Волинський лікар пояснив, чи потрібна операція при аденоїдах у дітей. ВІДЕО

Волинський лікар пояснив, чи потрібна операція при аденоїдах у дітей. ВІДЕО
Аденоїди у дітей завжди починають лікувати консервативно. Якщо ж такі заходи не дають результату – вдаються до оперативного втручання, стверджує отоларинголог Волинської обласної лікарні Олександр Щурук.

Про це йшлося у програмі «Телемедицина» на 12 каналі.

Що таке аденоїди

«Аденоїди – це така давня назва носоглоткового мигдалика. Загалом у слизовій оболонці глотки є ряд мигдаликів: носоглотковий, піднебінні, язиковий та інші дрібні мигдалики.

Мигдалик – це лімфоїдна тканина, яка стоїть на сторожі нашого організму, тому що через ніс, ротову порожнину з їжею, повітрям попадають чужорідні агенти: мікроби, пил, алергени. І організм фактично ознайомлюється з тими мікробами власне у мигдаликах.

У мигдаликах часто відбувається запальний процес, виробляються імунні складові захисту організму. Коли мигдалик постійно перебуває у запальному стані, особливо той, який знаходиться у носоглотці, то в ньому тліє хвороба, інфекція. Мигдалик збільшується, і деякий час він може бути збільшений. Якщо він збільшився порівняно недавно, то ми можемо полікувати цей мигдалик різними способами, і є великі шанси, що він скоротиться, і носове дихання відновиться. І навіть якщо є ознаки секреторного середнього отиту, то він щезне. Якщо ж у ньому тліє хвороба тривалий час, той мигдалик в основному перетворюється на рубець, і він вже не має шансів до скорочення», – пояснив лікар.

Чому важливо, щоб дитина дихала носом

«Дитина у віці 1-4 роки повинна дихати носом, тому що у цей час в її організмі відбувається дуже багато важливих фізіологічних процесів. Дитина, яка дихає носом, повноцінно розвивається, тобто необхідна кількість повітря потрапляє в легені, кров насичується киснем. Це впливає і на емоційно-інтелектуальний розвиток. У такої дитини завжди закрита ротова порожнина.

У дитини, яка дихає ротом (бо не може дихати носом), менше потрапляє кисню у кров, вона неуважна, погано спить, може погано вчитися, виникає енурез. Часто виникають вади розвитку зубного ряду, тобто псується прикус. Адже рот відкритий, а зуби у процесі розвитку повинні знаходити свого так званого антагоніста», – стверджує Олександр Щурук.

Як лікують аденоїди

«Якщо є сильний запальний процес, ми завжди починаємо з лікувальних заходів: призначаємо протизапальні спреї, розказуємо, як правильно промивати носа, і контролюємо стан барабанної порожнини.

Якщо в барабанній порожнині виявляємо повітря, то ще поки не рекомендуємо видаляти аденоїди відразу. Якщо ж після кількох лікувальних заходів у барабанних порожнинах лишається ескудат, аденоїди не скорочуються, дитина далі дихає ротом, то в такому разі немає сенсу далі тягнути з операцією», – зауважує лікар.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Волинський лікар пояснив, чи потрібна операція при аденоїдах у дітей. ВІДЕО
12 жовтень, 2021, 17:26