В Україні відбулося піднесення народної творчості, - волинський письменник

В Україні відбулося піднесення народної творчості, - волинський письменник
Політика – одна з вічних тем, яку не оминають письменники, вважає волинянин Петро Коробчук, втім, революція «Гідності» та війна призвели до літературного «буму», серед якого багато неякісних творів.

Волинський письменник каже, що погіршує цю ситуацію й те, що держава підтримує низькопробні твори, - пише Інформаційне агентство "Волинські Новини".

Письменник розповідає, що піднесення народної творчості відбулося в усій Україні, зокрема і на Волині.

«Останні події в Україні, а це і Майдан, війна дуже розбурхали народну творчість різних рівнів. Від цього стає аж страшно. Зрозуміло, що частина людей так висловлюють емоції. Але тут є інша сторона медалі: з’являється багато творів дуже низького рівня. Ба більше того, держава навіть дає на це гроші, на збірки чи брошурки, відповідно, популяризуючи літературне «сміття». А так не можна робити, бо таким чином читач відштовхується від української літератури й замість того, аби виховувати себе, то навпаки – залишається на незмінному освітньо-культурному рівні», – ділиться Петро Коробчук.

Та додає, що коли хто береться в літературі за «політику», то не варто переписувати вже написане, а потрібно шукати новизну, та відображати це так, аби читача наштовхнути до переосмислення певних стереотипів.

«Волинські письменники постійно звертаються до політичних тем, адже без них ніяк. Це як бути без дощу чи без сонця, адже політика навколо нас, хочеш ти цього чи ні. Недаремно говорять, що коли ми не займаємося політикою, то вона займається нами. Особисто я ніколи не писав суто політичних віршів, але цю ідею намагаюся подати оригінально, так би мовити, «навколополітичним» віршем, є у мене такий – «Крути».

Зауважу, що політика – це стара тема. Вона вже описана і переписана мільйони разів, відшліфована з усіх сторін, тому, аби привертати увагу до проблем сьогодення, – доводиться шукати оригінальний підхід. Водночас вірш повинен бути близький читачу, аби проблеми були зрозумілими. Для цього ми вживаємо художній вимисел, який для політиків не завжди звучить приємно. Інколи, ми усталені стереотипи показуємо у негативному світлі, не так, як всі звикли, а це змушує людей замислитися», – пояснює волинський письменник Петро Коробчук.

Насамкінець додає, що сьогодні в нашій державі такий час, коли кожен повинен мати своє місце, пам’ятати, що він громадянин своєї країни, зобов’язаний бути свідомим й плідно працювати. З вірою в себе та в Україну, наголошує волинський поет, перемога над ворогом настане швидше.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
високопробного, справді високохудожнього, такого, що збагатило вітчизняну, європейську та загалом світову літературу; написав цей волинський "письменник", про якого я, наприклад, ніколи не чув. Мабуть, його твори досі лежать в редакційних портфелях і не друкуються виключно з політичних, релігійних чи інших мотивів? Можливо, він є жертвою плагіату і його твори записали в активи іншим письменникам?
Відповісти
боса флейта, боса домра
босі скрипки і літаври
босі бубен і волторна
босі величні літаври
а чому вони всі босі
а чому всі босі вони
о тому що так їм треба
я такий сюжет придумав
Відповісти
Останні новини
В Україні відбулося піднесення народної творчості, - волинський письменник
20 грудень, 2015, 18:29