Архітектор відповів Віктору Корсаку на критику щодо реконструкції Театрального майдану

Архітектор відповів Віктору Корсаку на критику щодо реконструкції Театрального майдану
Архітектор, член Волинської обласної організації Національної спілки архітекторів України, директор архітектурно-будівельної компанії «Глорі-Плюс» Олександр Балан розповів, що на Театральному майдані Луцька вже все збудовано.

Про це він розповів 14 лютого під час круглого столу, який організував Громадянський Рух «СВІДОМІ», засновником кого є Андрій Покровський, - пише Конкурент.

Це архітектор розповів, відповідаючи на запитання депутатки Алли Надточій, яка вказала на допис засновника Музею сучасного мистецтва Віктора Корсака. У ньому йдеться про те, що головну площу міста мали б зробити більш унікальною, запросити на її розробку іноземних фахівців та створити її у цікавому форматі.

«Його не можна оминути, адже він детально і гарно описав, що це центральна площа і не можна підходити до цього точково і швидко, а, можливо, варто було б запросити і іноземних фахівців, архітекторів, аби менеджмент і архітектура були пов’язані. Можливо треба було на це більше часу виділити і долучити більше спеціалістів?», – поцікавилася Алла Надточій.

Начальник управління містобудування та архітектури Веніамін Туз зізнався, що спочатку взагалі планувалося це зробити без архітекторів і навіть без управління.

«Був би заключений прямий договір ЖКГ із укладальниками плитки і на цьому весь процес закінчився б. А конкурсом ми створили інформаційний привід, тему для дискусії», – зауважив начальник управління.

Своєю чергою архітектор Олександр Балан пояснив, що Віктор Корсак викристалізував одну річ у Луцьку – відсутність вау-об’єктів.

«У нас насправді немає таких об’єктів, в які можна піти як у бібліотеку в Копенгагені. Він це відчув і озвучив. Але це абсолютно не має ніякого відношення до Театрального майдану тому, що на ньому, на жаль, нічого не можна будувати, там вже все побудували. І навіть більше, ніж треба», – зауважив архітектор.

Та додав, що на Театральній площі на місці, де колись був пам’ятник, самовільно встановили магазин.

«Тут суть у чому, коли ми робили вулицю Радянську, тепер Лесі Українки, ми вивчали все, наскільки могли глибоко. На місці цього магазину у всій час стояв польський пам’ятник людям, які загинули у боротьбі з комуністичним режимом. Він був, де є підпірна стіна із двома колонами, одна з яких збереглася. А другу при будівництві цього магазину було знищено. Є й ще фото цього пам’ятника. Я думаю, що якби цей пам’ятник був відновлений… він би міг бути відновлений і за польські гроші. Тобто там набудовано стільки різнопланових об’єктів, що треба тільки зносити», – розповів Олександр Балан.

З його слів, майбутня реконструкція площі, ближча до капітального ремонту, а не нового будівництва. Тож архітектор погодився, що Луцьк потребує вау-об’єктів, однак не на Театральній площі.

«Корсак відчув цю річ, вона правильна, але вона не про Театральний майдан. Там немає що будувати, там різнопланові фасади», – підсумував архітектор.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 10
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Туз, звичайно, визначний архітектор. Тільки, що він запроектував? Підтримую Корсака, площу слід кардинально міняти, а не лише перемощувати плитку. Зараз вона має гидкий вигляд. Люди не проходять її, а пробігають. З місцевих фахівців це міг би зробити Андрій Бідзіля.
Відповісти
на місці корита побудувати скляний купол із 5D кінотеатром
Відповісти
Краще би Корсак платив податки та повертав мільйонні кредити, а не поради роздавав.
Відповісти
Не смішіть мої тапки ! Андрош Бідзіля якраз і є тим автором проекту пенісовидного корита, шо сьогодні і стоїть на Театральному майдані !
Відповісти
Однозначно слід визнати, що Театральний майдан містечково-примітивний, навіть занедбаний, зовсім не відповідає статусу центральної площі обласного центру. На ньому нема нічого, щоб корелювало з історією міста. Необхідна радикальна перебудова.
Відповісти
А то часом не Балан погодив будівництво отої аптеки-прища біля палацу культури ? Таке враження, шо які архітєктори - такі і критики. І навпаки ! А чого сховався і мовчить переможець конкурсу ? Всі навколо списи ламають, а він зірвав куш розміром у десятки тисяч і в кущі ! Вийди - толкани речь, скромний ти наш талановитий і встидливий !З такими кадрами ми не то, шо України чи Театрального майдану - ми і собачої будки не збудуємо !
Відповісти
Пане Корсак ! Якщо архітектор збудував погану споруду - він може замаскувати її плющем ! А от ціна лікарської помилки - могила ! Зконцентруйся на тому ! Учися, мій хлоню ! І не пхай носа до чужого проса ! Ми якось уже самі ! Кожному своє !
Відповісти
Ви, шановний, судячи з коменту, в душі совок, і пропонуєте всім бути совками. Іншими словами, пропонуєте, щоб подібні "театральні" площі не просто залишалися такими ж, але й множилися. А от громадяни хочуть змін на краще, в тому числі хочуть, щоб їхня думка враховувалась при плануванні міста. А ви хочете, щоб було, як за "совка", бо вам подобається бути "населенням".
Відповісти
Корсак є профаном з купленим дипломом і кандидацькою. Час пройдисвітів та прохіндеїв.
Відповісти
Совок то : ДПЗ, КРЗ, електроапаратний, автозавод, Волтекс, домобудівний комбінат, Волиньпромбуд, Агробуд, Термометрія, авіаремонтний завод, 33-мікрорайон, 40-мікрорайон, житловий мікрорайон ДПЗ, аеропорт,взуттєва фабрика, всі школи, крім 27, всі садочки, шляхопроводи і багато чого іншого ! А шо ж ти незасований зробив ? Просто пристосував совковий цех під третьяковку ? А слабо збудувати аналог музею Гугенхейма ? Той, хто вистрілить у минуле з пістолета, у майбутньому отримає в чоло з гармати !
Відповісти
Останні новини
Архітектор відповів Віктору Корсаку на критику щодо реконструкції Театрального майдану
15 лютий, 2020, 10:09