Субсидії по-новому: готується монетизація пільг

Субсидії по-новому: готується монетизація пільг
Кабмін збирається видавати субсидію на «комуналку» грошима, про це заявив міністр енерговугілля Ігор Насалик. Інформує ЗІК.

Мета – змусити населення заощаджувати держдопомогу, адже її невикористану частину обіцяють віддавати населенню готівкою. Але в масштабах країни проект запрацює не раніше 2017 року. Зараз же готується пілотний запуск монетизації субсидій в Калуші (Івано-Франківська область).

МЕХАНІЗМ. «Суть проекту в тому, що на картці «Ощадбанку» знаходиться вся субсидія, людина може розраховуватися цією карткою тільки за тепло та інші компослуги, які покриває субсидія (утримання прибудинкової території, газ, гаряча і холодна вода, електроенергія. – Авт.). Під кінець отопсезону (квітень. – Авт.) гроші, які залишилися на картці, людина зможе зняти готівкою і використовувати на свій розсуд», – пояснює Насалик.За його словами, ідею підтримали Мінсоцполітики та Мінрегіон. Терміни і остаточний механізм роботи експерименту ще обговорюються.

У Мінсоцполітики та Мінрегіоні підтвердили, що про ініціативу Міненерго знають, але ні дат, ні деталей не називають. В тому числі, за словами експертів, через проблеми і відсутність фінансування. Нагадаємо, на субсидії в Держбюджеті 2016 виділено 40,3 млрд грн.

ЕКСПЕРТИ. Фахівці пропозицію підтримують, але з застереженнями. Керівник порталу «Енергетика України» Олексій Чернявський вважає, що експеримент з введенням «енергетичних» карток дійсно краще вводити в невеликому регіоні, щоб протягом року зрозуміти, чи ефективна ця схема монетизації субсидій чи ні. «Думаю, зловживань при монетизації субсидій може бути менше, ніж за нинішньої схеми. Якщо не буде масових збоїв в роботі карток, то експеримент може пройти нормально. Але які він покаже результати – поки рано говорити», – зазначає Чернявський.

«Ідея не нова, ще в 2004 році такий експеримент проводили в Броварах на Київщині, населення 100 тис. осіб. Але вирішили його не продовжувати – виявилося занадто дорого в масштабах країни. Але це розумний крок, потрібно тільки знайти кошти. Зараз, наприклад, підприємство ТКЕ отримують близько 5% живими грошима, решта – взаємозаліки», – говорить старший консультант з питань соцзахисту населення Інституту місцевого розвитку Антон Левицький. На його думку, підготувати пілотний проект можливо на отопсезон 2016-2017 рр. Але було б правильно, вважає експерт, щоб зекономлені гроші люди могли витратити тільки на енергозбереження, а не, наприклад, на продукти.

ЗАМІНА ПІЛЬГАМ. Мінсоцполітики також готує законопроект про монетизацію деяких пільг, перш за все на проїзд, повідомили нам в його прес-службі. Поки розглядаються два варіанти виплат пільговикам: або щомісячно у відсотках від прожиткового мінімуму, або це буде фіксована сума. Економіст Олександр Охріменко підрахував, що це буде не більше 100 грн/місяць в одні руки, і це може викликати протести тих, хто звик їздити безкоштовно без обмежень.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 3
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Компенсацію на проїзд потрібно давно дати так буде справедливо. Сільські пенсіонери взагалі не користуються такою пільгою(бо в селі тролеїбуси не ходять,а маршрутка за безкоштовно не повезе).
Відповісти
Субсидія взагалі цікава річ,декому це звісно і допомога в сплаті ,а більшість не декларують доходи,зареестровані не за місцем проживання,працюють не офіційно і на отримай субсидію,керівництву це вигідно тим,що маючи контрль газу ,води ... забирають гроші з бюджету без проблем. Сподивач майже не реагуе на підвищення цін бо суубсидія покрие,а звідки беруться гроші на субсидію?
Відповісти
Більше вивозьте до офшорів: буде і субсидія, і все інше...
Відповісти