Маленькі патріоти також «фестивалили» на «Бандерштаті»

Маленькі патріоти також «фестивалили» на «Бандерштаті»
Вже не один рік фестиваль «Бандерштат» стає справжнім святом не лише для дорослої публіки, але й для дітей

Так, для юних відвідувачів фестивалю організували справжнє дитяче містечко з великою програмою розваг.

У дитячому містечку діти мали можливість проявити свою творчість та навчитись багатьом цікавим народним ремеслам.

Професійні майстри, яких запросили організатори фестивалю, вчать дітей малювати, робити пано, ляльки-мотанки, цікаві фігурки із надувних кульок та ліпити глечики із глини.

Представник порталу «Луцьк - мама», який влаштовує різноманітні розважальні заходи для дітей у ЛуцькуАнна Гнатюкзаймалася організацією дитячого містечка на "Бандерштаті" вже другий рік поспіль.

Жінка розповідає, що на фестивалі завжди багато дітей і їм також потрібно придумати цікаві та розвиваючі заняття. Саме тому організатори розробили окрему програму розваг для найменших гостів фестивалю.

«Незважаючи на спеку, ось уже протягом двох днів наше дитяче містечко відвідує багато дітей. У нас працює постійнодіюча зона відпочинку, де батьки разом із своїми дітками можуть відпочити та погратись. Також, у нас працюють чотири волонтери, які наглядають за дітьми, тому батьки можуть спокійно залиши в нас свою дитину, якщо їм потрібно відлучитись на деякий час», - зазначила Анна Гнатюк.

«Я давно працюю з дітками і знаю чим вони цікавляться. А також я знаю до кого звертатись, щоб домовитись про безкоштовні майстер класи», - додала організатор.


Однак ігри та розваги в містечку організовували не лише для того, щоб повеселити дітей. Ще одне важливе завдання - прищепити дитині любов до Батьківщини.

Так, за допомогою розмальовок, іграшок, органічних татуювань та пано, майстри знайомлять діток із Державними символами України, національною символікою та навіть видатними українськими історичними діячами.

Світлана, мама шестирічного Богдана розповідає, що привела свого синочка на фестиваль для того, щоб розширити його світогляд.

«Я хочу, щоб Богдан взяв участь в різноманітних майстер-класах, побачив концерт. Я хочу, щоб моя дитина вчилась чомусь новому. Але, разом з тим, намагаюсь прищепити поступово дитині патріотизм, розповідаю йому хто такий Степан Бандера, саме тут, із брошурки він вперше дізнався про цю особистість. Вчора ми також тут були. Син дуже задоволений», - розповідає мама.



Марина, мама чотирьохрічної Варі, привели дочку в дитяче містечко, щоб дитина розважилась. Жінка вважає, що в такому юному віці діткам ще рано думати про патріотизм.

«Ми просто прийшли погратись з дітками. Вчора ми також тут були. Гралися, робили різні вироби. Дочка знайшла собі нових друзів. На наступний рік також плануєм приїхати», - зізнається жінка.

Яна, разом із чоловіком та донькою, тимчасово переїхали до Луцька з Луганська. Чоловік Яни – редактор луганського проукраїнського видання «Сіті Ньюз» Данило Агеєв.

Жінка розповідає, що на «Бандерштат» планували приїхати ще минулого року, але тоді так і не приїхали – далеко і дорого.

«Тепер жартуєм, щоб потрапити на «Бандерштат», прийшлось переїхати до Луцька. Моїй доньці Єві десять років. Вона сьогодні разом з майстром зліпила глечика, ляльку- мотанку зробила, зараз щось сидить на склі малює. На фестивалі ми вже всюди побували, на все подивились. Їй тут дуже подобається і в Луцьку вона вже трохи освоїлась. Ми її з дитинства виховували в проукраїнській сфері, в нас завжди була пропаганда української мови та України загалом», - розповідає Яна.

«Єві дуже подобаються вишиванки і вона хоче сама навчитись вишивати. Ми вдома трошки вишивали, але вона непосидюча і не завжди може закінчити справу до кінця», - розповіла жінка.



Майстри, які працювали з дітками в містечку, розповідають, що багато дітей знають про тризуб, прапор України та вишиванки.

Так, наприклад, одна з найпопулярніших серед дітей розваг – біо-тату. Це тимчасове татуювання з хни, яке повністю виготовлене з натуральних речовин.

Катя – майстер з біо-тату розповідає, що в якості малюнка для тату діти найчастіше вибирають Тризуб. «Є і зайчики, і котики, і метелики, але дітки найчастіше вибирають Тризуб. Я впевнена, що батьки їм розповідають про національну символіку, адже багато маленьких дітей приходять і говорять: «О, тризуб».






Самі дітки в захваті від розваг. Воні малюють фарбами, розмальовують дерев’яні іграшки, роблять ляльки-мотанки, глечики, пано та розмальовують скло.















Мами малюків, разом із волонтерами, розважали дітей за допомогою ігор. І, не зважаючи на спеку, усі діти граються на терторії дитячого містечка.















Виділилась з - поміж інших дітей восьмирічна Юля, яка для військових, які зараз перебувають у зоні АТО, намалювала малюнок та написала листа. «Я написала: «Повертайтесь живими та здоровими, ми вас дуже любимо», - розповіла Юля та додала, що це її власна ініціатива.

Дівчина вірить, що її лист та малюнок підіймуть настрій військовим, адже вона дуже старалась.




Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Маленькі патріоти також «фестивалили» на «Бандерштаті»
04 серпень, 2014, 10:48