Осіннє випадіння волосся: як боротися і чи потрібно

Осіннє випадіння волосся: як боротися і чи потрібно
За добу людина втрачає від 50 до 150 волосин, що є нормою. На місці волосся, що випало, виростає нове — його кругообіг на голові відбувається постійно. Одна волосяна цибулина протягом життя проходить повний цикл зростання приблизно 30 разів.

Про те, чи справді восени випадає більше волосся, ніж зазвичай, і чи можна вплинути на цей процес, розповіла лікарка-косметологиня, дерматовенерологиня Ганна Кравчук, інформує ТСН.

Фази циклу росту волосся

Наше волосся росте і випадає за графіком, відповідно до фази циклу:
анаген — фаза активного росту, близько 80% волосся перебуває в цій фазі (2-6 років);
катаген — перехідна фаза, коли зростання волосся сповільнюється (2-3 тижні);
телоген — фаза спокою, волосся припиняє рости і починає випадати (близько 100 днів);
ранній анаген — фаза формування та проростання нового волосся, перехід в анаген.

Посилене випадання волосся відбувається у телогені. Уповільнити цей процес чи зупинити неможливо. Тому, якщо у вас почало активно обсипатися волосся, можливо, воно в телогені. За міжнародною класифікацією хвороб цей період називається телогеновим випадінням волосся.

Стоденне оновлення не впливає на густоту шевелюри, оскільки на місці кожного волосся, що випало, виросте нове. І випадає волосся не локально, а поступово по всій голові. Коли йдеться про облисіння, волосся стоншується і випадає локально — рідшає проділ у вигляді ялинки, з'являються залисини на маківці.

Причини осіннього випадання волосся

Згідно з еволюційною теорією, причина осіннього випадання волосся – перебудова організму на осінній режим. Влітку більша частина волосся у фазі анагену, щоб забезпечити нам захист від ультрафіолетового випромінювання. Восени сонце менш активне, ніж улітку, і тому починається телогенове випадання волосся. Простіше кажучи, наше волосся відчуває погодні зміни, визначаючи найбільш вдалий час для випадання.

Перехід на осінній режим триває середньому від 2 до 6 тижнів. У цей період людина може щодня втрачати 150-200 волосин. Припустимо, влітку ви втрачали близько 50 волоин, що майже непомітно. Збільшення втрат у 3-4 рази складно не помітити. І найчастіше це викликає паніку. На поверхні шкіри голови розташовується близько 150 тис. волосяних цибулин, тому мінус 100-150 волосинок — це відносно невеликі втрати навіть якщо вони відбуваються щодня протягом невеликого проміжку часу.

Також восени волосся може випадати на тлі:
дефіциту вітамінів та мікроелементів (зокрема, вітаміну D та заліза);
сильного чи хронічного стресу;
неправильного догляду за шкірою голови та волоссям;
загострення хронічних захворювань внутрішніх органів чи систем (органи шлунково-кишкового тракту, щитоподібна залоза);
розвитку інфекційних захворювань та зниження роботи імунної системи;
жорсткої дієти;
приймання лікарських засобів;
спазму судин, викликаного холодами та морозами;
гормонального збою.

Способи боротьби з сезонним випаданням волосся

Восени лікарка вводити в раціон харчування продукти, багаті на білок, Омега-3, цинк, залізо, вітаміни А, В5, В12, С, D. Раз на 10-14 днів робити пілінг шкіри голови. Використовувати у догляді сироватки з активними компонентами, спрямованими на зміцнення та оздоровлення волосся. Робити масаж шкіри голови.

Сезонне випадання волосся – не привід для паніки, оскільки цей процес є оборотним і обмеженим у часі. Я раджу звернутися до лікаря, якщо:
волосся випадає довше 2 місяців;
сильне випадання волосся сталося вперше у житті;
обсяг волосся зменшився, воно витончилося, стало ламким і сухим;
ваші рідні мають осередкову або андрогенетичну алопецію, анемію, аутоімунні захворювання.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 6
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Я зазвичай у міжсезоння вітаміни п'ю. Це і допомагає їх підживити. Цієї осені приймала Натубіотин. Все супер! Волосся не лізе і добре росте.
Відповісти
Крім зовнішнього впливу не забувайте підживлювати волосся зсередини. У цьому плані моно вітаміни – найкращі помічники. Я пропила місяць Натубіотин і волосся ніби змінилося. Воно вже не випадає як це раніше і рости стало швидше.
Відповісти
Я вже другий рік приймаю Альпента по 1 курсу восени та навесні. Дозволяє контролювати випадання волосся в період стресу та нестачі вітамінів. Тепер не можу натішитися ефектом, усім подругам раджу цей комплекс для волосся.
Відповісти
Проблема є досить актуальною. Особисто мені Натубіотин чудово допоміг впоратися з випаданням волосся після пологів. Жодних побочок не викликав, а головне — проблеми зараз немає. Пила курсом за один місяць.
Відповісти
Дякую за корисні поради. А я від себе ще додам, що восени та взимку волосся сильно виснажується від перепаду температур і носіння шапок. Тому я в цей період намагаюся Альпента пропити, щоб покращити їхню якість і стан. Результат є, тому вирішила поділитися своєю думкою)
Відповісти
Я приймаю Натубіотин вже другий рік, по 1 курсу восени та навесні. Дозволяє контролювати випадання волосся в період стресу та нестачі вітамінів. Тепер не можу натішитися ефектом, усім подругам раджу.
Відповісти