Мешканці Прилуцького отримали рахунки від «Луцькспецкомунтрансу» за вивіз сміття, якого не було

Мешканці Прилуцького отримали рахунки від «Луцькспецкомунтрансу» за вивіз сміття, якого не було
Мешканці села Прилуцьке Луцької міської територіальної громади під Новий рік отримали «подарунки» від «Луцькспецкомунтрансу» - квитанції із боргом за оплату послуг із вивезення сміття, які фактично не надавалися.

Про це Інформаційному агентству ВолиньPost розповіла мешканка Прилуцького Ірина Б.

З її слів, в середу, 20 грудня, повернувшись ввечері з роботи, у вхідних дверях вона знайшла рахунок від «Луцькспецкомунтрансу» за житлово-комунальні послуги на суму 1948 гривень. Це при тому, що, як стверджує жінка, її родина не користується послугами цього підприємства, адже сміття компостує та спалює у твердопаливному котлі.

В платіжному документі, де, до речі, вказано, що рахунок має бути сплачений до 20 грудня, немає даних отримувача, лише адреса.


«Тобто не знаючи мене, і це логічно, бо я не укладала договір із «Луцькспецкомунтрансом», мені просто написали, що дані ПІБ відсутні, але борг нарахували просто за адресою», - каже пані Ірина.

Згідно роздрукованих нарахувань з червня 2022 до грудня 2023 років, які прилучанка отримала в абонентському відділі спецкомунтрансу, у вартість послуги входять абонплата, яка змінювалась протягом цього часу із 4,13 грн до 4,54 гривні на місяць, та показник «поводження з побутовими відходами за нормою», який теж змінний і залежить від кількості приписаних у будинку людей. Приміром, у червні 2022-го тариф складав 29,72 грн на одну особу, з січня по липень 2023-го - 39,65 грн, у серпні - 43,43 грн з людини, а з жовтня і донині 28,72 грн.

«Мені жодного разу ніхто не казав і не попередив, що буде нараховуватися борг», - наголошує прилучанка.

В абонентському відділі «Луцькспецкомунтрансу» стверджують, що нарахування здійснене законно – згідно публічного договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами, який опублікований на сайті Луцької міської ради 27 січня 2022 року.

«35 сіл приєднали до Луцька і дали нам вказівку обслуговувати їх та надавати послуги. Усі будинки згідно зареєстрованих людей включили в нарахування. У 2022 році опублікували публічний договір, але оскільки почалися бойові дії, включили в нарахування з 1 червня 2022 року», - пояснили в «Луцькспецкомунтрансі».

В абонентському відділі також сказали, що мешканці повинні були відслідковувати повідомлення в ЗМІ, читати дошки оголошень про зміни у вивезенні сміття.

Мешканець Прилуцького Сергій розповів Інформаційному агентству ВолиньPost, що така ж ситуація у нього була минулого року.

«Сума була в межах 300-400 гривень. Я їздив туди на Дубнівську в «Луцькспецкомунтранс», але це нічого не дало. В тому публічному договорі все так розписано, що хочеш-не хочеш, а мусиш платити», - розповів прилучанин.

У публічному договорі про надання послуг з поводження з побутовими відходами йдеться про те, що договори між мешканцями будинків вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту, тобто із 27 січня 2022 року, співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги або ж власники індивідуальних (садибних) житлових будинків не вчинили дії щодо відключення (відмови) від комунальної послуги.

Крім того, є ще такий пункт: «у зв’язку з тим, що даний Договір є договором приєднання, його умови не підлягають узгодженню зі стороною, що приєднується (споживачем)», тобто він зобов’язує мешканців платити за послугу «Луцькспецкомунтрансу» незалежно від того уклали вони договір чи ні.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
У мене було аналогічно, послугою не користувався жодного разу, нарахування тривають щомісяця. Зверну увагу, що чинне законодавство передбачає що приєднатись публічного договору приєднання можна будь-яким з трьох способів: подати письмову заяву-приєднання, оплатити послугу, споживати послугу. На жаль в цьому підприємстві відсутні як облік послуг так хоча б примітивне сприйняття законодавства. СОВОК, а не контора.
Відповісти
у нас в Одерадах====аналогічно... ніхто платити не збираєцця..
Відповісти