Чуфа, ківано, трихозант: волинянка вдома вирощує екзотичні овочі та фрукти

Чуфа, ківано, трихозант: волинянка вдома вирощує екзотичні овочі та фрукти
Мешканка села Гірка Полонка Луцького району Наталія Боярчук захоплюється вирощуванням екзотичних овочів і фруктів. У переліку того, що є у неї на городі, – люфа, чуфа, батат, пепіно, трихозант, кукурудза з чорним насінням, ківано, мелотрія тощо.

Про це йшлося у програмі «Жіночий клуб» на 12 каналі.

Жінка розповіла, що незвичайні рослини почала вирощувати років 7 тому, а до цього займалася традиційним городництвом. Почалося усе з люфи – рослини, у плодах якої дозріває мочалка, яку можна використовувати у побуті.


«Придбала я люфу на ринку для використання. Коли вона розмокла, помітила всередині насіння – відповідно цікаво стало. Я його дістала, роздивилася і задалася питанням, що це таке і чи можна його на городі посадити. В інтернеті дізналася, що це родина гарбузових, ліана, можна виростити через розсаду», – розповіла Наталія Борячук про початок свого захоплення.

І хоч плоди цієї рослини можна використовувати у їжу як кабачок, та жінка вважає, що цінніше буде виростити їх для побутового використання або як скраб для тіла.

«Вона дуже смачна. Але для чого? Ми ж і кабачок можемо посмажити. А от якщо виростити для побуту – це буде прекрасний скраб для тіла. Вона настільки міцна, що не можна розірвати», – стверджує господиня.

Саме з люфи Наталія Боярчук радить починати вирощувати екзотичні рослини тим, хто має таке бажання. А ще, каже, можна з ківано (інша назва – рогата диня).
«Це родина гарбузових, прекрасно проростає насіння. Посіяти на розсаду, як огірки, і висадити в ті самі терміни, як і огірки. Єдине, що для них треба, – вертикальна опора. Без опори виростуть неякісні плоди. Для цього підійдуть потрійна арка, шпалера, огіркова сітка, за яку вони будуть зачеплюватися і плестися», – ділиться досвідом жінка.

Ще важливий, каже, ґрунт. Вона купує спеціальний у різних виробників і змішує.

«Просто накопати ґрунту з городу і виростити якісну здорову розсаду не вийде. Я свої ґрунти змішую сама. Ніколи не купую в одного виробника: один виробник поклав щось одне, другий – інше. Також збагачую ґрунт попелом. А ще цілий сезон збираю яєчну шкарлупу, висушую її і змелюю на кавомолці. Рослина з неї отримує корисні речовини», – розповіла господиня.

Більшість екзотичних рослин, якими займається Наталія Боярчук, – з родини гарбузових. Самих лише гарбузів росте на городі понад 50 сортів. У цьому році також уже висадила понад 250 сортів помідорів.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Чуфа, ківано, трихозант: волинянка вдома вирощує екзотичні овочі та фрукти
26 травень, 2021, 17:05