Якщо ваша собака зникла або втекла: поради луцької активістки

Якщо ваша собака зникла або втекла: поради луцької активістки
Луцька громадська активістка Вероніка Федосова-Цибульська написала 9 порад на випадок, якщо ваш пес зникне або втече.

Ними вона поділилася в Facebook.

Публікуємо її допис без змін і правок:

Для власників породистих собак, і особливо сук.

Превентивні методи, план дій і "що робити", якщо ваша собака втекла-загубилась-зникла.

1. Не забувайте про дієвість паперових оголошень у тому районі, де зникла собака - і в радіусі 10 км (повірте, для собаки це не відстань). Особливо важливими локаціями для розклейки оголошень є місцеві супермаркети, аптеки, а також ШКОЛИ. Так, саме школярі є недооціненими спеціалістами у пошуку собак - особливо, якщо в оголошенні з фото вказано "Поверніть за винагороду" та фраза "Якщо у ваших сусідів з'явився цей пес - повідомте будь ласка: анонімність гарантую".

2. Обійдіть усі ветклініки, залиште у ветеринарів фото собаки та номер чипа (клейма), з проханням тихенько повідомити вам, якщо рано чи пізно таку собаку приведуть на огляд. Тому що часто породистих собак (а особливо сук) - залишають у себе не дуже порядні люди. Тим більше - якщо вашу собаку було викрадено. Про це - наступний пункт.

3. Про породистих сук: є багато людей, які спробують наплодити цуценят і підзаробити. Тому періодично проглядайте оголошення на сайтах безкоштовних оголошень, рубрики "шукаю кобеля для в'язки" або "продаю цуценят". Запропонуйте зустріч, щоб оглянути "нєвєсту" чи маму цуценят. Повірте, так знайшли вже не одну собаку, але через тривалий термін.

4. Проглядайте такі оголошення не тільки у своїй області - а й сусідні. Особливо це стосується собак великих порід, яких вивозять у села.

5. Не економте на щорічних щепленнях: це дасть вашій собаці шанс вижити на вулиці серед безпритульних собак чи навіть у місцевій службі відлову, де нормальним явищем є періодичні спалахи інфекцій.

6. Стережіться зоошахраїв, які активно проглядають оголошення у соцмережах і на сайтах оголошень. Вашу собаку вони в очі не бачили - але не відмовляться від ваших грошей.
7. Якщо ви знайомі з кимось, хто допомагає безпритульним тваринам - поцікавтесь, чи є місця, де пригодовують собак. Можливо, ваша голодна собака прийде на те місце разом з іншими.

8. Не опускайте рук: саме через жадобу до наживи інших людей - породисті суки повертаються додому через рік і навіть через три. Свою собаку ви точно впізнаєте при зустрічі, скільки б цуценят за цей період вона не народила.

9. Як повернути свою породисту собаку, якщо "нові власники" відмовляються це зробити і як довести своє право на власність? Публічно не писатиму. Але є механізми;)
Не губіть один одного!

P.S. Про жетони і адресники саме для породистих собак свідомо не пишу, так як в українських реаліях вони часто шкодять справі пошуку.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Якщо ваша собака зникла або втекла: поради луцької активістки
30 січень, 2017, 08:26