Як запобігти раку молочної залози: поради волинських лікарів

Як запобігти раку молочної залози: поради волинських лікарів
Щороку на Волині діагностують 250-280 випадків захворювання на рак молочної залози.

Про те, як запобігти хворобі та що робити, коли такий діагноз прозвучав, розповіла лікар-онколог-мамолог Волинського обласного онкодиспансеру Наталія Шпот, - пише Таблоїд Волині.

***

Багато хто вважає, що онкологічні захворювання більше проявляються у старшому віці. Це неправда. Насправді рак молочної залози значно «помолодшав», тому профілактичне обстеження повинні регулярно проходити дівчата від 18 років.

***

На ранній стадії онкозахворювання молочної залози лікується досить успішно і, відповідно, значно дешевше.

***

Обстеження на рак молочної залози проходить швидко і абсолютно безболісно. Перший крок – візит до мамолога, який зможе визначити, чи є у вас пухлина. Далі – УЗД-обстеження або мамографія. У волинському обласному онкодиспансері є пересувний цифровий мамограф – рентгенівський апарат, призначений для обстеження молочних залоз. Завдяки йому є змога якісно обстежувати жінок не лише у Луцьку, а й по всій області.

***

Процедура мамографії займає всього лиш 15 хвилин.

Профілактика раку молочної залози дуже проста: здорове харчування, правильне статеве життя та душевний спокій.

***

Харчування відіграє важливу роль у профілактиці онкології молочної залози. Аби уникнути проблем, варто обмежити вживання чорного чаю, пива, кави та кока-коли. Не варто надміру захоплюватись шоколадом. У всіх цих продуктах є речовини, які можуть спровокувати появу пухлини.

***

Як би дивно не звучало, але якщо у жінок немає регулярних статевих актів, загроза захворювання на рак молочної залози зростає. Звісно, мова не йде про нерозбірливе статеве життя.

***

Ми часто сміємося з американців, які часто навідуються до психологів та п’ють антидепресанти. Насправді, вони давно зрозуміли, що врівноважене психічне здоров’я та спокій – запорука довголіття. Постійні стреси, поганий сон, знервованість впливають на розвиток хвороби. Взагалі, 70% причин виникнення онкопухлин – через нерви.

***

Не варто забувати і про правильну білизну. Бюстгальтери повинні бути зручними і якісними, в ідеалі – без синтетики, паролону та кісточок. Красивий бюстгальтер – це гарно, а здорові груди – важливіше. Носити бюстгальтер понад 7-8 годин на добу шкідливо.

***

Також чинниками, які сприяють виникненню раку грудей є тютюнопаління, порушення дітородної функції (безпліддя, наявність абортів у анамнезі, перші пологи у віці старше 30 років, народження першої дитини вагою більше 4 кілограм), ендокринні захворювання, цукровий діабет, патологія печінки, гінекологічні захворювання.

***

Якщо у вас виявили рак молочної залози – не впадайте у відчай. При вчасному зверненні до спеціалістів та правильному лікуванні хворобу можна побороти.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: рак, лікарі
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Як запобігти раку молочної залози: поради волинських лікарів
21 жовтень, 2017, 06:15