повідомлялося раніше, з інформації прес-служби президента, згідно з декларацією про доходи президента України http://www.pravda.com.ua/news/2013/04/1/6986937/ Віктор Янукович у 2012 році отримав від ТОВ "Друкарня "Новий Світ" авторську винагороду в сумі 15 млн 551 тис. грн відповідно до умов видавничого договору, укладеного в 2011 році - не видавши при цьому жодної нової книги.
Такий висновок випливає з коментаря заступника директора ТОВ "Друкарня "Новий Світ" Едуарда Вакуленко.
"Віктор Федорович отримав авторську винагороду відповідно до умов договору, який був укладений в 2011 році. Згідно з угодою він передав авторські права на написані ним книги, а так само на книги, які він напише", - сказав заступник директора.
Як повідомлялося раніше, друкарня в 2011 році вже виплачувала Віктору Януковичу 16,4 млн. гривень винагороди за передачу авторських прав на створені в 2005-2010 роках Януковичем книги "Рік в опозиції. У політиці не буває остаточних перемог і поразок", "...І рік при владі. Від кризи – до економічного зростання", "Здолати шлях", "Як Україні далі жити", а також на літературні твори, які в майбутньому будуть створені автором.
Пан Вакуленко акцентував увагу на тому, що авторська винагорода виплачена президенту України в 2012 році була обумовлена договором 2011 року.
При цьому на питання "ОстроВа", яку книгу видав настільки високооплачуваний автор в минулому році, заступник директора друкарні відповів: "У мене немає інформації про випуск книг (Януковича - ред.) в 2012 році".
Вакуленко ухилився від відповіді на питання, як довго Віктор Янукович буде одержувати авторську винагороду за книги, деякі з яких є передвиборчими брошурами.
"Це умови договору (які не розголошуються - "ОстроВ")", - сказав він, додавши, що друкарня, що виплатила за 2 роки більше 30 млн. гривень авторської винагороди, не відчуває через це фінансових труднощів.
Джерело: http://gazeta.ua/
Довідка: Типографія Новий мир - це донецьке видавництво що працює з середини 1990-их років і відоме тим, що друкує поліграфічну продукцію футбольного клубу Шахтар: програмки матчів, календарі і таке інше.Загалом, в Типографії Новий мир широкий профіль роботи – від місцевої періодики, як, приміром, газета Московский комсомолец в Донбассе, журнал про донецький бомонд День и ночь, до упаковок для цукерок донецької фабрики.
То за які ж бестселери «український класик» Януковощ отримав та отримує такі рекордні містифіковані гонорари,не за ось ці часом?
Ось,що думають митці про оцей весь звіт
Написавши президенту такий заповіт:
ЗАПОВІТ ЯНУКОВИЧА!
КАК УМРУ, ПОХОРОНИТЕ МЕНЯ В ТЕРРИКОНЕ,
ПОСРЕДИ РОДНОЙ ДОНЕЦКОЙ КОПОТИ И ВОНИ,
МНЕ В МОГИЛУ ПОЛОЖИТЕ ХАРЬКОВСКИЕ ПАКТЫ –
МОЕГО С КРЕМЛЕМ УЛИКУ ПОЛОВОГО АКТА.
ПАМЯТНИК КРУТОЙ ПОСТАВЬТЕ, Я ВЕДЬ – ВОР В ЗАКОНЕ.
И ПРО НАДПИСЬ НЕ ЗАБУДЬТЕ: "ДВАЖДЫ БЫЛ НА ЗОНЕ".
ПУСТЬ МУЗЕЙ УСТРОИТ СКОРЫК В МИЛОМ МЕЖИГОРЬЕ.
ЧЕЧЕТОВ ЗАКОН ПУСТЬ ПРИМЕТ, ЧТО – ГЕРОЙ, НЕ ВОР Я.
НА МОГИЛУ ПУСТЬ НЕСУТ МНЕ НЕ ЦВЕТЫ, А БАБКИ.
У КОГО С ДЕНЬГАМИ ТУГО - ПИЖЖЕНЫЕ ШАПКИ.
К СХОДНЯКУ РЕНАТ ПУСТЬ СКЛИЧЕТ МИР БЛАТНОЙ НА ХАТУ,
И МЕНЯ ТАМ ПОМЯНИТЕ КРЕПКИМ РУССКИМ МАТОМ!
***
Живемо ми, пане-брате,
В чудернацьку пору.
