Депутати наввипередки вносять «пенсійні» законопроекти

Депутати наввипередки вносять «пенсійні» законопроекти
У перший день роботи в Раді вже з'явилося кілька "пенсійних" законопроектів популістського характеру.

Новоспечені народні депутати кинулися навперебій пропонувати Верховній Раді знизити пенсійний вік, підвищити пенсії та поліпшити умови виходу українців на пенсію, пише Дзеркало тижня.

Так, буквально в перший робочий день парламенту народні обранці зареєстрували в Раді ряд схожих законопроектів.

Першим свій законопроект №1031 вніс депутат Тарас Батенко від "Блоку Петра Порошенка". Його проект змін до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає "зменшення страхового стажу та пенсійного віку".

"Конкуренцію" йому склав позафракційний депутат Сергій Міщенко, який є кумом Пшонки-молодшого. Міщенко пропонує знизити пенсійний вік і "поліпшити інші умови виходу на пенсію". Його законопроект зареєстрований під номером №1031-1.

Ще один законопроект №1020, його автори - Королевська, Льовочкін, Шуфрич, Добкін і інші депутати з "Опозиційного блоку". Вони пропонують "відновити перерахунок пенсій", а також повернути практику "підвищення пенсій до рівня збільшення заробітної плати за попередній рік з урахуванням рівня інфляції".

Другий "пенсійний" законопроект "ОБ" - №1019 - фактично пропонує підвищити мінімальні пенсії в 2 рази - з 949 до 1898 грн в нинішньому році.

Королевська і Ко також пропонують "відновити порушені пенсійні права" деяких категорій громадян (законопроект №1017). Фактично ж мова йде про скасування пенсійної реформи, проведеної урядом Миколи Азарова.

Пенсійна реформа була проведена в перші роки правління Віктора Януковича. У липні 2011 року Верховна Рада, у провласну більшість якої входили в тому числі і нинішні депутати "Опозиційного блоку", схвалила урядовий закон про підвищення пенсійного віку.

Пенсійна реформа набула чинності 1 жовтня 2011 року. В її рамках передбачалося поетапне збільшення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років і збільшення страхового стажу на 10 років для чоловіків і жінок.

Згодом Верховна Рада неодноразово робила спроби скасувати реформу, але невдало.

У свою чергу новий-старий прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що новий уряд не має наміру скасовувати пенсійну реформу.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 5
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Ви спочатку надайте нам такий же рівень життя як у Европі... а лише після його затверджуйте европейський вік виходу на пенсію.... в наших умовах до нього хоча б дожити....
Відповісти
Якщо підвищать пенсії то і все в 100 разів подорожчає. І тоді й мінімальні зарплати степендії теж треба підвищити на 1000 грн
Відповісти
То треба починати з підняття виробництва та зарплат на виробництві і з податків тоді піднімати пенсії, але повільнішими темпами.
Відповісти
Обов'язково знизити пенсійний вік та звільняти пенсіонерів з роботи , молоді ніде працювати...
Відповісти
32% чоловіків і 10% жінок старших 20 років не доживають до пенсійного віку 55 років. До 60 років, відповідно, не доживуть 39% чоловіків і 14% жінок. До 65 років - 50% чоловіків і 20% жінок. Пенсійний фонд щомісяця у вигляді подарунка отримував і так кругленьку суму. Підвищення пенсійного віку на 5 років подвоїло суму "нічийних" грошей ПФ.
Відповісти
Останні новини
Депутати наввипередки вносять «пенсійні» законопроекти
28 листопад, 2014, 15:25