Селяни погрожують перекрити трасу Ковель-Київ

Селяни погрожують перекрити трасу Ковель-Київ
На Київщині мешканці села Мостище погрожують перекрити трасу, що сполучає Ковель і столицю України.

Таким чином вони сподіваються привернути увагу до проблем, які виникли в селі у зв'язку з розширенням дорожнього полотна та ліквідацією тротуарного покриття по центральній вулиці Кулішова, - пише Gazeta.ua.

"Ви подивіться, що тут робиться. Нам лишили для проходу 1-1,5 метри, і ті завалені шматками старого асфальту та щебенем", - скаржаться мостищани.

За поганої погоди ця так звана пішохідна частина перетворюється на брудний потік, тому людям доводиться іти проїжджою частиною, по якій з великою швидкістю несуться легковики та вантажні фури.

"Влітку нам перед хатами викопали траншею – тижнів два не могли ні у двір зайти, ні машиною виїхати. Думали, зроблять тротуар, а вони дорогу виклали, решту засипали і зникли", - розповідають місцеві.

Прямо на трасі розташована одна із так званих зупинок, але ні дорожнього знаку, ні кишені для заїзду там немає. Раніше тут стояв відбійник, який не дозволяв дітям із місцевої початкової школи, розташованої над трасою, вибігати на дорогу. А зараз центральний вхід до школи просто закритий, "щоб не було біди".

Цікаво, що поруч з селом Мостище, у котеджному містечку "Канадське село", проживає лідер Комуністичної партії, народний депутат Петро Симоненко. Щоправда, поворот до його маєтку, розташованого в лісі, як і до садиб інших можновладців, починається за 500 метрів від в'їзду в село. І облаштований він, звісно, для машин якнайкращим чином.

Із розширенням дороги і збільшенням інтенсивності руху зросла небезпека аварійних ситуацій.

Особливо небезпечними є пішохідні переходи – лише одна із 3-4 машин реагує на пішоходів, які стоять на краю "зебри".

Аварійність зростає у нічний час: після опівночі вуличні ліхтарі в селі вимикаються. На жодному переході не встановлено світлофор. Між тим, швидкісну трасу в годину пік щодня доводиться долати сотням дітей, які ідуть до школи і повертаються звідти.

"З пішохідними переходами у Мостищі реально сутужно. Особливо як стемніє, від "Канадського села" (того самого, де хороми Симоненка серед сосен ховаються) на інший бік дороги дідька лисого перейдеш. До середини траси по "зебрі" ще якось доходиш, а потім молишся, щоб тебе помітили і пропустили, а не переїхали. Приблизно аналогічна ситуація й на інших так званих пішохідних переходах у Мостищі. Дітей самих там взагалі страшно відпускати", - розповідає місцевий мешканець Дмитро.

"У мене донька-третьокласниця ледь не потрапила під машину на пішохідному переході. Вона переходила дорогу між машинами, що стояли в заторі, коли з-за повороту вискочила іномарка і на повній швидкості понеслася далі. Якби дитина була на два кроки ближче – була б уже під колесами", - додає журналістка Наталя Позняк-Хоменко, яка мешкає на центральній вулиці Кулішова.

Розширення дороги, в результаті чого в деяких місцях швидкісна траса опинилася за 2-3 метри від людських парканів, породило й іншу проблему – від постійних вібрацій, створюваних багатотонними вантажівками, у мостищан почали руйнуватися домівки.

"У мене веранда за останній рік на 10 см відійшла від хати. А за які гроші робити ремонт? Хто мені це компенсує?" - цікавиться пенсіонерка Галина Нечипоренко.

Слід зазначити, що Гостомельська селищна рада неодноразово зверталася до Служби автомобільних доріг у Київській області та облавтодору з проханням вирішити проблему, але все завершилося формальними відписками.

"Їхня позиція така: немає коштів. Кошти з'являться – будемо працювати", - розводить руками селищний голова Анатолій Кириченко.

Мешканці Мостища налаштовані рішуче: зараз вони збирають підписи під зверненням до облавтодору з вимогою негайно розпочати облаштування пішохідної зони. Якщо до кінця вересня не почнуться роботи з прокладання тротуарів, вони збираються блокувати рух на трасі Київ-Ковель.

"А що нам лишається робити? Ця ситуація триває уже роки. Довгий час нас годували обіцянками, що ось-ось — і зроблять: що будуть світлофори, що повернуть відбійники, які люди колись встановили за власний кошт, що тротуар буде піднятий над трасою, тому можна буде не боятися джипів, які обганяють затори з правого боку по пішохідній частині. Зараз почнуться морози, ожеледиця. Нам що – під колеса падати?" - обурюється Наталя Позняк-Хоменко.

За словами жінки, людям урвався терпець.

Рішення про реконструкцію дороги у селі Мостище було прийнято в 2008 році. Активні роботи в селі розпочалися на початку 2012-го — напередодні Євро-2012. Проїжджу частину розширили на 1,5-2 метри за рахунок пішохідної зони. З того часу дорожнє покриття уже встигли поміняти кілька разів, а до тротуару справа так і не дійшла.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Луцьк європейський. ФОТО
24 вересень, 2013, 08:40
Селяни погрожують перекрити трасу Ковель-Київ
24 вересень, 2013, 08:21