Депутат і борець Жан Беленюк вийшов до півфіналу Олімпіади. ОНОВЛЕНО

Український спортсмен у греко-римській боротьбі та народний депутат Жан Беленюк здолав свого суперника в стартовому поєдинку, виборовши місце у чвертьфіналі.

Про це стало відомо з трансляції бою, пише Громадське.

Так, Беленюк здолав свого суперника з Китаю Хайтао Цяня з рахунком 7:1. У чвертьфінальному поєдинку він змагатиметься зі спортсменом із Казахстану Нурсултаном Турсиновим.

Зазначимо, на Олімпійських іграх-2020 у Токіо Беленюк здобув золоту медаль із греко-римської боротьби. Це єдине «золото», яке завоювала Україна на тій Олімпіаді.

До того Беленюк став чемпіоном світу з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 87 кілограмів.

У 2019 році спортсмен пройшов до українського парламенту від партії «Слуга Народу».

Напередодні він анонсував завершення своєї спортивної кар’єри, адже він паралельно працює в парламенті, і йому «є чим зайнятися у моменті».

ОНОВЛЕНО СТАНОМ НА 15.00

У протистоянні Беленюка з казахом Нурсултаном Турсиновим суперник домінував у першій трихвилинці та повів у рахунку (3:0).

Український борець перехопив ініціативу в другому періоді. Два прийоми дозволили Беленюку зрівняти рахунок. А потім ще два випади олімпійського чемпіона Токіо забезпечили комфортну перевагу та підсумкову перемогу.

У рамках 1/2 фіналу Беленюк зійдеться в сутичці з іранцем Алірезою Мохмадіпіані.

Окрім того, іще один борець греко-римського стилю Парвіз Насібов пробився в півфінал олімпійських змагань і зустрінеться з азербайджанцем Хасратом Джафаровимі.

Усі поєдинки заплановані на вечір середи, 7 серпня.