ТОП 6 цікавих фактів про суші

ТОП 6 цікавих фактів про суші
Чи любите ви суші так, як любимо їх суші майстри smaki-maki? Напевно, багато фактів про суші ви просто не знаєте, попри гарячу любов до азійської кухні. Представляємо вам ТОП 6 найцікавіших фактів про суші та роли, про які знає далеко не кожен.

Ми називаємо страву неправильно.
Японці взагалі не схвалюють наше «суші», адже згідно з японською фонологією та транскрипцією з японської на українську, правильніше говорити «сусі».

Але звинувачувати у цьому україномовне населення не справедливо. Річ у тому, що ми познайомилися із суші не через Японію, а через Європу, де вони вже були поширені. Разом зі смачною стравою, українці перейняли й манеру називати її через «ш».

Щоденне заточення ножів.
Подібно до самураїв, які пильно стежать за гостротою свого меча, су шеф так само пильно стежить за гостротою ножів для приготування страви.За правилами, ножі повинні заточуватися щодня — тільки в цьому випадку вони будуть помічниками на кухні й не зіпсують страви.

Норі раніше знімали з дна човна.
Це зараз морські водорості для приготування ролів та суші спеціально вирощуються. А раніше їх просто шкребли з дерев'яних елементів пірсу або з дна човнів. Отримана маса пресувалась у листи, які вже йшли на приготування страв. Звучить, звичайно, моторошно, однак, пригадаємо, що норі — це лише морські водорості, так що подібний спосіб їх отримання цілком логічний.

Суші їдять руками.
Ми старанно вивчаємо науку використання паличок для їжі, навіть не підозрюючи, що вони не використовуються таким чином у багатьох східних країнах. Якщо згадати якими бувають суші й роли, то стає зрозуміло, чому саме так. Паличками японці їдять сашимі – шматочки риби чи морепродуктів без рису та норі. Все інше можна і треба брати руками, це не забороняється.

Ми їмо не васабі.
Тільки подумайте, 1 кілограм васабі коштує близько двохсот євро. Так що за межами Японії куди частіше подається імітація васабі — соус, змішаний з хрону, спецій та барвників.Справжня ж васабі є коренем однойменної рослини. Вона має сильну антимікробну дію, що, своєю чергою, допомагає виключити потенційне потрапляння в організм паразитів з морепродуктів та сирої риби.

Справжній сушист – чоловік.
Жінки почали готувати суші нещодавно. Японці ж, як і раніше, впевнені, що найсмачніші страви готують чоловіки, тоді як жінки можуть виконувати лише завдання помічника чи кухонного працівника. Чому так? Пояснення дуже незвичайне. Японці впевнені, що через вищу температуру тіла у жінки, сира риба, яка використовується для приготування страв, просто псується і втрачає свій смак. Та й олії, косметичні засоби та аромати, що їми рясно користуються красуні, здатні «змішатися» з інгредієнтами страви та зіпсувати їх.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.