Скасування е-декларації: в ЄС можуть призупинити безвіз для України

Скасування е-декларації: в ЄС можуть призупинити безвіз для України
В Європейському Союзі стурбовані останніми рішеннями Конституційного суду України щодо діяльності антикорупційних органів, воно може стати підставою для тимчасового призупинення безвізу.

Про це йдеться у листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, текст якого має в розпорядженні "Європейська правда".

"Як поки що неофіційно зазначають наші контакти, рішення Конституційного суду України No 13-р/2020, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження НАЗК, кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму", - йдеться у листі.

Одним із офіційних тригерів для запуску механізму призупинення дії безвізу є відхід третьої держави від критеріїв, внаслідок виконання яких було запроваджено безвізовий режим.

Зазначається, що ухвалені КСУ та Окружним адміністративним судом міста Києва рішення щодо діяльності антикорупційних органів не залишилися поза увагою європейських партнерів та викликали стурбованість Європейської служби зовнішньої діяльності та Єврокомісії, які вкотре звернули увагу на те, що питання боротьби з корупцією є пріоритетним на порядку денному реформ в Україні, а незалежні антикорупційні органи є квінтесенцією успішної, правової, демократичної, інвестиційно привабливої України.

У листі вказується, що незалежність, інституційна спроможність та стійкість інфраструктури, насамперед антикорупційної, є критерієм досягнення низки короткострокових та стратегічних цілей у відносинах з Європейським Союзом, серед яких:
- збереження безвізового режиму поїздок громадян України до ЄС;
- співпраця з Міжнародним валютним фондом, що є передумовою отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 1,2 млрд євро, покликаних забезпечити фінансову-економічну стабілізацію в нашій країні;
- інтеграція до енергетичного ринку ЄС (йдеться про незалежність НКРЕКП);
- поширення на Україну режиму внутрішнього ринку у сфері телекомунікацій, укладення угоди про взаємне визнання електронних довірчих послуг (незалежність НКРЗІ);
- інтеграція до єдиного цифрового ринку (незалежність Національного офісу інтелектуальної власності) тощо.

"Враховуючи зазначене та з метою запобігання розвитку несприятливого сценарію, пропонували б у стислі строки створити робочу групу високого рівня із опрацювання змін до Конституції України, до якої б також увійшли представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, суддівського самоврядування, наукових кіл та громадянського суспільства", - йдеться у листі.

Підкреслюється, що ключовим завданням зазначеної робочої групи варто визначити опрацювання змін до Конституції України, які б, серед іншого, передбачали повноваження Верховної Ради створювати державні органи зі спеціальним статусом.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 8
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
А нам все равно! А нам все равно!
Мы волшебную курим трын-траву!
Відповісти
А нам все равно! А нам все равно!
Мы волшебную курим трын-траву!
Відповісти
Всі здобутки Майдану помножили на нуль жопоблок медведчука, партія"за майбутнє" коломойського, холуї яника в ксу. Чекаємо дій президента
Відповісти
Прокацапських сучих суддів на палю.
Відповісти
Так президент і є Коломойського, і при чому тут інші партії , у нас зараз влада фактично в одних руках
Відповісти
Журналісти-політики вважають, що українці тупі і не розіміють, що в Україні не має жодних антикорупційних органів, а є лише органи законної корупції і відмивання грошей у вигляді мільйонних зарплат іноземному менеджменту. Конституційний Суд єдиний гарант залишків конституційних прав громадян України. Закон єдиний для всіх тож потрібно виконувати, а критика і не виконання є підставою кримінальної відповідальності. Судове рішення іменем України у правовій державі потрібно навчитися виконувани в іншому випадку АНАРХІЯ!!! А всі перелічені блага яких українці можуть позбутися... де 60% населення знаходиться за межою бідності ООН, є великим обманом і зомбуванням.
Відповісти
Створили ОТГ, яка по факту не передбачена в Конституції України, Оптимізація Територіальної Громади, геноцид українського села де забрали право голосу за сільського голову щоб деребанити землю через ОТГ. Де Конституційне право обирати сільських голів. А рішення КС по Чорнобильцям, яке депутати не виконують. Яка явка на виборах була, а решта не прийшла бо людей перетворили на рабів без права...Існування незалежного КС є викликом для системи, яка перетворила українців на бідняків.
Відповісти
не треба мені розуму бо я ЗЕ-клоунер ТРИКРАТНО КРАДУЩИЙ ПЕНСІЇ ДУРНУВАТИЙ ЗЕ-БАРАН і втік з квартального ЧІКОША! мене кожен раз ловили психіатри але я трикратно звідти тікав і буду тікати і бігти сюди і триндіти ПОЦРІОТИЧНУ брехливу дурню. замість президенцтва мені треба ВРІЗАТИ ПО МОЇЙ ДУРНУВАТІЙ зеленській крадущій пенсії МОРДЯЦІ!!
Відповісти
Останні новини
Скасування е-декларації: в ЄС можуть призупинити безвіз для України
29 жовтень, 2020, 13:25