Волиняни поділились враженнями від фільму «Волинь». ВІДЕО

Волиняни поділились враженнями від фільму «Волинь». ВІДЕО
Днями в кінотеатрах Польщі розпочався показ художнього фільму «Волинь» режисера Войцеха Смажевського. У ньому зображені долі поляків та українців під час подій, які в історії називаються «Волинською трагедією».

З ініціативи Генерального консульства Республіки Польщі, у Луцьку волинські історики, представники польських організацій, громадські активісти також мали змогу подивитися цей фільм, - про це пише Громадське.Волинь.

Відбулося це у суботу, 8 жовтня, в м. Хелм (Польща).

«Ми організували цей показ тому, щоб науковці та представники польських організацій, які діють на Волині, побачили цей фільм саме тепер, в день після його прем’єри. Важливо, щоб вони могли взяти участь в дискусії, яка насправді почалася ще до прем’єри цього фільму. Я думаю, що варто розмовляти про фільм, який ми подивилися, а не про який ми щось чули», – зазначила віце-консул Генерального консульства республіки Польща в Луцьку Ельжбета Зелінська.

Про враження, які залишились після перегляду стрічки розповіли волиняни, які подивилися цей фільм.

«Фільм жахливий. По-суті – це новітній фільм жахів. Кожне вбивство – це трагедія, недобра річ. Можливо, тут дещо однобоко зображено, адже це був конфлікт з обох сторін. Тут події показано односторонньо, що тільки українці вбивали, а поляки тільки оборонялися. Якщо б режисер хотів зобразити об’єктивні події, то варто було зобразити з обох боків, як це було. Принаймні, відобразити й погляди іншої сторони», – поділився своїми думками професор, кандидат історичних наук Микола Кучерепа.

«Абсолютно реально не показане наше волинське село. Це більш така Галичина, де ці солом’яні хати. На Волині ніколи не було греко-католицьких священиків, які у фільмі дають свої настанови. Церква – це було святе місце, де ніколи не піднімалася зброя. Тобто тут дуже багато неправди, і на сьогоднішні фільм не є актуальним», – зазначила волинянка Надія Щурук.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Нєх п. Зелінська порахує кількість зруйнованих православних храмів після примусової депортації українців з Польщі.. Та й нині, чим пояснити масове знищення українських пам"ятників в Польщі...
Відповісти
Є місто Холм,засноване королем Данилом.Вони ж не називають Львів,а кажуть Львув,не кажуть Київ, а Киюв.Поважаймо себе!
Відповісти