На Волині – понад 700 «нічийних» водойм

На Волині – понад 700 «нічийних» водойм


На Волині найбільше не орендованих водних об’єктів на території Луцького району. Загалом в області їх налічується майже 7 сотень. Також в області створена інтерактивна карта озер.

Про необхідність конкретизації у ній усіх водних об’єктів йшлося під час наради в облдержадміністрації, – пише ВРД НСТКУ.

Оренда водних об’єктів — це додаткові надходження до бюджетів усіх рівнів. Наразі більшість озер і річок області «нічийні». За словами заступника начальника управління екології і природних ресурсів облдержадміністрації Вікторії Тимощук, станом на початок місяця 379 громадян орендують 68 водних об’єктів.

«Сьогодні в області орієнтовно 700 водних об’єктів площею водного дзеркала близько 16 тисяч гектарів не перебувають в оренді і є потенційними для надання їх у використання на умовах оренди, що в свою чергу дало би можливість збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів. Найбільше водних об’єктів, які не надані в оренду, розташовані на території Луцького району (їх налічується 113), Маневицького – 108, Іваничивського – 87, Шацького – 65. Ковельського – 51», – повідомила Вікторія Тимощук.

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик доручив відповідним органам розібратися в ситуації. Найбільше цікавить, чи водні плеса насправді не перебувають в оренді, чи мають господарів, які користуються ними потай, приховуючи прибутки.

«Сьогодні 75 % водних об’єктів не використовуються як орендні, або на них закінчилися договори, – повідомив голова ОДА. – З 20 тисяч гектарів 75% – це 15 тисяч. Один гектар – 200 гривень. Яка сума? 7,5 мільйонів гривень знаходиться на території сільських рад і не надходять в місцеві бюджети. Я хочу уточнити інформацію по 700 водних об’єктах: вони не перебувають в оренді, але використовуються тихенько, чи вони дійсно не перебувають в оренді і не використовуються?» – зазначив Гунчик.

Під час наради директор комунального підприємства «Волиньенергософт» Василь Дутко нагадав, що торік в області створена інтерактивна карта озер. Інтерес до неї виявили навіть іноземні громадяни.

«Є коротка інформація цього озера, басейн, район розташування, максимальна глибина, середня глибина, інші характеристики водних об’єктів, – розповів Василь Дутко. – Внизу є закладка – відкривається повна інформація про потрібний водний об’єкт. До сьогоднішнього дня звернулися на цю карту понад дві тисячі користувачів. З них 80% – це користувачі України, а 20% – з-за кордону».

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик запропонував удосконалити інтерактивну карту і внести до неї й інші водні об’єкти.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Все би продали та роздерибанили. А безкоштовно своїм народним майном уже скоро перестануть користуватися прості громадяни((((
Відповісти
За рахунок чого зростають доходи місцевих бюджетів? Пояснення за посиланням:
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/4381
Відповісти