Депутат каже, що аварійний будинок у Луцьку врятує «дідівський метод»

Депутат каже, що аварійний будинок у Луцьку врятує «дідівський метод»
Порятунок луцького аварійного будинку-пам’ятки архітектури національного значення на вулиці Іова Кондзелевича, 5 від підтоплення – в облаштуванні його дренажною системою.

Такою думкою поділився у п’ятницю, 4 квітня, депутат Луцької міськради Богдан Шиба під час засідання постійної депутатської комісії Луцькради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту.

Голова комісії Андрій Буй нагадав, що у мешканців будинку на вулиці Іова Кондзелевича, 5 – серйозні проблеми, у чому могли переконатися обранці громади під час виїзного засідання до будівлі.

За результатами поїздки члени комісії вирішили, що приміщення не призначене для проживання, без облаштованих у квартирах санвузлів та ванних кімнат, побачили, що підвал у будинку повністю затоплений водою. Тож, депутати переконані, що жителів потрібно переселити, натомість розмістивши у приміщенні громадські організації та приватні структури.

У депутата Богдана Шиби - своє, поетапне, бачення вирішення проблеми. На його думку, спочатку треба попіклуватися про усунення причин підтоплення будинку. Він підготував і відповідний проект рішення, у якому пропонує розробити робочу, потім – проектну документацію, а зрештою – і самі роботи щодо облаштування навколо будинку локальної дренажної системи з виводом в існуючу каналізацію.

«Треба усувати підтоплення старим дідівським способом. У таких випадках по периметру прокладається дренажна система із відкачуванням, тоді вода не потраплятиме в підвал взагалі», – зазначив Шиба.

«Будинок – у державній власності, а земля – ні, тому ми можемо роботи проводити, запросивши, звичайно, представників з управління охорони архітектурної спадщини», – додав він.

Депутат Андрій Осіпов запропонував у проект рішення внести пункт про тимчасове відселення мешканців будинку у двомісячний термін через умови проживання. Він вважає, що у міста є такі можливості, навівши приклад із жителями п’ятиповерхівки на вулиці Рівненській, 109.

Секретар міськради Сергій Григоренко зауважив, що у такому разі є велика ймовірність, що проект рішення не підтримають, адже відселити 10 сімей за такий короткий термін – не проста справа.

Після обговорення Андрій Осіпов погодився із Сергієм Григоренком і зазначив, що людей потрібно відселяти назавжди, передбачивши їм повноцінне житло.

Відповідний проект рішення підготують окремо до чергового засідання комісії, яке, ймовірно, відбудеться 10 квітня, після заслуховування пропозицій луцького міського голови Миколи Романюка щодо переселення мешканців аварійного будинку. На засідання запросять і головного архітектора міста Леоніда Герасимюка.

Наразі ж підготовлений Шибою проект рішення запропонували на розгляд депутатів на сесії.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Слабенко знає як вирішити питання, він звернеться до уряду, вони дадуть мільйони, людям куплять квартири. Якщо не вирішать - розстріляти! Треба поспішати, бо Слабенко піде на митницю, не буде мати часу. А ще Гузь займався цим питанням і Пустовіт, ми чекаємо роботи, а не балаканини.
Відповісти
Останні новини
Депутат каже, що аварійний будинок у Луцьку врятує «дідівський метод»
04 квітень, 2014, 16:40