За час проведення АТО майже 300 разів порушували права журналістів: інфографіка

За час проведення АТО майже 300 разів порушували права журналістів: інфографіка
З початку російської агресії в зоні антитерористичної операції зафіксували 283 факти порушення прав журналістів.

З 1 березня до 30 листопада в Україні зафіксували 709 фактів порушень прав журналістів, з яких 194 у Донецькій та 89 у Луганській областях. Такими є дані моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова», - повідомляє Інститут масової інформації.

Усього за цей період експерти ІМІ зафіксували 132 випадки побиття журналістів, 128 фактів цензури, 115 перешкоджань законній професійній діяльності, 75 викрадень чи незаконних затримань журналістів, 70 випадків погроз і залякувань, 59 нападів на офіси ЗМІ. Також в зоні бойових дій за цей час загинуло шестеро журналістів.

У листопаді найбільшу кількість порушень експерти ІМІ зафіксували у категорії «погрози, залякування» — 10 випадків, а також перешкоджання журналістській діяльності — 5 фактів. Також цього місяця зафіксували один випадок утримання журналіста. Нюансом цього випадку є те, що це сталося не у Криму чи на сході України, як у попередні місяці, а у Тернополі.

Як розповіла експертка ІМІ Катерина Дячук, за останні два місяці ІМІ не фіксував випадків, коли бойовики так званих «ДНР» та «ЛНР» брали у полон журналістів. Проте вже понад 100 днів у полоні «ЛНР» залишаються луганський журналіст Сергій Сакадинський та харківський журналіст Роман Черемський.

«Зменшення випадків порушенння прав журналістів на сході України за останні 2 місяці пов'язано з тим, що багато журналістів залишили окуповану територію. Хоча порушення відбуваються і в інших регіонах, зокрема Києві, Херсоні, Дніпропетровщині, Одесі, Харкові.

Випадки погроз, залякувань, нападів і перешкоджань залишаються безкарними, не дивлячись на те, що правоохоронні органи порушують справи. Подолання безкарності за напади на журналістів і захист права суспільства на інформацію має стати одним із головних питань на порядку денному влади», — наголосила Катерина Дячук.

Довідка

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск, та кібер-злочини проти ЗМІ і журналістів.

До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
За час проведення АТО майже 300 разів порушували права журналістів: інфографіка
05 грудень, 2014, 13:49