Он на того полюбуйся,
Хто пробрався вгору.
Було воно колись гопнік
А сьогодні- цяця,
А назавтра вийшла в нього
Фiлософська праця. -
Пробiжиш її очима -
Маячня й макуха,
Жодна фраза не налазить
Ні на які вуха.
А такому ж фiлозопу,
Такому "флоберу”
Сім мiшків знаходять грошей
І вагон паперу.
Хтось один з таких "вольтерів"
Думав та кумекав
Та премудрості й насмикав
Із прадавнiх греків:
Всяк, мовляв, живи для себе,
Дбай про насолоду.
Не морочся й не пiклуйся
Долею народу.
Для приблудної, пустої
Рабської натури
В нашiй хаті нема правди,
Мудрості й культури…
P.S."Такі суми викликали обурення і низку іронічних коментарів в українському літературному середовищі. Очевидно, однією з причин критики на адресу літературних успіхів президента може бути той факт, що сумарна вартість всіх книг, які видали й продали в Україні в 2011 році - включно з перекладами іноземних авторів – за підрахунками Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів склала трохи більше, ніж 700 мільйонів гривень.
"Я не уявляю, якими тиражами потрібно видавати ці книги, щоб вони окупилися", – прокоментував ВВС Україна президент асоціації Олександр Афонін.
"Давайте рахувати. У всьому світі – й Україна не є винятком – гонорар автора складає 5-10% від ціни книжки у видавництва. Якщо видавництво оцінює книгу Януковича в 50 гривень, то на прилавку, залежно від видавництва, вона коштуватиме 80-100 гривень – цілком реальна ціна. В такому випадку з однієї книжки автор повинен отримати 2,5-5 гривень. Тепер давайте 16,4 мільйонів гривень поділимо на 5 гривень – отримуємо конкретну цифру 3 мільйони 280 тисяч примірників", – провів приблизну калькуляцію письменник і видавець Віталій Капранов.
За його словами, навіть у радянські часи найбільший наклад твору українського автора мав Павло Загребельний, коли його надрукували у Роман-газеті кількістю півмільйона примірників.
Наклад кожної книги про пригоди Гаррі Поттера в Україні не перевищував 100 тисяч. Приблизно такою кількістю розійшлися останні романи Ліни Костенко та Василя Шкляра, яких нині вважають одними з найуспішніших українських авторів. Приблизно по 100 тисяч копій становлять сумарні тиражі всіх виданих в Україні творів Лади Лузіної, Андрія Куркова та Ірен Роздобудько.
"Тобто, видавництво мусить розраховувати, що книги Віктора Януковича продаватимуться в 30 разів краще за Шкляра та Гаррі Поттера, – сказав Віталій Капранов ВВС Україна. – 16 мільйонів вистачить, аби придбати дуже хороше українське видавництво – разом з книжками, клієнтами...".
Загалом в 2011 році в Україні видали трохи менше 30 мільйонів книг – включно з навчальними виданнями та книжками, які фінансують в рамках державної програми Українська книга, повідомив Олександр Афонін:
"В нинішніх українських умовах розмір гонорару президентові є не реальністю, а радше фантасмагорією".
Видавці сумніваються, що таку кількість книжок Президента вдасться збути на українському ринку. Віталій Капранов вважає, що навіть врахувавши постать автора, їх можна продати тиражем не більше 50 тисяч примірників. Враховуючи, при цьому, бібліотеки, для яких можуть готувати ці книжки – їх в Україні приблизно 15 тисяч.
Експерти схиляються до думки, що величезний розмір гонорару - це прорахунок радників президента. За словами Олександра Афоніна, насправді жодне із найбільших українських видавництв не готове виплатити таку суму.
"Наскільки мені відомо, середній гонорар за роман українською мовою складає доларів 500. Ну, можливо, максимум приблизно 1000 доларів", – запевнила ВВС Україна літературний критик Ірина Славінська.
"Швидше за все, цими цифрами прикривають якусь іншу комерційну угоду, яка не має стосунку до видання книжок, тому що в книжковій галузі говорити про такі гонорари навіть не смішно", – припустив Віталій Капранов.
Втім, соратники Віктора Януковича все ж намагаються знайти логічне пояснення контрастові між виплатами за «літературну працю» президентові і провідним українським авторам."
Джерело: ВВС Україна
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
Витя просто супермен!!!