«Їжакове» хобі: ківерчанин завів дивовижний міні-звіринець

«Їжакове» хобі: ківерчанин завів дивовижний міні-звіринець
Ківерчанин Володимир Кузьмич розводить їжаків - наразі у хлопця 8 вихованців. Разом із своєю улюбленецею їжачихою Лісою юнак їздить у маршрутках, гуляє та навіть був на дискотеці.

Про це йдеться у публікації на Район. Ківерці.

Незвичне захоплення з’явилося у хлопця рік тому. Усе почалося з того, що дніпряни подарували йому їжачиху. Згодом Володимир докупив самця, потім ще одного. Вони почали розмножуватися. Так усе й зав’язалося – тварин стало аж 8.

Африканські їжаки бувають чотирьох підвидів: південноафриканські, алжирські, сомалійські і карликові. Хлопець має всі, крім сомалійських, тому що для них потрібні тепліший клімат і вища температура.

Їжаковод розповідає, що доглядати за цими тваринами, як і за хом’ячками, не складно. Передусім треба облаштувати житло з колесом, по якому вони будуть бігати. Для житла використовує дві великі клітки для кроликів і два акваріуми. В останні здебільшого саджає самок: коли під час пологів починаються потуги, вони швидко бігають і можуть падати у клітці. Щоб вони не травмувалися, їх треба пересадити у клітки. Є й ті, які просто полюбили якусь шафку. Бажано, щоб під нею не було пилу, бо ці тварини дуже не люблять бруду.

Не менш важливим є й харчування. Зазвичай господар годує тваринок кормом преміум-класу для маленьких порід собак і обов’язково дає «живу» їжу: черв’яків-зоофобусів, дощових та мучних черв’яків. У них є багато білка і кальцію. Якщо ж ці поживні речовини не потрапляють у раціон, тварини починають хворіти. Цим милим створінням, на відміну від диких їжаків, не можна давати молочних продуктів і цитрусових, солодкого, чіпсів, сухариків, їжі з хімічними добавками, яблук, телятини, свинини. Їжачки своєрідні тим, що якщо корм не сподобається, то їсти його не будуть. Обов’язково треба давати свіжу воду.

Та найголовніше – стежити за зовнішнім виглядом. Якщо з’являється лупа або на вухах присихає шкіра, це значить, що не вистачає вітамінів. Треба пильнувати, щоб їжаки були активними вночі: недобре, якщо починають більше спати. Як і в людей, у них є вроджені патології, які проявляються з 2-3-го місяця від народження. Заради цікавості Володимир возив їжачиху на УЗД, але нічого з цього не вийшло, бо від рефлексу самка скручується.

За словами хлопця, ветеринарна медицина в Україні не настільки розвинена, щоб повноцінно надавати медичну допомогу їжакам. У європейських країнах цим займаються на вищому рівні: там є і кваліфіковані ветеринари, і вакцинація. В Україні вакцин для їжаків немає.

Тож у разі потреби хлопець звертається до однодумців. Володимир спілкується з людьми, які мають розплідники: це їжаководи з Росії та Німеччини. В Україні є дві ферми, де їжаків розводять на продаж, – у Мелітополі і Києві. З дівчиною із Луцька Володимир радився стосовно пологів їжачихи.

Один їжак коштує приблизно 80 доларів. Ціна залежить від окрасу і шерсті. В Україні Володимир купував самку за 1800 гривень. Попри те, що «колюче» задоволення є дорогим, хлопець не шукає у своїй справі жодної вигоди. Найголовніше для нього – це теплота й грайливість їжаків.

«Для мене вони – як кошенята, без проблем можна гладити. Якщо їжаки не відчувають небезпеку і не перелякані, то складають голки паралельно до тіла. Тоді вони стають, як щітка», – із ніжністю переповідає їжачатник.

Бажано відводити тваринам хоча б 20 хвилин уваги у день. Принаймні, варто поносити їх на руках: їжаки мають проблеми із зором, а от завдяки нюху добре запам’ятовують людину. Усі нові запахи запам’ятовують і зразу ж маскуються під них. Тому на початку можуть підбігти й вкусити за палець. На звикання до нового господаря йде 2–3 тижні.

Тварин треба купати без шампуню раз у три місяці. А якщо з шампунем – то тільки для немовлят, бо шкіра їжака дуже чутлива і може пересушитися. Не обходяться ці тварини і без манікюру – довгі нігті будуть їм заважати.

Одна з улюбленець хлопця – їжачиха Лісана, а ласкавіше – просто Ліса. Ще до того, як вона почала бачити, Володимир брав її на руки. І так вже звикла мала пустунка до цього, що тепер висипається тільки на руках.

«Весна, літо, осінь – весь час їздить зі мною. Вона в мене абсолютно ручна, спить у кишені або за коміром. І в маршрутці їздить, і в ресторани ходила, і навіть у нічних клубах зі мною бувала. Лісі нічого не заважає. Усім цікаво погладити, сфотографуватися. Їжачиха звикла до такої уваги», – усміхається Володимир.

Хоч їжаки не відгукуються на клички, але усі їх мають. У господарстві Володимира є Серафима, Лео, і Ема. Дітки імен ще не отримали.

Наразі хлопець має 6 тваринок. Ось-ось самка знову народить, тож Володимир очікує, що їжача сім’я збільшиться до 10 членів. Та й на цьому Володимир Кузьмич не зупиняється. У планах – зробити розплідник, а ще придбати лемурів і змій.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Клас!який молодець!
Відповісти
Останні новини
«Їжакове» хобі: ківерчанин завів дивовижний міні-звіринець
19 квітень, 2017, 05:18