Міноборони влаштувало «розпродаж» зброї, яка мала направлятися на Схід, - ЗМІ

Міноборони влаштувало «розпродаж» зброї, яка мала направлятися на Схід, - ЗМІ
Міністерство оборони України через численних посередників організувало на внутрішньому ринку розпродаж озброєння і бойової техніки - автоматів, безпілотників, вертольотів, гранатометів, ракет.

Про це пише Дмитро Менделєєв у власній статті під назвою «ТІНЬ ВІЙНИ» у газеті «Дзеркало тижня. Україна», - інформує ZN.UA.

За цією схемою згідно звіту МО про реалізацію військового майна за перше півріччя, відомство «наторгувало» майже 84 мільйони гривень.

З цієї суми підприємства-посередники, уповноважені урядом, «зрубали» понад 17 мільйонів гривень на організації продажу цього майна, а ще майже 3,5 мільйони гривень - в якості комісійної винагороди.

Відтак, необхідно назвати «героїв», які особливо відзначилися у розпродажу військового майна.

Так, за даними за перше півріччя, тільки у 2014 р. державна фірма «Укрінмаш» на внутрішньому ринку продала 35900 автоматів АКМ (калібр 7,62 мм), 1237 гранатометів РПГ-7У, майже 5 тисяч авіаційних ракет, 60 протитанкових ракетних комплексів «Фагот».

Ще одне державне підприємство — «Промоборонекспорт» — продало на внутрішньому ринку десять БТР-70, підприємство «Спецтехноекспорт» — 23 безпілотники «Рейс».
До кого «пішли» 10 тисяч касок та два вертольоти Мі-8? Перелік продавців і «товарів» досить розлогий.

Всі перераховані Міноборони кошти надходять у спецфонд, із якого, знову ж, фінансуються програми оборонного відомства, зокрема й матеріально-технічне забезпечення армії.

«От так просто реалізується схема, що дозволяє уряду отримувати додаткові кошти в бюджет, підприємствам-посередникам - комісійна винагорода, комерційним структурам - прибуток, а тіньовим ділкам виводити в тінь мільйонні суми, наживаючись на найдорожче - людські життя», - пише автор.

Найцинічніше те, що організатори схеми наживаються на людях, які добровільно жертвують на закупівлю озброєнь для фронтовиків.

Так, за словами відомого волонтера Світлани Зварич, яка займається збором засобів для батальйону «Азов», бійцям самим доводиться купувати у посередників Міноборони те, що держава повинна була постачати на фронт безкоштовно.

«Минулої п'ятниці КМУ прийняв постанову №376, згідно з якою заявки військових підрозділів мають задовольнятися протягом 48 годин. Учора (04.09.2014 р.) ми зробили заявку на два БАТ-2, дві ІМР, чотири СБР-3, чотири КамАЗи й МДК-3, особливо актуальну для захисту Маріуполя, оскільки ця машина риє окопи. Тобто наш перелік складається з того, що конче необхідне на фронті й що, ми точно знаємо, є в Міністерства оборони України. Тільки нам воно його запропонувало за гроші. За ті гроші, які збирає НАРОД», - говорить вона.

За словами Зварич, у Міноборони волонтери «Азова» нічого не закуповували. А ось у його посередників - так.

«Вже після перших двох наших дзвінків на телефони, опубліковані на «авто продажних» сайтах, на нас вийшли продавці і запропонували необхідну нам техніку за 20 тисяч доларів. При цьому продавці визнали, що машини стоять на обліку Міністерства оборони України. Тобто, ми повинні заплатити по 20 тисяч доларів за кожну одиницю і потім самостійно отримати ці БАТ і ІМР у Міністерства оборони», - розповіла вона.

Більше того, наголосила волонтер, як заявили посередники, «через них можна придбати будь-яке озброєння і будь-яку техніку», наявну у Міністерства оборони - від безпілотника до ГАЗ-66.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
накупить коней і волів! Оце і будуть мехбригади на кінно-воловій тязі.
Відповісти
Останні новини
Міноборони влаштувало «розпродаж» зброї, яка мала направлятися на Схід, - ЗМІ
06 вересень, 2014, 14:43