Агрохімічні показники родючості ґрунту

Агрохімічні показники родючості ґрунту
Забезпечення високого рівня врожайності – це головне завдання кожного аграрія. Щоб впоратися з ним, необхідно не тільки правильно підбирати культури, а й контролювати стан ґрунту. Це дозволяє вчасно виявляти дефіцити елементів та попереджувати погіршення умов для росту рослин. Проте, самостійно зробити це не вдасться, адже потрібен повноцінний агрохімічний аналіз ґрунту https://microbiolaba.com/analiz-gruntu/, який проводиться в лабораторних умовах. Розглянемо цю процедуру детальніше, та розповімо, куди можна звернутися за допомогою.

Від чого залежить родючість ґрунту


Перш, ніж приймати рішення щодо проведення аналізу, варто визначити основні фактори, які можуть впливати стан сільськогосподарських угідь. Зокрема, варто виділити дві групи факторів.
До першої відносяться:

  • рівень pH;

  • вміст та вид органічних речовин;

  • вміст поживних хімічних компонентів;

  • вміст гумусу;

  • рівень зволоженості.

  • До другої групи варто віднести схильність до ерозії, аерацію, методи та періодичність обробки території, а також рівень активності ґрунтової біоти.

    Причини зниження родючості ґрунту


    Основною причиною зменшення кількості поживних речовин на ділянках є екстенсивний підхід. Йдеться про активне землеробство без відновлення рівня елементів після кожного посіву. Під час свого росту рослини споживають безліч компонентів, які містяться в верхніх шарах.

    А, якщо їхній вміст не підтримується добривами, тоді рослини, які будуть рости на цій ділянці отримують недостатнє живлення. В результаті відбувається поступове виснаження і показники родючості ґрунту суттєво падають. Крім цього, до зниження родючості призводить забруднення та активне руйнування верхніх шарів.

    Основні показники хімічного складу ґрунту


    Під час проведення аналізу працівники лабораторії визначають декілька важливих показників. Зокрема, кількість органічних речовин (живих організмів, органічних решток і т. д.), електропровідність, показники мікроелементів та рівень кислотності.

    Основні макроелементи


    Визначаючи агрохімічні показники ґрунту, фахівці приділяють достатньо уваги аналізу макроелементів. До них відносять, калій, фосфор та азот. Кожен з цих компонентів є важливим для живлення рослин, тому потрібно знати, чи немає дефіциту.

    Основні мезоелементи


    Нормальне живлення рослин неможливе також без достатньої кількості мезоелементів. Основними з них є кальцій, сірка та магній.

    Перший компонент необхідний для активізації ферментної діяльності рослин. Сірка забезпечує одразу 3 функції: синтез жирів, дихання та вуглеводний обмін речовин. Магній є тією складовою, яка сприяє утворенню кисню та органічних сполук.

    Основні мікроелементи


    Ці складові входять до складу ферментів, які каталізують біохімічні процеси. В цю категорію входить залізо, хлор, молібден, мідь, цинк, бор. Їхнє співвідношення також потрібно контролювати шляхом регулярного проведення аналізу.

    Головні критерії оцінки родючості


    Щоб оцінити, наскільки родючими є сільськогосподарські угіддя, спеціалісти використовують певні критерії. Йдеться про вміст гумусу та органіки, а також показник pH. Крім цього, важливим є баланс хімічних елементів. Кількість цих речовин повинна відповідати встановленим нормам.

    Як визначити родючість ґрунту та підвищити її


    Щоб дізнатися це, потрібно провести аналіз та встановити агрохімічні показники родючості ґрунту. Це дозволить зробити загальний висновок та виявити можливі дефіцити поживних речовин.

    Замовити таку послугу можна в лабораторії МікроБіо Лаба. Тут є все необхідне обладнання, а працівники мають відповідну кваліфікацію та великий досвід.

    “Джерело: microbiolaba.com”

    Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
    Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
    Коментарі 1
    • Статус коментування: премодерація для всіх
    Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
    Стаття дійсно непогана. Як агроном можу сказати, що стаття охоплює всі основні моменти родючості ґрунту
    Відповісти