Землю не можна продавати через загрозу інновацій, - волинський чиновник

Землю не можна продавати через загрозу інновацій, - волинський чиновник
Знімати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення можна лише тоді, коли буде чітко відпрацьований увесь механізм продажу.

Адже існує загроза появи на ринку великих холдингів, які впроваджують нові технології, - пише Конкурент з посиланням на директора департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрія Горбенка.

Він вважає, що допоки немає зрозумілого механізму купівлі-продажу землі, то, мабуть, не варто поспішати.

«Ну, немає механізму, ніхто його на сьогодні не виробив. Можливо, спочатку варто його виробити, а тоді відпускати цю тему. Ми мораторій тримаємо, бо немає механізму, і зараз вже хочуть продавати знову ж таки, не маючи до кінця зрозумілого механізму», – зауважив Горбенко.

Він додав, що на Волині напрацьовані класичні, нормальні відносини, де є власники земельних паїв і ті, хто паї орендує. Головне в цьому процесі – хороший господар, який орендує паї і до того ж створює робочі місця для людей.

«До прикладу, коли заходить великий інвестор, який впроваджує нові технології, то, звичайно, вони не створюють, а вивільняють багато робочих місць», – сказав Горбенко.

Директор департаменту агропромислового розвитку ОДА каже, що Волинь перебуває у кращому становищі, аніж центральні чи інші області, де великі холдинги, автоматизувавши виробничі процеси, скорочують робочі місця для людей.

«Паї людей і хороший орендар – це наша волинська класика. От, для прикладу, назву по Луцькому районі таких «старих» господарів, як Віталій Заремба (СТзОВ «Романів») – в нього господарство орендує землю – і жодних проблем. Практично за період розпаювання у Заремби не вийшов ніхто зі своїми паями господарювати окремо. Тобто вони задоволені орендарем, співпрацею і тим, що є робочі місця. Господарство «Рать» – 4 тисячі гектарів землі і півтори сотні робочих місць. В нього є майже в кожному селі ферма, а це знову ж таки робочі місця з хорошою оплатою, і тут ніхто не страждає від того, чи продавати ці землі, чи не продавати», – зазначив Горбенко.

Юрій Горбенко також зауважив, що на сьогодні існує свого роду неофіційний «ринок» землі, коли продаються права оренди новому господарю товариства, яке перед цим взяло в оренду паї, наприклад, на років 10.

«Якщо господарник купить ту землю, то дуже добре, але якщо купує інший, який захоче продати, чи ще щось, то це небезпечно. Навіть якщо й буде продаж земель, то треба, щоб він не знищив господаря, а примножив його. Бо коли купить землі великий холдинг, де все автоматизоване, люди стануть непотрібні – це небезпечно», – зазначив Юрій Горбенко.

Він додав, що рано чи пізно ринок землі все ж таки запрацює в Україні, але до цього питання треба підходити дуже виважено.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 4
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
і скільки років ще чекати 25 чи 30
Відповісти
кажуть, що треба продавати! Верещатимемо потім...
Відповісти
щоб продавати землю для початку потрібно прийняти закони які захищатимуть землю України щоб вона працювала , щось натомість якщо земля не обробляється то держава має право її забрати за пів ціни і виставити на повторний продаж бажаючим її купити
Відповісти
Продавати не можна за жодних умов, бо це призведе до краху села. В орендованих лісах охоронці селян б*ють, коли ті гриби чи ягоди збирають, уявіть що із землею буде.
Відповісти
Останні новини
Землю не можна продавати через загрозу інновацій, - волинський чиновник
04 травень, 2017, 17:00