Волинські шахти хочуть об'єднати у Державну вугільну компанію

Волинські шахти хочуть об'єднати у Державну вугільну компанію
Колапс переживає нині вугільна галузь нашого краю. Обсяги видобутку мізерні, коштів на модернізацію та розвиток немає, фінансування будівництва шахти №10 ведеться мляво. Держава відмовилася від дотування збиткових копалень.

Про це повідомляє ВОДТРК.

Аби не допустити знищення енергетичного сектора Волині виконавча влада Нововолинська й області, керівництво ДП «Волиньвугілля» пропонують профільному міністерству створити Державну Волинську вугільну компанію, до якої увійшли б три шахти – «Бужанська», дев’ята і десята.

На думку одного із авторів цього проекту, голови Волинського теркому профспілки працівників вугільної промисловості, члена ЦК галузевої профспілки Юрія Калістратова ця виробнича структура має право на життя, але усе залежить від рішення Кабміну.

“Терком профспілки, міський голова і голова облдержадміністрації в міністерстві відстоювали позицію, що в тих реаліях, які склалися у вугільної галузі України ми повинні змінити структуру підпорядковану Міністерству енергетики і вугільної промисловості“, – наголосив він.

Нещодавно наказом Кабінету Міністрів України шахта №9 «Нововолинська» переведена у третю групу, тобто на закриття, але як розповів виконувач обов’язків директора копальні Анатолій Головко підземне підприємство ще не вичерпало запаси.

“Згідно річної програми 2016 року нами заплановано видобути 125 тисяч тонн. При цій ціні вугілля і нашому видобутку як ми запланували 425 тонн ми можемо бути беззбиткові. Тобто заробляти на заробітну плату, електроенергію.

Головним аргументом дев’ятої шахти у праві на існування є висока якість вугілля, адже ми видобуваємо вугілля низькозольне. Вантажимо його на напряму, на Калушську електростанцію. Зольність до 30 відсотків. По шахті вона становить 26,4 відсотка. На сьогодні на ДП «Волиньвугілля» – це найкраща якість вугілля.

Лави обладнані комбайнами КЦТГ, але є технологічні нюанси, проблеми, які не дозволяють виконувати план, хоча колектив настроєний виконувати його “, – зазначив він.

Найгострішою проблемою гірників залишається заборгованість із заробітної плати. Скажімо, на шахті №10 «Нововолинська» вона становить два мільйони 400 тисяч гривень. А в загальному борг із зарплати на ДП «Волиньвугілля» перевищує тридцять мільйонів гривень.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
А що наші шахти не державні?!!!!
Відповісти