«Немає різниці, якого числа святкувати народження Христа – 25 грудня чи 7 січня», – владика Михаїл

«Немає різниці, якого числа святкувати народження Христа – 25 грудня чи 7 січня», – владика Михаїл
Цього року у Волинській єпархії ПЦУ прийняли рішення святкувати Різдво і 25 грудня, і 7 січня, а весь цей період – з 25 грудня до 7 січня – вважати різдвяними святами.

Про це Першому повідомив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Нагадаємо, прихожани Православної церкви України адресували лист владиці Михаїлу із пропозицією провести ще одне різдвяне богослужіння – 25 грудня.

Тоді митрополит із розумінням поставився до цієї ініціативи і повідомив, що «може благословити відправу різдвяного богослужіння 25 грудня». При цьому він наголосив, що не йдеться про відміну святкування Різдва Христового 7 січня.

«Тим, хто хоче святкувати Різдво 25 грудня, я рекомендував розпочати піст не 28 листопада, а 14-го. Тому для них піст завершиться вже 24 грудня. У цей день у них буде Святвечір, а наступного дня святкуватимуть Різдво. 25 грудня у Свято-Троїцькому соборі відбудеться різдвяне богослужіння», – розповів владика Михаїл.

За його словами, у Євангелії ніде не написано, якого саме числа народився Ісус Христос, відомо лише, що це був зимовий період.

«Кажуть, що 25 грудня – католицьке Різдво. Насправді немає католицького Різдва і православного Різдва. Є Різдво і є його відзначення за григоріанським календарем та за юліанським календарем», – каже владика Михаїл.

На його думку, деяка частина людей, які є прихильниками святкування Різдва 7 січня, відчуватимуть певний внутрішній протест щодо відзначення свята 25 грудня. Однак, запевняє, це всього лише сила звички.

Такі люди, каже він, мають повне право святкувати 7 січня. Для них теж будуть здійснені різдвяні богослужіння у соборі Святої Трійці.

Якщо святкувати Різдво 7 січня, то багато речей у нашому житті не мають логіки, вважає митрополит Михаїл. Це, зокрема, засвічення ялинки 19 грудня, вихідний день 25 грудня, гучне відзначення Нового року під час посту тощо.

«Для загального порядку треба, щоб була логіка поведінки. Адже немає різниці, якого числа святкувати народження Христа – 25 грудня чи 7 січня, якщо щиро вірити у його народження», – запевняє митрополит Луцький і Волинський.

Однак робити різких дій щодо переходу від святкування 7 січня до святкування 25 грудня не можна, каже він, адже це розколе суспільство, а його треба об’єднувати. Зміни у свідомості, вважає він, мають бути еволюційними, тобто поступовими.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 18
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Важливо Чиє Різдво ми святкуєм. Дуже багато мови про все, але не про Ісуса Христа. За герляндами знижками і застілями ми забуваєм про Бога.
А нам тут голову з всякими переносами дат морочать. Агов панове, ви вже вулиці з містами поперейменовували, але жити їх мешканці краще від того не стали і патріотизму в їх житті не додалось. Як завжди мимо...
Відповісти
Ви мені скажіть тупому атеісту, то коли народився Ісус Христос - 25 грудня чи 07 січня. Брєд якийсь.
Відповісти
Отже Посту в них вже не буде. А як Пасху будуть святкувати? Виходить що всі ці роки вони самі не знають як святкували!Виходить що вони розумніші за всіх служителів які опікали церкву до них!? А може ліпше було б новий рік перенести на 14 січня??? Можливо ходити в таку безхребетну церкву теж сила звички? Краще вдома помолитись, раз там все роблять як їм зручно і в силу звички.
Відповісти
Шануймо Віру і звичаї які нам передали наші предки!!! Завтра мода святкувати зміниться і вони знов прогнуться.
Відповісти
Ще як були ми козаками,
А унії не чуть було,
Отам-то весело жилось!
Братались з вольними ляхами,
Пишались вольними степами,
В садах кохалися, цвіли,
Неначе лілії, дівчата.
Пишалася синами мати,
Синами вольними… Росли,
Росли сини і веселили
Старії скорбнії літа…
Аж поки іменем Христа
Прийшли ксьондзи і запалили
Наш тихий рай. І розлили
Широке море сльоз і крові,
А сирот іменем Христовим
Замордували, розп’яли.
Поникли голови козачі,
Неначе стоптана трава.
Украйна плаче, стогне-плаче!
За головою голова
Додолу пада. Кат лютує,
А ксьондз скаженим язиком
Кричить: “Te deum! алілуя
Відповісти
25 грудня Різдво святкує весь світ крім православних.......
Відповісти
Козаків за віру катували, але вони принципами не поступались ні на крок!!! Оце була віра!!!
Відповісти
Отже тепер можна будь яке свято святкувати в будь який день? Головне ж Подія !!!, а не дата. Можна навіть нікуди не йти. Захотів собі зробити свято і святкуй!
Відповісти
Може перенесем День незалежності з 24 серпня на 1 грудня коли був всенародний референдум за нещалежність? День міста походу вже перенесли...правда мало хто це замітив...Яка різниця... головне встати зранку і подумати чи не переести якесь свято.... для ще більшого обє'днання людей... саме тим займається наша "іліта" на більше в них розуму не вистачає.....його також кудись перенесли)))
Відповісти
Ще треба прапор догори дригом перевернути, патріоти з майдану казали що тоді станем краще жити. Пропоную провести обговорення і референдум)))
Відповісти
Треба брати приклад з Англії: Консервативна партія Олександра Бориса де Пфеффель-Джонсона виграла більшість у виборах, після чого члени цієї партії до біса понапивались, і щоб похмелитись, на наступний день оголосили в Англії вихідним днем. І всі громадяни Англії подякували їм за це.
Відповісти
Тааак...... Ми вже, виявляється, не котимося в прірву, а падаємо, якщо такі люди такі нісенітниці плещуть.
Відповісти
Шевченко святкував Різдво 6 січня. Вважав себе малоросом і всю прозу писав російською мовою! І шо?
Відповісти
Все просто. Люди грошики в церкву понесуть і 25 грудня і 7 січня. Бізнес-план в дії.
Відповісти
Св. Миколай був учасником Першого Вселенського собору в травні 325 року. На запрошення імператора Костянтина у віфінському місті Нікеї зібралися 318 єпископів, аби полагодити церковні справи.

У роботі собору св. Миколай показав себе полум`яним ревнителем чистоти віри, виступивши проти єресі - аріанства.
Відповісти
Різдво це релігійне свято, а Новий рік світське.Було б правильніше перенести новий рік.
Відповісти
А як в грудні піст розпочати 14 листопада? Щось воно не те!
Відповісти
А я то думаю що з погодою робиться, чи вже весна, чи літо?
Відповісти
Останні новини
«Немає різниці, якого числа святкувати народження Христа – 25 грудня чи 7 січня», – владика Михаїл
17 грудень, 2019, 15:06