У Луцьку польський і харківський театри показали вистави про Волинську трагедію. ФОТО

У Луцьку польський і харківський театри показали вистави про Волинську трагедію. ФОТО
У Волинському обласному академічному театрі ляльок показали дві вистави на тему Волинської трагедії.

Вистави польських та українських акторів зібрали глядачів 6 липня.

Театральний дубль розпочався з вистави «Декалог: локальна світова війна», у якій актори роздумували над абсурдом війн. Постановка містила історичні елементи: хронологію певних подій, цитати відомих людей різних країн, документи з Літопису УПА, старі фотографії вояків тощо.

Актори грали на фоні екрану з анімацією, 3D-зображеннями та відеофрагментами. Одну з головних ролей грав Михайло Барбара, один із засновників гурту «Мертвий півень».

У наступній виставі, Aporia 43/47 грали українські і польські актори спільно. Тут режисери також вирішили використовувати відеофрагменти. Актори зіграли людей, які сперечаються про історичні події Волинської трагедії.

Вони висвітлили дві поширені думки. Одна з них звинувачувала українців у «звірствах проти польського населення». Інша пояснювала, що події Волинської трагедії – результат гноблення українців у Другій Речі Посполитій.

Після гри глядачі аплодували стоячи. Обидві вистави знімав польський телеканал TVP.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 7
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Відповідальність за різню мирного польского населення лежить виключно на ОУН-УПА. Основу УПА склали військові формування Бульби-Боровця, але головним чином української поліції, яка весно-влітку 1943р припинила співробітництво з окупаційною адміністрацією і перейшли на військові бази, обладнані в лісах попередньо. Основний військовий склад становила молодь, яка уникала вивезення у Німеччину. Ще важливою складовою були загони самооборони, які діяли практично в кожному селі.
Відповісти
А ти там був?
Відповісти
У сеймі Польщі 11квітня 2013р зареєстровано проект ухвали про визнання ОУН-УПА злочинними організаціями, які вчинили геноцид щодо польського населення Східних Кресів у 1939-1947 рр.Проектом ухвали пропонується визнати Організацію Українських Націоналістів, Українську Повстанську Армію, СС-Галичина і українську поліцію на німецькій службі злочинними організаціями.
Відповісти
Бандера та інші очільники ОУН повністю прийняли нацистську ідеологію і добровільно пішли на службу до Гітлера. Те, що Бандера був агентом Абверу, а Шухевич носив гауптманські погони і командував батальйоном - факт. Бандеру німці використовували, а коли він став непотрібний, почав плутатись під ногами і виявляти непомірні амбіції, його кинули в концтабір. Коли змінилась ситуація - випустили. А його брата, до речі, в концтаборі польські в"язні забили. За все хороше, що бандерівці зробили до війни...
Відповісти
Вот далеко не полный перечень тех, кого сегодня пытаются сделать героями Украины: капитан абвера Роман Шухевич ("Чупринка"), награжден двумя крестами и медалью гитлеровской Германии; капитан абвера Василь Сидор ("Шелест") - командир роты 201-го батальона "шуцманшафт", затем командир УПА "Запад", награжден немецким крестом; старший лейтенант абвера Д. Клячкивский ("Клим Савур"); капитан абвера И. Гриньох ("Герасимовский", "Данилив") - организатор и член Главного штаба УПА, отвечал за связь УПА с абвером и гестапо, бывший капеллан бандеровского батальона "Нахтигаль", капеллан 201-го батальона "шуцманшафт", главный капеллан 14-й Ваффен СС дивизии "Галичина", кавалер двух немецких крестов; старший лейтенант абвера А. Луцкий ("Богун") - бывший командир взвода 201-го батальона "шуцманшафт", командир УНС (галицийский вариант УПА), с начала 1944 года замкомандира УПА; капитан абвера В.Павлюк ("Ирко") - командир роты 201-го батальона "шуцманшафт" - куренной УПА на Ивано-Франковщине.
Відповісти
Лише за 6 днів, з 10 по 15 липня 1943 року, загони УПА, дислоковані на Волині, провели близько 300 акцій в 100 селах, вбивши більше 12 тисяч поляків. Їх заганяли в костели і спалювали живцем. Шеф служби безпеці ОУН Микола Лебідь, інструктуючи головорізів, віщав: "Нас не цікавлять цифри, не йдеться про десятку або сто тисяч, а про всіх поляків до єдиного - від людей похилого віку до дітей. Раз і назавжди треба позбавити нашу землю від цього охвістя".
Відповісти
Моя бабця, 1920 року народження, розповідала, що жили з поляками дружно, ходили на Різдво і Великдень до костелу, а потім до церкви.
І навіть по приїзду на Україну, до своєї смерті, обурювалась, коли ми прали, шили чи виконували якусь важку роботу на польський Великдень чи Різдво.
Бійня почалася по вказівці Сталіна.Бабця казала, що били поляки українців і палили теж. Але у їх селі поляки переховували українців за потреби. Так само українці допомагали поляким.
Бабця багато історій розповідали і про переодягнених совітських партизанів і їх провокації.Розповідала про совітів, які не бачили хатів під бляхою і білого хліба, про те як ходили по нужді біля колодязя, про те як напували коней з відра, яким набирали воду з криниці. Багато про що розповідала бабця.
Відповісти
Останні новини
У Луцьку польський і харківський театри показали вистави про Волинську трагедію. ФОТО
07 липень, 2013, 09:11