Митрополит Волинський і Луцький УПЦ КП
Стать:Чоловіки
Вік:48
Категорія:Духовенство
Владика Михаїл – родом з Тернопільщини. Втім, у Луцьку вже пережив цілих дві революції – Помаранчеву і Революцію гідності. І у 2004-му, і у 2014-му він не прикривався гаслом «церква поза політикою», а заявляв про свою однозначну підтримку протесних настроїв народу. «У нас один шлях – до Бога. І у Європу» - казав він під час одного з виступів на луцькому Євромайдані. В часи силових сутичок у Луцькому Свято-Троїцькому соборі постійно били дзвони, у церквах Волині і під час подій на Майдані, і з початком військового протистояння на Сході постійно читати молитву за мир.
У перші «пост-януковичівські» дні в Україні всерйоз заговорили про обʾєднання церков навколо Київського патріархату. Зрозуміло, що постать Митрополита Михаїла у цих обставинах стала ще більш помітною. Та й поведінка владців, які в усі часи не гребували демонстрацією своєї прихильності якоїсь з церков, різко змінилася з «промосковської» на «прокиївську».
Та все ж, навіть без поправки на політичні вітри, можна стверджувати: авторитет очільника церкви київського патріархату на Волині завжди буде значним. Тим більше, якщо цей пост займає такий вправний менеджер, господарник і оратор як Митрополит Михаїл.
Біографічна довідка. Народився 9 травня 1966 року в селі Лосятин Кременецького району Тернопільської області. служив у Військово-морських силах. Навчався у Санкт-Петербурзькій духовній семінарії, Київській духовній академії. У 1997 році став дияконом, постригся у чернецтво. У 2000 році призначений керуючим Сумською єпархією. Згодом був єпископом Чернігівським і Ніжинським, керуючим Чернігівською єпархією, тимчасово керуючим Сумською єпархією за сумісництвом. 18 травня 2004 р. призначений єпископом Луцьким і Волинським, керуючим Волинською єпархією. У 2012 році став митрополитом.