Луцький завод «Мотор»: місце, де «лікують» авіадвигуни

Луцький завод «Мотор»: місце, де «лікують» авіадвигуни
Державне підприємство "Луцький ремонтний завод "Мотор" працює в обласному центрі Волині з 1945 року та є одним з найкращих в Східній Європі в галузі авіаремонтів. Спеціалізується "Мотор" на двигунах до трьох типів літаків: Су-24, Су-27 і Міг-29, які становлять основу Повітряних сил ЗСУ. Очолює підприємство Володимир Маракулін.

Ділове видання Волині "Конкурент" отримало можливість відвідати стратегічно важливий завод та на власні очі побачити, як у Луцьку ремонтують двигуни військових літаків.

Заступник директора "Мотору" Валерій Царук, якому доручили роль фахового екскурсовода, в першу чергу показує музей підприємства. Тут в око відразу впадає схема території, яка наочно демонструє надзвичайно великі масштаби виробництва.

Далі прямуємо на виробництво. Все починається в цеху № 1, де двигун повністю розбирають та збирають, проводять дефектацію та ремонтують окремі його частини, зокрема вузли.

Зняті з двигуна агрегати направляють в цех №2, де працівники проводять їхню дефектацію та ремонт, замінюють необхідні деталі. Після цього агрегат за допомогою спеціального обладнання регулюють та випробовують, імітуючи його роботу на двигуні.

Якщо все відповідає технічним нормам, то агрегат повертається в перший цех, його приєднують до двигуна, який після збірки відправляється в цех № 3.

Цех № 3 – випробувальний. Тестування проводиться на спеціальних стендах. Для кожного двигуна – своя модифікація. Весь процес фіксується на відеокамери та проводиться за принципом: від простого до складного – від підладки двигуна до максимальних форсажних режимів та перевірки помпажних систем. Після всіх перевірок двигун запаковують та готують до відправлення.

Останньою зупинкою під час екскурсії "Мотором" став цех № 4, де відбувається виготовлення деталей для авіаційної техніки.

Він оснащений потужним, високоточним обладнанням, завдяки якому вже освоєно 4 480 найменувань запасних частин. Всього за місяць виготовляється 75 000 деталей. Працює в цеху 165 людей і планується розширення до 195. Середня заробітна плата – 9 300 гривень.

P.S. Повертаючись до прохідної, ми зустріли директора підприємства Володимира Маракуліна в компанії генерала-полковника Збройних сил України, командувача Повітряних сил ЗСУ Сергія Дроздова. Користуючись нагодою, передав фотоапарат своєму "екскурсоводу" Валерію Царуку та підійшов взяти коментар у військового. Сергій Семенович зазначив, що співпраця повітряних сил з "Мотором" – дуже плідна.

"Скажу відверто: як керівник повітряних сил я бажаю більшого. Проте це залежить не лише від мене, але й від можливостей державного бюджету, які не зовсім дозволяють реалізувати всі амбітні проекти", – зауважив командувач.

"Ми не можемо обійтися без луцького "Мотору" і маємо велику надію, що це підприємство завжди займатиме свою нішу", – резюмував Дроздов свою промову та візит нашого видання на "Луцький ремонтний заводи "Мотор".

Автор: Руслан ПИЛИПЧУК


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Луцький завод «Мотор»: місце, де «лікують» авіадвигуни
02 березень, 2017, 00:40