Волинські судді скаржаться на кадровий голод

Волинські судді скаржаться на кадровий голод
На Волині кількість служителів Феміди зменшилася на чверть, і суди відчувають кадровий голод. Натомість судді відзначили й позитиві зміни, серед яких – ріст зарплатні.

Про це йшлося під час підбиття підсумків роботи місцевими загальними судами та Апеляційним судом Волинської області у 2016 році сьогодні, 24 лютого, у Луцьку, – пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Голова Апеляційного суду Волинської області Петро Філюк інформував, що в апеляційному суді області було 34 судді, 14 пішли у відставку. Також у відставку пішли й 16 суддів місцевих судів.

«Зараз є у нас кадровий голод, адже в місцевих судах є 102 штатних працівники, з яких фактично працюючих – 82 людини. Для прикладу, в Іваничах була ситуація, коли суд взагалі не працював, а все через те, що там є лише один суддя, і той захворів. Також в області призначили й 5 нових суддів: Ігор Вітер, 29-річний, львів’янин, Юнна Лизун із Хмельниччини, Станіслав Лазицький із Львівщини, Олександр Назарук із Старовижівського району, волинянин Вадим Смітюх», - інформував Філюк.

Учасники зустрічі інформували, що торік у місцеві суди надійшло 18 196 справ (22301 справа в 2015 році). Найбільша кількість проваджень стосувалися сімейних правовідносин, спадкового права, договірних стосунків тощо. Кримінальних справ було 2316.

Найгіршими в роботі судами на Волині назвали у Володимирі-Волинському, Локачинському, Рожищенському районах, де понад 50% рішень оскаржували, скасовували чи змінювали їхні рішення в апеляції.

Щодо негативних висловлювань в ЗМІ про суди на Волині, Голова Апеляційного суду Волинської області Петро Філюк рекомендував на ситуацію глянути загально, мовляв, реально нарікають одиниці.

«Якщо так приблизно підрахувати, то кожен 10-ий волинянин проходить через суди. Загалом, з них оскаржують приблизно 3%, от звідси й виходять всі непорозуміння. Тому треба дивитися на ситуацію загально й говорити, що майже 97% справ взагалі не оскаржуються. Я розумію, що є справи, які неправильно вирішені, але це одиниці. Вони виникають через нестабільність законодавства, нестабільність судової практики. Більше того, в нас є кадровий голод. Та, пори це, ми належно виконуємо наші обов’язки», - пояснює Філюк.

Серед позитивів відзначили ріст зарплати. Зокрема у суддів вона зросла на 22% й становить приблизно 20 тисяч гривень. Середня зарплата апаратів суддів 7800 гривень (3800 гривень в 2015 році).

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: суд
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
в нас судді - головні хабарники, це всім відомо, подивіться в кожного хороми на брата, свата, тещю запасині...подивіця на їх декларації...вони вже нікого не бояться....
Відповісти
хабарників на палю
Відповісти