Найкрасивіші замки та фортеці України, які варто відвідати влітку. ФОТО. ВІДЕО

Найкрасивіші замки та фортеці України, які варто відвідати влітку. ФОТО. ВІДЕО
Літо у розпалі, а ви ще не вирішили куди вирушити? Пропонуємо вам здійснити мандрівку замками України, які й досі зачаровують своєю красою та казковістю, передають ”Вікна”.

Палац Даховських

Мабуть, один із найказковіших замків України. Знаходиться в селі Леськове Черкаської області. На жаль, пам’яткою архітектури його так і не визнали, хоча це і недивно. В радянські часи він був засекреченим об’єктом, про який так і не згадали сьогодні. Тим не менше, він залишається прекрасним спогадом із 19 століття.

Замок був збудований Казимиром Даховським, який зібрав тут дивовижну колекцію старовинних тканин, картин, східної та європейської порцеляни. Даховські славились тим, що були англоманами, тому замок побудований в кращих традиціях англійської готики. Тут є й іподром з кіньми англійської породи, і парк, розбитий в англійській манері.
Палац Даховських
Палац Даховських

Кам’янець-Подільська фортеця

Ми не могли не згадати про цей витвір мистецтва. Напевно більшість з вас її бачили або принаймні чули про неї. Якщо ні, то гайда пакувати речі, адже вона справді варта того. Цю фортецю віднесено до “Семи чудес України”, що й не випадково. Це одне з місць, яке вже роками приваблює відвідувачів і не тільки з України.

Загалом вважається, що будівництво фортеці розпочалось у 14 столітті. Але існують джерела, в яких перші згадки про неї датуються ще 11-12 століттям. А ще однією цікавинкою фортеці є те, що у вас є можливість взяти участь у нічній театралізованій екскурсії вежами та підземеллями.

Відео замку з висоти пташиного польоту


Меджибізький замок

Фортеця в стилі Ренесанс розташована в Хмельницькій області. Будівництво замку розпочалось ще у 16 столітті Миколаєм Синявським – польським шляхтичем. Це була його резиденція. До цього тут знаходилися різні оборонні споруди, які, на жаль, до наших часів не дійшли через постійні руйнування татарами.

Відео замку з висоти пташиного польоту

Хотинська фортеця

Це мабуть найстаріша і “найвитриваліша” споруда в Україні. Адже простоявши сотні років вона залишилась практично такою ж, якою була колись. Перші згадки про неї відносяться до 9 століття. Ви тільки уявіть собі, скільки цікавого могли б розповісти її стіни, як би вміли говорити.

Збудована вона у місті Хотин, Чернівецької області, князем Володимиром Святославовичем. Оскільки ця фортеця збереглась до наших днів в автентичному стані, тут часто проводять лицарські турніри “Битва націй”, а також знімають історичні фільми. Тут по справжньому передається атмосфера часів наших предків.
Хотин
Хотин


Палац графів Шенборнів

Сьогодні це – санаторій “Карпати”, а колись тут, у Закарпатській області, австрійські графи Шенборни збудували свою резиденцію та мисливський будинок. Особливостями замку є те, що побудовано його за принципом астрономічного року: 365 вікон (365 днів), 52 димарі (52 тижнів у році), 12 веж (12 місяців), 7 виходів (7 днів тижня).

До сьогодні на стінах палацу залишились фамільні герби, що належали колись Шенборнам. Побудовано замок у традиціях французького Ренесансу, що додає йому витонченої чарівності та шарму.
Палац Шенборнів-Бугеймів. Фото Олег Жарій
Палац Шенборнів-Бугеймів. Фото Олег Жарій

Підгорецький замок

Побудований у стилі Ренесансу в селі Підгірці, Львівськї області. Замок з усіх боків оточений парком і вирізняється цілісністю художнього задуму, що робить його одним з найкрасивіших замків України. На жаль, багато пам’яток звідси було вивезено до Санкт-Петербургу у радянські часи і вони так і не повернулись додому.

Сьогодні замок належить до Переліку пам’яток світу, які потребують реставрації. Але мабуть найцікавішим є те, що, згідно з розповідями місцевих жителів і відвідувачів, у підвалах замку живе привид жінки.
Фото: Антон Чупак
Фото: Антон Чупак

Золочівський замок

Сьогодні це пам’ятка історії та культури, музей-заповідник, який розташовується у Золочеві. Але історія його досить цікава. За своє існування він встиг побувати фортецею, королівською резиденцією, панською садибою, тюрмою та навіть навчальним закладом.

У 1634 році Якуб Собєський побудував його як оборонну фортецю. Житлові функції виконував замок, розташований всередині. Але особливістю місцини є загадкові камені з зашифрованими написами, які можна побачити у музеї.

Олеський Замок

Ще одна пам’ятка архітектури, розташована у Львові – це Олеський замок. Він був одним із перших, який відреставрували і відкрили для відвідувачів ще у радянські часи. Його практично відродили з цілковитої руїни, адже він пережив чимало трагічних подій за своє існування.

Вперше згадки про нього з’являються у 1327 році, коли він знаходився на кордоні Литви та Польщі. Саме через це на долю замку випали численні війни та баталії.

Аккерманська фортеця

Ще одна пам’ятна фортеця, що розташовується в м. Білгород-Дністровський. За однією з версій збудована вона була у 13 століття майстром Федорком. Вона й досі залишається однією із найвеличніших і наймогутніших фортець Півдня. Адже впродовж століть вона зберегла свої мури практично у повній цілісності.

Існує безліч легенд, пов’язаних із цією фортецею. Вважається, що Пушкін, будучи у засланні, відвідав Одесу і побував в Аккермані. Подейкують, що саме тут він написав рядки із послань “К Овидию”.

Мукачівський замок Паланок

Надзвичайно цікаве, колоритне містечко Мукачево розкинулось у самому центрі мальовничого Закарпаття. Тут, на старій 68-метровій горі, яка колись була вулканом, височить дивовижна фортеця. Держави, імперії, повстання, інтриги та чвари, штурми і облоги – це історія замку Паланок. Величної і неприступної фортеці, яка назавжди залишиться однією з найкрасивіших історико-архітектурних пам`яток Закарпаття.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Від Олеського замку до Львова більше 70 км. Думайте, що пишете.
Відповісти
Останні новини
Найкрасивіші замки та фортеці України, які варто відвідати влітку. ФОТО. ВІДЕО
14 липень, 2015, 23:00