Поршневі компресори: переваги та принцип дії*

Поршневі компресори: переваги та принцип дії*
Компресори ‒ це спеціальні пристрої, до завдання яких належить зменшення об’єму повітря для того, щоб подати його на пневматичний інструмент. Одним з найбільш розповсюджених видів компресорного обладнання являються поршневі компресори. Про подібний пристрій і піде мова в цьому тексті.

Подивитися на характеристики якісного поршневого компресора та придбати його ви зможете, перейшовши на сайт Eccoair.

Принцип роботи поршневого компресора

Основним фактором ефективності пристрою є наявність кривошипно-шатунного механізму. Той в свою чергу запускає зворотно-поступальні рухи, які змінюють обсяг повітря в газовій камері. Варто зазначити, що поршневі компресори можуть працювати не тільки зі звичайним повітрям, а і з будь-яким іншим інертним газом, який може використовуватись у виробництві.

Для того, щоб запобігти виходу повітря або газу з камери, використовується спеціальна система клапанів. Клапани відчиняються тільки в тому випадку, коли газ запускається в компресор або навпаки, виводиться з нього.

А взагалі конструкція поршневого компресора складається з таких важливих деталей:

• газової камери;
• кривошипно-шатунного механізму;
• циліндру;
• системи клапанів;
• поршню.

Види поршневих компресорів

Незважаючи на один принцип роботи, різні моделі поршневих компресорів можуть мати доволі сильні розбіжності. Цим параметрам варто приділити особливу увагу, бо через особливості виробництва той чи інший пристрій може бути більш ефективним саме у вашому випадку.
В першу чергу, поршневі компресори відрізняються по кількості циклів стиснення кривошипно-шатунного механізму. Також варто зазначити про ступінчастість механізму. Одно- чи двоступінчасті використовуються здебільшого у невеликих пристроях на доволі простих виробництвах. Поршневі компресори, де ступінчастість більша, використовуються на дійсно великих промислових об’єктах. Та й сам пристрій відзначається великими габаритами.

Бувають масляні й безмасляні компресори. Останні використовуються в тих виробництвах, де чистота пневматичного інструмента відіграє досить вагому роль.

Також поршневі компресори розрізняють за розташуванням циліндрів:

• кутовий;
• вертикальний;
• горизонтальний.

Двигун компресора може працювати як від електромережі, так і від паливної енергії. А в залежності від розмірів пристрою вони бувають стаціонарні або переносні.

По потужності поршневі компресори поділяються на:

• слабкі - до 10 кубічних метрів в хвилину;
• середні - до 100 кубічних метрів в хвилину;
• великі - понад 100 кубічних метрів в хвилину.

Переваги й недоліки поршневих компресорів

Поршневі компресори відрізняються низькою ціною, через що їх так часто використовують на маленьких виробництвах. Їх конструкція та принцип роботи становлять причину доволі низької потреби в обслуговуванні. Оператор компресору може й не володіти досить високою кваліфікацією. Також поршневі компресори досить легко піддаються ремонту та виявляють досить високий рівень зносостійкості. Якщо ви вирішили купити подібний пристрій, то він зможе послугувати протягом тривалого терміну роботи.

Однак поршневі компресори також володіють низкою недоліків. Вони виділяють доволі сильний шум та вібрації під час роботи. Подача повітря нерівномірна, що може бути дуже принципово в окремих виробництвах. А ще ви точно не зможе зекономити на електроенергії, адже для адекватної роботи поршневого компресора потрібна досить стійка електромережа.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Теги: компресор
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.