Децентралізація: на базі Шацького району планують створити одну громаду

Децентралізація: на базі Шацького району планують створити одну громаду
Зустріч у Любомлі, де обговорювали питання децентралізації у Любомльському та Шацькому районах, вкотре підтвердила, що громади готові до об’єднання та нових повноважень, котрі їм делегує держава.

В рамках постійно діючого семінару «Децентралізація влади та реформування місцевого самоврядування. Стратегія реформ-2020» район відвідали експерт Офісу реформ Петро Гоцалюк, доктор політичних наук, професор кафедри політології та державного управління історичного факультету СНУ ім. Лесі Українки Валентин Малиновський, начальник відділу зведеного бюджету та міжбюджетних відносин департаменту фінансів облдержадміністрації Володимир Горщар, керівник навчально-методичного відділу Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Ольга Мойсік, повідомляє Офіс реформ у Волинській області.

Свої райони представляли голови райрад: Шацької – Сергій Віннічук та Любомльської – Микола Сушик, а також представники райдержадміністрацій, депутатський корпус районних рад, посадові особи органів місцевого самоврядування.

Щодо нового територіального поділу, котрий передбачений у проекті перспективного плану, то на базі Шацького р-ну планують створити лише 1 громаду з центром, звісно, у самому Шацьку. Під час зустрічі звучали пропозиції стосовно ще одного об’єднання, але експерти переконливо наголошували: відокремлення не піде на користь людям.

І саме цей район області як нова об’єднана громада має особливі умови розвитку. Недаремно край називають перлиною Волині. Тож дуже хочеться вірити, що місцеве керівництво скористається шансом самостійно вирішувати і після об’єднання Шаччина відкриється для України по-новому.

Любомльський район, за перспективним планом, має можливість створити на своїй території три спроможних громади. Центри – саме місто, а також селища Головне та Гуща. І ці території також обіцяють дати чималий старт у розвитку після вступу у повну силу законів децентралізації, адже це – прикордоння.

Під час цієї зустрічі звучали й пропозиції про ще одну громаду на теренах Любомльщини, але обговорення викликало сумніви у доцільності її існування.Звісно, озвучена ситуація – лише перспектива. Не виключено, що обидва райони ще внесуть свої пропозиції.

Саме на добровільності об’єднання, де буде враховано побажання кожної громади, наголошував і Президент України Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку.

Глава держави закликав керівників місцевих органів виконавчої влади не «свистіти батогом», а переконувати людей у потребі об’єднання, що призведе до збільшення фінансових ресурсів.

А створення перспективних планів Петро Порошенко пропонує вважати масштабним опитуванням.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Створять у Шацьку одне кодло для вирішення питань з землею для волинських багатіїв, а прості сільські люди не зможуть після тої так званої децентралізації нічого добитися. Ще й позвільняють, так як немає за що зарплату платити.
Відповісти
Останні новини
Децентралізація: на базі Шацького району планують створити одну громаду
16 червень, 2015, 10:20
У Луцьку перекриють вулицю
16 червень, 2015, 09:43