Луцьк в темряві: добре освітлені лише 12 шкіл

Луцьк в темряві: добре освітлені лише 12 шкіл
У Луцьку добре освітленими можна вважати лише 12 шкіл, біля решти - або темрява, або кілька ламп.

Вечірнім Луцьком їздила журналіст Леся Бондарук, яка поділилася враженнями на сторінках Волині-нової.

Вона оповідає, що не потопають у пітьмі загальноосвітні заклади №№1, 4, 5, Луцький навчально-реабілітаційний центр, 7, 9, 15, 21, 22, 24, 26, які розташовані або у центральних районах міста, або біля головних доріг.

Решту навчальних закладів можна поділити на дві групи: взагалі неосвітлені й освітлені, але з темними бічними вулицями в радіусі 50—100 метрів, якими діти вечорами йдуть додому. Майже біля кожної школи є один або два дитсадочки, довкола яких — темрява.

Отже, освітлено території шкіл №№ 10, 14, 16, 17, 19, 23, 25, а от бічні вулиці, що ведуть до житлових будинків, і сусідні дошкільні навчальні заклади — ні. Особливо нарікають жителі вулиці Софії Ковалевської, яка веде до одного з корпусів Луцького національного технічного університету, двох дитсадочків — № 24 і № 38, де нещодавно відкрили інклюзивну групу, і ЗОШ № 23.

Не все добре і в районі Гнідави, бо учні гімназії № 14 на темну вулицю Гречану бредуть крізь напівморок подвір’я ДНЗ №36 і 21. На території біля школи №17 вісім стовпів зовнішнього освітлення. У радянські часи працювали всі, нині — жоден. Якби хоч один знову світив — батькам і дітям було б за щастя, бо ходити бічними вулицями дуже моторошно.

Неосвітлені й навчальні заклади, де щось побачити можна лише при вході або завдяки поодиноким ліхтарям, — гімназія №18, ЗОШ №№ 3, 11, 20. Довкола цих навчальних закладів також темні бічні вулиці, а коли ще й по периметру нічого не вгледиш, то як повернеться рука написати, що все гаразд?

Біля школи №11 мама вела сина впритул до стіни, під вікнами, коли частково освітленою доріжкою за два метри йшла гучна компанія молодиків із пивом у руках. Звісно, таким не хочеться переходити дорогу. А слідом за ними на відстані старший брат тихенько вів зі школи молодшого, бо, як зізнався, тут завжди темно і страшно.

Школу № 13, що біля дороги, вечірньої пори впізнати годі, добре, що роздивилися її номер на старому корпусі. Але найважче було знайти о шостій вечора навчальний заклад №12. Біля освітленого дитсадка на Вишкові батьки пояснювали, як проїхати до школи різними бічними вулицями.

Ми обрали ту, що з дорожнім знаком «Обережно, діти!». І між приватними будинками фари машини вряди-годи таки вихоплювали силуети школярів, які без ліхтарів, тихенько, як мишки, чимчикували додому в суцільній темряві. Під’їхали до школи, а там, як кажуть, хоч в око стріляй. Зупиняємо двох дівчаток, які поспішають на спортивну секцію. На запитання, чи не страшно, відповідають, що звикли, бо щодня так ходять.

За Державними санітарними правилами та нормами влаштування, утримання загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів, їхня територія повинна бути освітлена у вечірній час при нормі освітленості на землю — 10 лк, що дорівнює 10 квадратним метрам.

Зокрема, у статтях 3.1.4. і 3.2.14. ідеться, що територія об'єктів повинна мати зовнішнє освітлення, яке забезпечує швидке знаходження пожежних драбин, що розміщені на фасадах будинків (споруд), протипожежного обладнання, входів до будинків та споруд, світильники евакуаційного освітлення мають вмикати з настанням сутінків у разі перебування в будинку людей.

«Виходить, що, не дай Боже, замикання електропроводу чи задимлення у будь-якому неосвітленому з вулиці у вечірню пору навчальному закладі — і пожежники довго шукатимуть місце загоряння, прилаштовуватимуться до гасіння, зменшуючи шанси дітей та педагогів на порятунок!» - підсумовує журналіст.

Зібрану інформацію передали директору комунального підприємства «Луцьксвітло» Олександрові Ковпаку і попросили прокоментувати ситуацію.

«17 лютого 2011 року рішенням міської ради затверджено Програму реконструкції мереж зовнішнього освітлення м. Луцька на 2011—2014 рр., на яку передбачено 11 494 тис. гривень. У 2011-му ми зробили все технічно необхідне щодо освітлення шкіл, у 2012-му — дитсадків. Можливо, директори шкіл та ДНЗ економлять, а тому не вмикають ліхтарів на своїх територіях? Освітлення навчальних закладів — це їхня внутрішня мережа, якою вони самі керують, а вже підходи до них — то наша справа», - розповів чиновник.

«Перед 1 вересня ми об’їхали всі території, недоліки усунули. Але відтоді щось уже могло вийти з ладу, тож ми, отримавши інформацію, готові провести ремонтні роботи. Нам допомагає й служба 15-80, яка передає скарги від жителів міста на проблеми з освітленням. Мережі у нас старі, коштів на ремонт не вистачає, хоча міський голова і допомагає з фінансуванням», - додав він.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Коли Романюк "висувався" в мери, то освітлення було його обіцянкою. Освітленими повинні бути всі пішохідні переходи, зупинки транспорту (тролейбусні та маршрутні) та дитячі і юнацькі навчальні та спортивні та розважальні заклади і підходи до них від зупинок транспорту, а токож лікувальні заклади. Це програма мінімум. А максимум: хто був в сусідній Польщі, то бачив як там освітлені вулиці... певно і нам пора до світла!
Відповісти
А чому не "висвітлили" ЗОШ №2.Ввечері темно, а вранці по алеї школи пройти не можливо,бо кожну другу дитину батьки на машинах чуть не до порогу школи довозять.Щей сигналять,бери хоч у кущі тікай!Вже декілька разів бачила як малі діти чуть під машини не потрапляли.
Відповісти