В області планують реставрувати Олицький замок

В області планують реставрувати Олицький замок
В області працюють над питанням відновлення Олицького замку.

З цією метою голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко та голова обласної ради Ірина Вахович 29 січня 2020-го року здійснили робочу поїздку в смт Олика Ківерцівського району та оглянули будівлю родинного замку Радзивілів, а також Колегіальний костел Святої Трійці, - повідомляє Волинська ОДА.

До слова, у будівлі Олицького замку вже понад пів століття розташовується обласна психіатрична лікарня, одне з відділень якої Юрій Погуляйко також оглянув.

«Однозначно замок потрібно реставрувати. В такому стані, у якому він наразі, не повинен бути. Те ж саме стосується і умов психіатричної лікарні. Так, звичайно, що треба вирішити питання куди перенести психіатричну лікарню, адже тут працює понад 300 людей, переважна більшість яких - місцеві жителі. Але разом із обласною радою працюватимемо над цим питанням та шукатимемо шляхи залучення коштів для реставрації, бо цей проект є надзвичайно дороговартісним», - відзначив побачене Юрій Михайлович.

Відтак, оглянувши територію замку Радзивілів, керівники області зібралися в будівлі Олицької сільської ради, де разом із місцевою владою обговорили подальші кроки для відновлення пам’ятки архітектури національного значення. Насамперед, влада розраховує на підтримку держави, адже це пам’ятка національного значення.

Так, директор департаменту економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації Ігор Чуліпа повідомив, що нині в ОДА на основі обласної програми відродження історико-архітектурної спадщини смт Олика Волинської області на 2019-2024 роки триває розробка Державної цільової програми, аби залучити кошти з державного бюджету.

Зокрема, цю програму планують подати на розгляд Кабінету Міністрів України, позаяк державна програма не потребує затвердження Верховною радою України. У разі затвердження її Кабінетом Міністрів України, при розробці бюджету на наступний рік кошти на це автоматично передбачать у проєкті бюджету.

Однак, перш за все, необхідно розробити проєктно-кошторисну документацію, аби знати про яку суму йдеться. Окрім цього, без розробленого ПКД про залучення будь-якого фінансування не може й бути мови, адже не виключають можливість залучення іноземних інвестицій.

Тож, як відзначила голова обласної ради Ірина Вахович, кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації планують передбачити в обласному бюджеті. За попередніми оцінками експертів ціна питання – 2,2 мільйони гривень.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Шо люди тільки будуть робити, шоби нічого не робити ! Кожен новопризначений керівник вважає, шо історія Волині починається від його призначення на посаду. Скільки вже тих фрикцій було ! І та закінчиться абортом ! Остання потуга при Савченку була - нарахували 2,4 млрд. грн. Куди лікарню винесете, де обслуговуючий персонал трудовлаштуєте, як довозити будете, шо в замку розмістите, за які гроші реставрувати, а потім
експлуатувати будете і т. д. і т. п. Війна в країні. Совають, як дурень ступу ! Пройде рік - і тої влади не буде. Потім буде цікаво послухати отих реформаторів - ВП візьміть на контроль. Спитайте Башкаленка, Пустовіта, Гунчика, Савченка, шо вони зробили і бачимо чим то закінчилось ! Язиком молоти - не мішки совати ! А люди про вас думку складуть ...
Відповісти