«Україна ніколи на це не піде»: запрошення в НАТО без окупованих територій неможливе

«Україна ніколи на це не піде»: запрошення в НАТО без окупованих територій неможливе
Україна не готова до запрошення в НАТО лише частини своїх територій, бо це б означало визнання решти земель «не українськими».

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час пресконференції з новим главою Євроради Антоніу Коштою, пише Громадське.

«Не може бути запрошена в НАТО частина територій України. Це автоматичне визнання, що всі інші території не тільки в небезпеці, а й не українські. Тому Україна ніколи на це не піде. Якщо це запрошення, то тільки повністю всіх територій», — заявив він.

Водночас Зеленський наголосив на розумінні Києва, що 5 поправка не може діяти під час війни на всій території України, оскільки країни Альянсу проти ризиків залучення їх у війну. «Україна ніколи нікого не залучала в цю війну, я маю на увазі армії членів НАТО», — запевнив він.

За словами глави держави, зараз у медіа «дуже багато інсинуацій і спекуляцій» щодо того, якою може бути «парасолька» від НАТО, проте жодних форматів Україна поки не отримувала.

Нещодавно президент Зеленський заявив, що «гаряча фаза» війни з росією припиниться, коли неокуповані території України опиняться під захистом НАТО. Решту ж територій Україна повертатиме дипломатичними шляхами.

Зазначимо, що й до того Зеленський у контексті переговорів з росією та вступу країни в НАТО підкреслював, що Україна ніколи не віддасть свої території в обмін на «будь-який статус». Він називав «абсолютним божевіллям» пропозиції поступитися землями заради можливого припинення війни.

Обговорення запрошення українських територій до НАТО

Ще в серпні 2023 року Верховна Рада законодавчо закріпила, що будь-які територіальні поступки заради припинення війни є неприпустимими.

Однак Financial Times писало, що в західних зовнішньополітичних колах уже понад 18 місяців обговорюють «німецьку модель» для завершення війни в Україні. Вона передбачає, що Україні запропонують вступити в НАТО без окупованих територій, які вона повинна погодитись повернути в дипломатичний спосіб.

Президент Чехії Петер Павел також казав, що Україна має бути «реалістичною» щодо своїх цілей у війні. На його думку, ані Україна, ані росія не можуть розраховувати на досягнення своїх максималістських цілей, а тому, мовляв, треба прийняти, що деякі українські території «тимчасово» залишаться під окупацією москви.

МЗС України виступило проти «половинчастих рішень» заради миру. Там нагадали, що виведення російських окупаційних військ з усієї території України є обовʼязковим пунктом «формули миру» президента Володимира Зеленського.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
пішов ти трикратний крадій мізерних пенсій зе-бандит жидо-клоун зеленський НАХУЙ з своїм зе-модератором-Підором!!!
Відповісти
Останні новини
«Україна ніколи на це не піде»: запрошення в НАТО без окупованих територій неможливе
01 грудень, 19:05