На Волині у полі знайшли давньоруський бронзовий перстень

На Волині  у полі знайшли давньоруський бронзовий перстень
На території Волині виявлено чимало давньоруських прикрас, з-поміж яких найбільш поширеними є персні. В колекції Ковельського історичного музею зберігається кілька десятків перснів давньоруського, ранньо- та пізньосередньовічного періодів. Серед останніх музейних надходжень - бронзовий перстень, знайдений під час обробітку земельної ділянки між селами Туровичі та Миляновичі.

Про це повідомила головна зберігачка фондів Ковельського історичного музею Мирослава Мороз.

Знахідку у музей передала місцева мешканка Вероніка Коробова.

"Давньоруський перстень суцільнолитий щитковосерединний за формою, прикрашений стилізованим рослинним та геометричним орнаментом. Щиток круглої форми, діаметром 12 мм, прикрашений орнаментом у вигляді чотирьохпелюсткової квітки, вписаної у коло. Така квітка символізувала хрест, що був на Русі з давніх часів важливим символом. Перстень з таким зображенням міг слугувати не лише прикрасою, але і виконувати роль амулету – оберегу, який захищав від хвороб, від усілякого зла та лиха.

Від щитка по обидва боки кільця перстень має розширення у формі пелюсток, які плавно переходять в основу кільця. На кожній пелюстці викарбувані по чотири насічки", - розповіла зберігачка фондів музею.

За її словами, саме такі щитковосерединні персні із зображенням чотирипелюсткової квітки та іншою орнаментацією були найбільш модними на Волині у давньоруський період. Здебільшого це була жіноча прикраса, хоча носили їх і чоловіки, і діти.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.