В Україні змінили порядок нарахування допомоги дітям при втраті годувальника

В Україні змінили порядок нарахування допомоги дітям при втраті годувальника
В Україні внесено зміни до порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд.

З метою посилення соціального захисту дітей, які втратили годувальника, Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника» від 07.02.2017 р. № 1836-VIII.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 611 врегульовано питання призначення державної соціальної допомоги дітям померлого годувальника, який за життя не набув права на пенсію.

Зазначеними змінами передбачено, що в разі смерті годувальника його діти зможуть отримувати державну соціальну допомогу незалежно від страхового стажу, набутого померлим на дату смерті. Таку допомогу призначають у разі відсутності права на отримання пенсії по втраті годувальника.

Допомога дитині померлого годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті годувальника.

Державна соціальна допомога дитині померлого годувальника призначається до досягнення дитиною 18 років.

Дітям померлого годувальника, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, у професійно-технічних і вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), державна соціальна допомога призначається до закінчення ними навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23 років, а дітям-сиротам – до досягнення 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.
Розмір державної соціальної допомоги встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: на одну дитину померлого годувальника – 100 відсотків, на двох дітей – 120 відсотків, на трьох і більше дітей – 150 відсотків.

Для призначення соціальної допомоги подаються такі документи:
- заява за формою, затвердженою наказом Мінсоцполітики.

Під час подання заяви пред’являється паспорт громадянина України, трудова книжка та довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
- копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, посвідчення біженця або посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідки на постійне проживання або посвідки на тимчасове проживання (у разі потреби);
- копія довідки про реєстрацію місця проживання;
довідка про склад сім’ї, видана уповноваженим органом за місцем проживання особи, зокрема органом місцевого самоврядування (у разі потреби);
- копія свідоцтва про народження або паспорта громадянина України особи, якій призначається соціальна допомога, з пред’явленням оригіналу;
- копії документів, що засвідчують родинні відносини члена сім’ї з померлим годувальником (за наявності);
- копія свідоцтва про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім чи оголошення померлим з пред’явленням оригіналу;
- довідка загальноосвітнього навчального закладу системи загальної середньої освіти, професійно-технічного, вищого навчального закладу про те, що дитина навчається за денною формою навчання (у разі потреби);
- рахунок в установі уповноваженого банку.
Для призначення соціальної допомоги заява подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Якщо інвалід з дитинства або дитина – інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника (державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про держану соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам») і державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», ці виплати призначаються одночасно.

Державна соціальна допомога дитині померлого годувальника призначається органами праці та соціального захисту населення.



Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 5
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Питання:Свідоцтво про смерть годувальника видано в Польщі і перекладено на українську мову та завірена нотаріально.Чи можна подавати в управління праці копію з копії перекладу завірену нотаріально,або потрібно подавати оригінальну копію перекладу?
Відповісти
Скажіть будь-ласка в мене загинув чоловік на момент смерті йому було 28років,трудового стажу у нього не було у нас є троє дітей яка допомога належить?дякую!
Відповісти
Питання. Колишній чоловік помер дитині 13 років призначили пенсію на 3-х дітей в новому шлюбі мінімальну по 700грн Можна розраховувати ще на соц.допомогу
Відповісти
Скажіть будь-ласка.У мене помер чолові.Маю двоє неповнолітніх дітей.Яку сумму допомоги маю получати на одну дитину? Якщо дивитися по прожитковуму мінімуму?
Відповісти
Мій чоловік Атошник він помер у мене двоє дітей 6 і 8 років .Воєнний стаж чоловіка 9 років.Яка пенція і яку суму я буду получати кожен місяць.
Відповісти
Останні новини
В Україні змінили порядок нарахування допомоги дітям при втраті годувальника
14 вересень, 2017, 18:15