Мігрантська криза: Рада дозволила прикордонникам застосовувати зброю

Мігрантська криза: Рада дозволила прикордонникам застосовувати зброю
Верховна Рада розширила права Державної прикордонної служби для захисту кордону та дозволила застосовувати особовим складом бойової техніки та озброєння.

Про це пише ТСН.

Так, 18 листопада нардепи ухвалили закон про внесення змін до закону України "Про Державну прикордонну службу України" щодо вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом Державної прикордонної служби України (№5232).

Зазначається, що цим законом надається право прикордонникам використовувати і застосовувати заходи примусу (фізичний вплив, спеціальні засоби, вогнепальну зброю, озброєння та бойову техніку, зброю кораблів, катерів та суден забезпечення, озброєння повітряних суден) в порядку та на підставах, передбачених цим законом, статутами Збройних сил України та іншими нормативно-правовими актами.

Військовослужбовці та працівники ДПС мають право застосовувати вогнепальну зброю, зокрема, для відбиття нападу на об'єкти, що перебувають під охороною, службовий транспортний засіб, військове майно, жиле та нежиле приміщення, а також звільнення таких об'єктів у разі їх захоплення. Ввогнепальна зброя може також застосовуватися для відбиття нападу на прикордонника у разі загрози його життю чи здоров'ю.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: В СБУ оцінили ймовірність прориву білоруських мігрантів на Волинь

Крім того, з метою захисту та охорони державного кордону України можуть застосовуватися засоби візуального і технічного спостереження та фіксації, технічні засоби прикордонного контролю, світлотехнічні та сигналізаційні засоби, інші технічні засоби охорони держкордону, а також інженерні боєприпаси, споруди і загородження.

Водночас заборонено застосовувати заходи примусу до жінок з явними ознаками вагітності, осіб похилого віку, осіб з вираженими ознаками інвалідності та малолітніх осіб, крім випадків учинення такими особами групового та/або збройного нападу чи опору або, якщо є безпосередня загроза життю чи здоров'ю військовослужбовця або працівника ДПС чи іншої особи, якщо відбити такий напад, опір або усунути загрозу іншими способами і засобами неможливо.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Читайте текст закону уважніше. Армії надаються повноваження, які раніше мала поліція. Зокрема, тепер армія може законно використовуватись для придушення бунтів.
Відповісти
Під штучну проблему просунули необхідний для себе закон. Мають людей за стадо баранів, а ми все ведемось на любу брехню
Відповісти
Останні новини
Мігрантська криза: Рада дозволила прикордонникам застосовувати зброю
18 листопад, 2021, 13:03