На Волині із тисячі військовозобов’язаних мобілізували 27%

На Волині із тисячі військовозобов’язаних мобілізували 27%
Зі 124-­х військовослужбовців волинян, котрі загинули в АТО, захищаючи Батьківщину, родини 97-­ми отримали державні нагороди.

Про це стало відомо у п'ятницю, 24 липня, під час засідання ради оборони області.

Голова ОДА наголосив, що вручати нагороди потрібно на відповідному рівні, та звернувся до голів райдержадміністрацій з проханням узяти питання під особистий контроль.

"Зрозуміло, що ордени та медалі не зменшать біль утрати родин, але ми повинні шанувати пам’ять Героїв. Тому нагороди варто вручати за присутності громадськості, представників влади та ЗМІ", - сказав Володимир Гунчик.

Головною темою засідання була мобілізація і захист цілісності та незалежності держави, члени ради оборони детально обговорили ситуацію.

Т.в.о. військового комісара обласного військового комісаріату Роман Кулик про ситуацію щодо виконання мобілізаційних завдань розповів мовою цифр. Тож, як і тиждень тому, планове завдання для Волині становить 1 тисячу 39 військовозобов’язаних. Саме стільки осіб потрібні на передовій, аби дати відсіч ворогові та замінити тих хлопців, котрі перебувають у зоні АТО не один місяць і мають право на ротацію. Нині ж мобзавдання виконано на 27%.

У розрізі районів ситуація кардинально не змінилася: стабільно з позитивним результатом працюють у Горохівському, Локачинському та Маневицькому р­айонах, дещо покращилися показники у Любомльському, Рожищенському та Луцькому, натомість решті регіонів нічим хизуватися. Чи не найскладніша ситуація у м. Ковелі, де показники оповіщених у рамках 6­ї хвилі часткової мобілізації катастрофічно низькі. Відтак, саме представники влади Міста залізничників отримали найбільше критики від голови облдержадміністрації.

Зважаючи на ситуацію, голова облдержадміністрації наголосив: є чинне законодавство, а відтак його необхідно застосовувати, позаяк представники різних гілок влади мають відповідати за нехтування виконанням мобзавдань. І в таких ситуаціях повинні спрацювати належним чином правоохоронці та силові структури. Відтак вирішили продовжити практику робочих виїздів у райони для проведення нарад та роботи з представниками місцевої влади та військовими комісарами.

Щоправда, норму закону, як виявляється, слід застосовувати не лише до представників влади. Як би не було прикро констатувати, одначе вже є випадки, коли учасники АТО, скориставшись правом першочергового отримання земельної ділянки, намагаються дістати у власність кілька наділів, подаючи документи одночасно до кількох сільських рад. Тому й вирішити відпрацювати механізм інформування – сформувати реєстр, аби не було можливостей до зловживань.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 3
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Мажорчиків боітеся ловити ,чи це особлива каста і вони недоторкані .
Відповісти
Тобто з 1000 призвано 270.
Спробуйте в 00:00 в Оперу заїхати там 100-150,
далі Рінг 50, Трьошка 200-300, Заправки інші Начнікі 200.
Думаю доберете. А не хватить самі вперьод туди, вашою роботою можуть і жінки займатись.
Відповісти
А можливо Володя Гунчик приклад покаже чесної мобілізації
А за ним і народ підтягнеться
Керувати я накази видавати ми вюе всі вміємо...
Відповісти