На Волині школу переобладнають під гуртожиток для переселенців

На Волині школу переобладнають під гуртожиток для переселенців
Школу в селі Угринів на Волині, яку мали закривати, переобладнають під гуртожиток, де проживатимуть переселенці з Криму та Донбасу.

Про це IA ZIK повідомили у ГО «Переселенці Криму та Донбасу».

ГО «Переселенці Криму та Донбасу» організувала круглий стіл із представниками влади щодо інтеграції тимчасово переміщених осіб у волинську громаду. «Із першочерговими гострими проблемами переселенців місцева влада і волонтерські організації Луцька впорались. Деяким переселенцям надано тимчасове житло, допомога в забезпеченні харчуванням, усі діти влаштовані у навчальні заклади. Разом із тим, через рік після початку військового конфлікту на сході України багато родин переселенців визначились із постійним місцем проживання, отож їм потрібно вирішити питання працевлаштування та забезпечення житлом.

На нашу думку, треба розробити цільову Програму зі сприяння інтеграції переселенців з Криму та Донбасу в місцеву громаду Луцька» – говорить голова ГО «Переселенці Криму та Донбасу» Олена Черенкова. Переселенці зазначили, вони намагаються самостійно вирішувати свої проблеми, але без підтримки місцевих органів влади їм просто не обійтися. Так, члени громадської організації «Переселенці Криму та Донбасу» звертались до місцевої влади з ініціативою відремонтувати закинуті будинки, недобудови, аби пристосувати їх для проживання малозабезпечених переселенців. Однак більшість таких будинків знаходяться на балансі у різних відомств, тому місцева влада не може видати дозвіл на проживання.

«Наші активісти знайшли у Луцьку більше десятка недобудованих, занедбаних та покинутих будівель, які геть не прикрашають Луцьк, як місто. Ми готові самі шукати інвесторів, спонсорів, аби відремонтувати ці будинки та надати нашим людям житло. Дай Бог, рано чи пізно, війна на Сході скінчиться та більшість нас повернеться додому. А ці відремонтовані будинки, створене нове соціальне житло залишаться громаді міста, залишаться Луцьку. Тобто, при вирішенні цієї проблеми всім би було добре – і місту, і нам», – пояснив член ініціативної групи ГО «Переселенці Криму та Донбасу» Володимир Ямпольський.

Втім, Олена Черенкова розповіла, що є й позитивні результати. Вже є певні домовленості про те, що в селі Угринів школа, яку мають закривати, буде перевлаштована на гуртожиток для переселенців. «Ми самі шукаємо спонсорів, аби переобладнати цю будівлю на гуртожиток: зробити там кімнати для проживання, кухню, душ, туалети, купити ліжка та інше. На Волині 148 малоукомплектованих шкіл, які після закінчення учбового року будуть закриті – держава скорочує кількість учбових закладів. Можливо, рух в цьому напрямку стане вирішенням проблеми житла для переселенців по всій Україні», – зазначила голова ГО «Переселенці Криму та Донбасу».

Щодо проживання переселенців у сільській місцевості, Володимир Ямпольський зазначив, що нема такої проблеми, начебто переселенці взагалі не хочуть їхати до села. Багато хто виїхав та дуже задоволений результатом. Але є люди, які просто непристосовані до проживання у сільській місцевості. Серед переселенців є чимало висококваліфікованих фахівців – ці люди вміють працювати та заробляти на життя у місті. Крім житла обговорювали й інші питання. Так, наприклад, переселенців цікавило, чи мають вони можливість оздоровити своїх дітей. На це чиновники відповіли, що можливість є – вже можна дізнаватись про дитячий відпочинок у таборах в директорів шкіл, в профкомах, місцева влада розглядає інші варіанти.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
приїхали і вже хочуть все заграбастати. У нас також є соціально незахищені- бомжі. Їм також бажано було б допомогти
Відповісти