Як оцінювати банки у сьогоднішніх умовах: інтерв'ю з Себастіаном Рубаєм, заступником правління ПУМБ

Як оцінювати банки у сьогоднішніх умовах: інтерв'ю з Себастіаном Рубаєм, заступником правління ПУМБ
На депозитах українці тримають більше 190 млрд гривень за даними Національного банку України.

В умовах нестабільності та зростання цін виявилося, що банківський вклад – чи не єдиний спосіб вберегти свої накопичення. Щоб із грошима було все спокійно, українці ретельніше, ніж будь-коли, підходять до вибору банку. Про оцінку банків у нинішніх умовах ми розмовляли з Себастіаном Рубаєм, заступником голови правління Першого Українського Міжнародного Банку (ПУМБ), польським експертом із 15-річним міжнародним досвідом у банківському та фінансовому секторі.

– Себастіан, як оцінювати надійність свого банку та на що звертати увагу?

– Зараз специфіка України – прискіпливість клієнтів при виборі банку. Це справедливо. Заощадження все ж повинні працювати на депозиті, щоб бути в безпеці та приносити дохід. Як оцінювати банк? 2014-й був випробуванням для усієї банківської системи. Подивіться, як обраний банк поводився по відношенню до вкладників протягом минулого року. Чи траплялися ситуації, коли клієнти не могли забрати свої депозити? Чи проводив банк усі операції та платежі? Ми в ПУМБ, коли були змушені піти з Криму, заздалегідь попередили клієнтів і до копійки розрахувалися зі своїми вкладниками. Наші вкладники з усієї України отримують свої депозити.
Клієнти розповідають, що до кризи обирали банк за найвищими ставками. Зараз шукають насамперед надійний банк. Добре, якщо надійний банк пропонує ще й вигідні умови.

– Чи зміняться ставки та умови депозитів у цьому році?

– Наприкінці минулого року в ПУМБ прийшло багато нових клієнтів із вкладами на три місяці під 24% річних у гривні. 85% цих клієнтів продовжили свої депозити в ПУМБ. Це дуже хороший показник. Клієнти оцінили надійність банку. Ми бачимо, що вкладники залишають гроші в банку на більш тривалі періоди. Тому зараз ПУМБ пропонує таку ж високу прибутковість 24% річних у гривні і на більш тривалий термін розміщення від 3 до 12 місяців за депозитом «Спокійний». Чим довше кошти знаходяться у банку, тим більше грошей заробляє клієнт.

– ПУМБ почав виплату компенсацій вкладникам CityCommerce Bank. Хто саме може до вас звертатися?

– Фонд гарантування вкладів фізичних осіб визнав Перший Український банком-партнером з виплати грошових компенсацій вкладникам неплатоспроможного CityCommerce Bank. Тепер ПАТ «ПУМБ» (Ліцензія НБУ №8 від 06.10.2011 р.) здійснює виплати вкладникам, які в договорі з CityCommerce Bank вказували в якості місця реєстрації АР Крим та Севастополь, Херсонську, Донецьку, Луганську та Миколаївську області.

Для нас таке партнерство – свідчення високої фінансової, операційної надійності та стійкості ПУМБ, який підтримує стабільну роботу банківської системи України.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Ну-ну! А власник ПУМБ Ахметов. Вкладники також мають про це знати.
Відповісти
Останні новини
Як оцінювати банки у сьогоднішніх умовах: інтерв'ю з Себастіаном Рубаєм, заступником правління ПУМБ
12 березень, 2015, 08:10